Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most őszintén mennyire fájdalm...

Bogyo110 kérdése:

Most őszintén mennyire fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés
Nemsokára a finisbe érünk elvileg jövőhéten és tudom hogy ahány ember annyi szülés és annyi féle mende monda .De megmondom öszintén hogy nekem még mensis görcsöm se volt életembe és fogalmam sincs a fájdalom küszöbömröl igy nehéz elképzelnem mire számithatok !Jó tudom nem lessz gyerek játék de mégis mire számithatok?
2011. jan. 20. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó vagyok: nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítást, mert nagyon gyorsan haladt a dolog, és nem volt értelme, pedig előtte akartam. Így is kibírható volt simán.
2011. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm a sok sok biztatás amugy én is kértem az edát aztán majd meglátjuk hogy birjuk majd probálom megfogadni a tanácsokat és irok majd hogy mi volt !Pussz mindenkinek
2011. jan. 21. 11:46
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én nem gondoltam volna, hogy egyszer valami ennyire fog fájni, mert amúgy elég magas a fájdalomküszöböm.Pedig a szülésznő szerint nem voltak "jó" fájásaim, mert hiába voltak brutál erősek, nem tartottak elég sokáig.Azon gondolkodtam akkor, ha ezek a fájások tovább tartanának, akkor biztos újra kéne csempézniük a szülőszobát, mert én biztos, hogy egyenként vakartam volna le őket a falról körömmel!Egy szó mint száz, akkor mindenkinek azt mondtam, hogy ezt a halálos ellenségemnek sem kívánom, amit átéltem és ez csak a vajúdás volt!(Kb 5 óra alatt tágultam 1 ujjnyiról 4 ujjnyira).

A doki szerint ehhez képest a kitolás már piskóta, fent feküdtem a szülőágyon, mikor a császár mellett döntöttek, mert leesett a szívhangja a bébinek.Kezén-lábán rajta volt a köldökzsinór, úgyhogy a kitolásról sajnos nem tudok beszámolni, de szerintem kárpótolt érte a császárseb miatti lábadozás:)

Mindenesetre a legédesebb fájdalom a világon és egy ilyen csepp kis emberért bármikor újra végigcsinálnám még ha 100szor ennyi ideig is tartana!

Pedig elég friss az emlék, a lányom holnap lesz 3 hetes :)

2011. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdek parázni. 4 hetem van még a szülésig.
2011. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés, ha valakinek annyira fáj, hogy egyszerűen nem bírja elviselni, miért nem kér EDA-t (persze, ha van rá lehetőség)?

Én úgy vagyok vele, hogy elkezdem és meglátom, de valószínűleg fogok kérni, sőt.

Én is kezdek félni, már csak egy hetem van:)

Látom, vannak nagyon rossz, de vannak jó tapasztalatok, hogy annyira nem vészes. Én azért reménykedem, máskülönben meg ott az EDA.

2011. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, ott az EDA. Én nem kaptam egyből, mert nem voltam két ujjnyira kitágulva, aztán meg túl közel volt a szülés. Pedig kértem. Úgyhogy nem minden esetben tudnak adni, de nem kell félni, nem kibírhatatlan fájdalom.
2011. jan. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én négyszer szültem. És az a tapasztalatom hogy minél többször szültem annál erősebb fájásaim voltak. Aztán lehet hogy csak a természet úgy rendezte hogy elfelejtsem és azért tűnt erősebbnek mert már nem emlékeztem rá.

Nagyon nagyon kemény, azt éreztem hogy ebbe belehalok, ezt nem lehet kibirni, főleg az utolsónál. Első 3-nál csak a kitoláskor volt halálérzésem, de az utolsónál már a kitolás előtt is azt hittem ezt nem élem túl. Szerencsémre legalább gyors szülések voltak, 3 az 2 órán belül.

De itt vagyok. :-) És látod négyszer elmentem oda, mert nagyon megéri, és még el is mennék, ha nem múlna az anyagiakon. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

Könnyű szülést!

2011. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
39%
én is nemsokára eljutok a szülésig, de edát akkor sem kérnék ha megőrülnék a fájdalomtól. Kinek hiányzik egy életen át tartó derékfájás, vagy bénulás.
2011. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!