Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Altatás vagy...

Császárosok! Altatás vagy gerincérzéstelenítés? Érveket ellenérveket kérek.

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 13:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én pont ma beszéltem egy szülésznővel. Aki saját maga sem kérne érzéstelenítést császár esetén. Én elvileg természetes szülésnek nézek elébe, de beszéltünk a császár lehetőségéről is. Szerintem ez egyénfüggő. Mivel én 15 éve migrénes vagyok,ami terhesség alatt sem hagyott el, így nem javasolják az érzéstelenítőt. Iszonyú fejfájásom lehet akár 1 hétig is, és az nem jobb,ha ennyi ideig nem viselhetem gondját a babámnak. A férjem semmiképpen nem jönne be a szülésre, tehát nem marad le semmiről. Igazából csak én...de remélem természetes úton szülünk. Egyébként az orvosok,nem szeretik az altatásost, egyszerűbb nekik az epidurál. Engem 10 éve műtöttek más okból,akkor is az anesztes 1 órával műtött előtt szólt, h nem kaphatok gerinc mellé érzéstelenítőt, és egy elvileg nem komplikált műtét miatt is elaltattak. Úgyhogy kinek-mi válik be...
2011. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyértelműen érzéstelenítés. Viszont, hogy nem lehet érezni? Hát, ezt vitatnám. Az anesztes csipkedte az oldalam, ott rendben volt, aztán amikor a doki elkezdte felvágni a hasam, szóltam, hogy oké, arról szó volt, hogy matatást érzek majd, de ez konkrétan a szike....
2011. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mindkettőt próbáltam sé 1000x inkább érzéstelenítés!!!!
2011. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Altatás hátrányai:egy napig "ébredezik" az ember,kába,van aki hány,hisztizik,rosszul ébred.Amíg kimegy a hatása nem szoptathat.Lemosva felöltöztetve látod először,tehát az a bizonyos legszebb pillanat elmarad(semmiképp sem olyan mint,nedvesen,ráncosan,"születés illatúan"látni)a babát.Spinális érzéstelenítés:(csak előnyökről tudok beszámolni)Rettegtem a beadásától,de tényleg "csak"egy picike szúrást érzel,végig éber vagy,nem vagy eltompulva,közben kommunikálnak veled,mondják mi történik,poénkodnak,kedvesek.Látod azonnal a babád,megpuszilgathatod,érezheted az illatát,a bőre hihetetlen bársonyosságát,a tekintetét.Innentől vigyorogsz+sírsz a boldogságtól,apa ha a műtőbe nem(kórház függő)de a szülőszobába és elé mehet,és neki rögtön kézbe adják,fényképezheti,nézheti amíg rendbe rakják.Utána, amig nem kelhetsz fel,addig is (baba barát kórház esetén)veled van csak a csecsemősök teszik tisztába stb.szoptathatod,gyönyörködhetsz benne. Hátrány:amikor megy ki a hatás esetleg remeghetsz ami kicsit ijesztő de hamar elmúlik,a fejed tilos emelni amig nem kellhetsz fel(12-24 óra kórház függő)mert komoly hetekig tartó fejfájást kaphatsz.Egy mióma műtét hasi altatásban,+2 császár spinálisban volt nekem és hidd el jobb az érzéstelenítés.Mindkét császárom nagyon pozitiv élmény volt.Szerintem az orvosok is ezt pártolják mert csak indokolt esetben altatnak,legalábbis Egerben.Minden jót neked!2,5 éves és egy 6 hónapos kisfiúk anyukája
2011. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Engem altattak, de azért mert már a szülőcsatornában volt a lányom, és ott akadt ez, azonnal vittek császárra, nem volt idő gerincbe érzésteleníteni. Lelkileg volt rossz:nem én láthattam meg és halhattam meg az elsők között a dokikat leszámítva, nem adhattam puszit, nem rakták mellkasra...5 óra múlva láttam először, akkor is csak 2 percre...Örök emlékek maradtak ki nekem:(
2011. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem az érzéstelenítéstől. De amikor beadták az olyan klasz érzés volt, hogy nem fájt. Aztán amikor meghallottam a lányom sírását, na az felejthetetlen.
2011. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Disi ***** válasza:
Örülök hogy ennyi pozitív visszajelzés van az érzéstelenítésről. Egy ismerősöm 2 hete szült császárral, és neki nagyon fájt végig, nem csak kellemetlen volt. És több helyről is hallottam már, hogy előfordult ilyen, a védőnőm is azt mondta, hogy benne van a pakliban, és apósom is, aki aneszt-es orvos. Ettől függetlenül, ha választanom kellene én is emellett döntenék, de bízom benne, hogy normál szülésem lesz.
2011. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!