Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogyha elfolyik a magzatv...

Igaz hogyha elfolyik a magzatvíz akkor mentőt kell hivni és nem szabad felkelni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 23:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

09:44 vagyok

És csupán szülés előtt illeszkedett be a feje, még akkor is kérdéses volt...

2011. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Bár nekem nem egyszerre "zúdult"ki a magzatvíz csak elkezdett folyni.Én nem is hallottam erről, hogy mentőt kell hívni stb....Beraktam egy vastag betétet és a párom bevitt autóval a kórházba, az anyós ülésen ülve mentem és semmi gond nem volt,ja és hozzáteszem, hogy a 4.emeletről sétáltam le az autónkig!!
2011. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapja szültem,megrepedt a burok idő előtt és ömlött a magzatvíz.Felhívtam a szülésznőmet,nem mondta,hogy mentő kell.A kocsiban törölközőbe csavartam magam,mert úgy dőlt a víz belőlem/betétes pelus mellett/a kórházba felérve megvizsgáltak,majd közölték,hogy nem szülhetek ott,mert nincs koraszülött intenzív.Mentőt nem hívnak,mert a férjemmel gyorsabban felérünk a másik kórházba kocsival,hát induljunk.A kocsiban már fájásaim voltak és továbbra is dőlt a víz,éjjel,szakadó hóesésben keresgéltük az idegen kórházba bejutás lehetőségét és a szülészetet.Végül persze meglett mindkettő és rá 4 órára a kicsi fiam is egészségesen.Úgyhogy ha van is ilyen "szabály"ezt a gyakorlatban nem alkalmazzák,legalábbis 2010 telén Budapesten biztosan nem.Nem szabad felkelni?Hát én lépcsőztem,lifteztem,2 kórházat bejártam.....
2011. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én is csak olvastam róla,de nem mondta sem a dokim,sem a védőnőm.Nekem éjjel 11 órakor folyt el a magzatvizem,alvás közben.Arra ébredtem,hogy minden csupa víz alattam.Keltettem a férjem,hívtam anyumat,elmentem letusolni,összeszedtük a cuccomat és indultunk.Útközben bementünk a szüleimhez,szólni,hogy megyünk,anyóst is összeszedtük,és tovább a kórházba.Éjfélre beértünk,de útközben végig szivárgott még,meg a vajúdás alatt is végig,egészen a kitolásig,tehát gondolom otthon csak a fele folyhatott el.Még indulás előtt beraktam egy jó vastag betétet,plusz a kocsi ülésére terítettem egy törölközőt.De nem feküdtem hátul,elöl ültem ahogy szoktam.Vajúdás alatt kb.10 kórházi betétet használtam el.Nem volt semmi probléma.6 óra 5 perckor megszületett a lányom.Ez volt 2 és fél éve.
2011. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én pedig mentőorvos vagyok. S nem kell mentő. Nyilván ha nincs saját autó, akkor ne tömegközlekedve menj, de ha van, az pont jó. Az én szülésznőm még arra is biztatott, hogy ha elfolyt a víz (addig azért feküdj), várjak kb.5 percet, s mossak hajat, pakoljak, nem kell rohanni, még most sem, hogy 2. baba lesz...

Könnyű szülést!

2011. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám! Barátnőm is még hajat mosott, tusolt és úgy mentek be! Semmi bajuk nem lett, rá még több órára lett meg a baba!
2011. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

nekem nem kellett mentő, pedig fel is hívtam a dokimat.

Összepakoltam, tusoltam és bevitt a férjem ülve :D

2011. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nekem hajnalban, 5 körül folyt a magzatvíz, de nem úgy, mint a zuhatag, hanem kb. mintha pisilnék. Nekem amúgy is kevesebb volt a magzatvizem, így nem is volt nagy mennyiség. A baba feje sem illeszkedett még be. Délelőtt 11-re értünk a kórházba, este 7 után lett meg a baba (meg kellett indítani végül). Szóval mi kocsival mentünk. És elmondták azt is, a magzatvíz folyamatosan termelődik, nem úgy van, hogy kifolyik az összes, és nincs tovább.
2011. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én faros baba esetében hallottam erről.

A lányomnál a kórházban folyt el a magzatvizem, utána küldtek el tusolni, még 3-4 órát sétálva, labdán töltöttem, nem fekve. Innen is gondolom, hogy nem szükséges a mentő és a fekvés koponyavégű babánál.

Szülésfelkészítőn is mondták anno, hogy ha elfolyik otthon a magzatvíz, különösen sietni akkor sem kell. Lehet pakolni, zuhanyozni.

2011. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nekem is víz elfolyással kezdődött. Utána én még összepakoltam, mert előző nap engedtek "szabadlábra" a kórházból, majd lezuhanyoztam, még meg is borotválkoztam. Aztán mentőt hívctunk, de csak mert nem volt kocsink. Ott sem fektettek le, hanem ültettek. Elfolyás után 9 órával lett baba.
2011. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!