Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogyha elfolyik a magzatv...

Igaz hogyha elfolyik a magzatvíz akkor mentőt kell hivni és nem szabad felkelni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 23:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
engem is kocsival vitt be a férjem, bár előtte majd fél órát feküdtem. Szóval elöntött a víz otthon, utána gyorsan lefeküdtem, míg a párom előkotorta a csomagot, éppen a köldökzsinór miatt, utána törölközővel beültem a kocsiba és mentünk a kórházba.
2011. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy ennyien irtatok:)Úgy tudtam én is ,hogy nem kell mentőt hivni aztán ezen az oldalon olvastam hogy kell..Furcsálottam is.Megnyugtattatok köszönöm.
2011. máj. 11. 17:08
 23/25 anonim ***** válasza:

Hát engem úgy megijesztettek ezzel a köldökzsinor előreeséssel, hogy amikor elfolyt a magzatvíz (persze az én hülyeségem miatt itthon, mert kapásból 5 perces fájásokkal kezdtem, de én még tusoltam, hajatmostam, stb.) csak álltam és azon gondolkoztam, hogy most akkor itt feküdjek le a szoba közepére, vagy menjek el a kanapéig vagy mit csináljak. :) Én mondjuk azért hívtam mentőt, függetlenül attól, hogy már a páromat is riasztottam, mert zöld volt a magzatvíz és ez pluszban a frászt hozta rám. Aztán letusoltam majd utána még 2x újabb adag víz folyt el. Bár nekem már az első is baromi soknak tűnt.

Egyetértek, az egyik korábbi válaszolóval, kicsit túl van "lihegve" a dolog. De talán jobb félni, mint hogy bármi rossz történjen.

2011. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én mentős vagyok (megjegyezném, hogy mentő és mentő között is vannak különbségek, egy sima szállító autó friss ápolója igencsak haboghat ez tény, de egy esetkocsi tisztje nem lesz tétlen). Azt javasolnám, hogy teljsen mindegy, hogy mész be, de fekve. A hirtelen elfolyó magzatvíz előresodorhatja a köldökzsinórt és a kisebb testrészeket, melyek nyomás alá kerülhetnek és ez komplikációhoz vezethet. Ha nagyon nem érzed jól magad a mentőben nem baj, de ahogy elfolyt, szigorúan fekvés javasolt,főleg bal oldalra helyezkedve, amíg nem tudja egy orvos kontrollálni, hogy mi is történik odabent. Persze vannak kivételek, akik ilyenkor még 5x körbekapálják a kertet és besétálnak szülni kitolási szakban... stb., de ez olyan, mint a cigis és a tüdőrák... nem a kivételek a gyakoribbak! Komplikációmentes szülést kívánok neked!
2011. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem otthon folyt el a magzatvíz, fájások sehol, 10 percet feküdtem (nem mondta senki, se orvos, se szülésznő) aztán pakolás, anyósülésen ülve mentünk be a kórházba.
2011. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!