Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérnétek külön szobát? Nem...

Disi kérdése:

Kérnétek külön szobát? Nem bírom eldönteni, mi lenne a jobb. Tudom, hogy nem lehet tudni előre kikkel kerülsz egy szobába, és lehet jobb is, ha van társaságod.

Figyelt kérdés
Szegeden van rooming-in szolgáltatás, ebből a szempontból mindegy. Szeretném, ha apuka is akkor jöhetne be látogatni, amikor akar, és a kezébe foghatná picurkát, nem pedig csak üvegen keresztül nézegethetné míg benn vagyunk. Pénz is van rá, persze tudom, hogy abból elég sok pelust tudnék neki venni. Viszont nagyon rossz alvó vagyok, és ha hazajövünk már nem lesz lehetőségem pihenni.
2011. máj. 16. 12:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Kedves Nagyi. 35 évvel ezelőtthöz, már nem lehet hasonlítani a dolgokat. Már a szülőszobán mellere teszik a babákat, és belátták, hogy a régi rendszer nem volt megfelelő szoptatás szempontjából sem. Szülésfelkészítőn nem győzik hangsúlyozni, hogy az első napokban akár óránként rakjuk mellre a babát, hogy mihamarabb legyen tejcsi, és kialakuljanak a rendszerek baba, és mama közt. Régen az se volt jó, hogy valaki akit 9 hónapig a szíved alatt hordtál elszakítottak tőled, és 3 óránként kiadták fél órára. Ha elég volt annyi idő elég, ha nem nem. az a baba még az anyukája közelségében nyugodt. Nem kötelező bemenni megnézni a dolgokat, de engem pl megnyugtatott, hogy még szülőszoba látogatáson is voltunk. Tudom mire számíthatok, milyen körülmények fogadnak.
2011. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Kedves 21.22-es! Nagyon köszönöm a válaszodat. Persze a többiekét is. Apával is elolvastattam a visszajelzéseket (bár ő azt mondta döntsem el én, hisz én leszek benn, de nem akarok ilyen dolgokban egyedül dönteni) és azt mondta, hogy akkor inkább kérjünk ilyen szobát, ne gondolkozzak tovább. Nagyon bízom benne, hogy normál szülésem lesz, bár tudom, hogy ez nem rajtam múlik. Még azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted mekkora jelentősége van annak, hogy foglaltatok-e szobát? Ahogy olvastam nem nagy a valószínűsége, hogy aznap fogok szülni, mint amikorra ki vagyok írva. Akkor pedig lutri, hogy lesz-e hely, nem?
2011. máj. 17. 09:24
 23/30 A kérdező kommentje:

Kedves Nagyi! Köszönöm az észrevételedet. Úgy gondolom, azért változtattak ezeken a dolgokon, mert az orvosok is úgy látják, hogy jobb így. Persze a külön szoba extra dolog, viszont 2 dolog:

-egy kolléganőmnek azt mondták (februárban szült), hogy akkor etesse a babót, ha éhes, ne 3 óránként. Na ebből az lett, hog 24 órában cicin volt, mert mindig elaludt közben, ráadásul vissza kellett vinni a kórházba, mert folyton sírt. Kiderült, hogy az étkezések között (már ha volt ilyen) nem tudta megemészteni a tejcsit, ettől volt rosszul. Ergo, nem mindenkinek válik be az, amit mostanában tanácsolnak.

- anyukám ötünket szült meg. Az elsőnél még ő is elég tapasztalatlan volt, tesóm egyfolytában ordított, ugyanis nem mutatták meg neki, hogy hogyan kell szoptatni, és azon kívül hogy neki kínos volt, még ki is nevették a nővérek. Végül kifogott egy idősebb ápolónőt, aki odament hozzá, segített, és leteremtette a többit. Ez nem jelenti persze azt, hogy most nem találkozhatunk ilyen ápolókkal, de manapság szerintem már nem vagyunk úgy kiszolgáltatva az ápoló személyzetnek, mint régebben.

Az, hogy bemegyünk a szülőszobát megnézni, szerintem szintén jó dolog. Nem egy vadidegen környezetbe csöppen bele az ember, amikor amúgy is be van rezelve, és az osztályon is találkozhatunk a nővérekkel. Nekem sokat jelent, hogy ha egy arc legalább ismerős, bátrabban fordulok hozzá, ha kérdésem van.

Még annyi, hogy ha anyukám bármeddig benn maradhat mellettem (akár utcai ruhában), szerintem minden benti segítségnél többet jelent, hisz végigcsinálta már párszor :-), még ha azóta mindnyájan fel is nőttünk. Lehet az Ön menye is örülne akár az édesanyja, akár az Ön tanácsainak.

Bocsánat nem akartam kisregényt írni.

2011. máj. 17. 09:42
 24/30 anonim ***** válasza:
Szia! A szegeid vagyok ismét. Én már a terhességem elején lefoglaltam a szobát a várt időpontra. Ahogy telt múlt az idő, és körvonalazódott, hogy mikor szülök, mindig utána igazítattam, illetve kértem az orvosom, hogy ezt intézze el nekem. Nekem programozott császárom volt (egy korábbi hasi műtétem miatt), de a babához igazítottuk, tehát az nst, és többi vizsgálathoz, így amikor kiderült, hogy másnap császároznak, akkor megint megkértem az orvosom, hogy ugye elintézi, hogy akkor legyen szabad szoba. Amikor én szültem, akkor lett volna még igény a szobára más részéről is, így azt gondolom, hogy az elsőbbség számít, tehát ki a gyorsabb alapon működik.
2011. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Kedves Nagyi! (Tegnap 20:19-es válasz)


Én az az anyuka vagyok, aki az első gyerekét szülte, és az első perctől együtt volt a babájával, egy ágyas szobában, a Bajcsyban.


Nem természetes dolog, ha a babát születése pillanatában azonnal elválasztják az anyukájától. Pszichológiai vizsgálatok is megállapították, hogy a baba születése után fél órával nagyon aktív, mosolyog, figyeli a környezetét, és egy életre szóló hatások érik. Ha ebben az időszakban az anyjával van, az mindkettejük számára nagyon értékes idő, sokat segít a kötődés kialakulásában. De akár józan ésszel is belátható, hogy az a baba, amelyik pár órával azelőtt még a pocakban volt, mennyire megijedhet, ha egyszeriben egy olyan világban találja magát, ahol semmi sem ismerős neki, minden hang, fény idegen. Az egyetlen dolog, amit ismer már a születésekor is, az az anyukája hangja, szívdobogása, illata...


A természetben egyetlen állat sem hagyja magára az újszülöttjét. Egyedül az ember az, aki kényelmi okok miatt képes már az első perctől elszeparálni magától a kicsit. Ez pedig senkinek sem jó.


Nekem is voltak kétségeim, hogy hogyan fogom tudni egyedül ellátni már első perctől a kicsikémet, de végül az ösztönök segítettek. Akkor aludtam, amikor ő, akkor evett, amikor csak akart. Nem is sírt szinte soha, nem úgy, mint azok a babák, akiket az anyjuk folyamatosan betolt a megőrzőbe, hogy nyugodtan tudjanak beszélgetni a rokonokkal, kávézgatni, stb... A babamegőrzőben pedig a síró babák száját általában cukros vízzel tömték be. Vagy még azzal sem, csak hagyták őket sírni.


A szülés utáni első pár nap csak a babáról szól. Természetes, hogy nem hagyom egyedül, hogy nem engedem sírni, hiszen szüksége van rám. Macskákat tenyésztek, és nem akarok rosszabb anya lenni, mint a nőstény cicám. Ezt pedig még ő is tudja: szopizó kölyökhöz azonnal szaladni kell, ha sír...


Otthon sem hagytam sosem sírni. Hiszen azért sír, mert baja van, ő így fejezi ki, hiszen beszélni még nem tud. Ha nem segítek neki, azt érezheti, hogy nem számíthat rám. Pedig az anyja vagyok, és azért vagyok, hogy segítsek neki...


A fiam most 3 éves. Erős, okos, bátor kisfiú, szinte sosem beteg. Bízik magában, tele van önbizalommal, és egyre önállóbb. Sosem érezte azt, hogy egyedül hagytuk volna. Tud egyedül is lenni, nem csüng a nyakamon, de ő választotta le magát, a saját tempójában. Nem bánom, hogy nem hagytam magára. Sokkal magabiztosabb, mint a kortársai, hiszen tudat alatt tudja: bármikor számíthat ránk...

2011. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Kedves 11:46-os! Fél órával szülés után ott van a gyerek az anyukával?! Én 15 éve szültem, írtam a kérdezőnek, még tegnap. Két ágyasban voltam egyedül. Nappal velem volt a fiam, este 11-reggel 7-ig elvitték. De születése után fél órával nem volt velem. Megszületett, a mellkasomra tették. Aztán elvitték vizsgálni, fürdeni stb. Nekem 2 órán keresztül még a szülészeten kellett lennem (varrás után) mert pisilni kellett. Mivel sikerült (tehát beindult a vesém) levittek a kórterembe. (mármint szobába) Azt mondták, hogy 12 körül hozzák a gyereket, addig aludjak. Ez volt reggel 8-kor. Nem aludtam, hanem letusoltam, hajat szárítottam, és elsétáltam a csecsemősökhöz a gyerkőcért. Kézbe kaptam, bevittem a szobámba, és velem volt. De szülés után jó darabig nem láttam.
2011. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Tegnap 12:50-es válaszoló:


Igen, ha minden rendben van a picivel, akkor az igazi bababarát kórházakban nem szokták elvenni az anyukájától szülés után. Nálam ez úgy volt, hogy megszületett, mellre tették, majd elvitték megfürdetni, felöltöztetni. Addig nekem megvolt a magam baja, hiszen távozott a méhlepény, és meg is varrtak engem... Utána azonban visszahozták. Először nálam volt, majd az apjánál, a kezében, azután pedig elaludt, és akkor tettük csak le a kocsijába. Két órán át voltunk a megfigyelőben, velem volt a családom, és a pici is. Azután együtt költöztünk át a szülészeten egy szobába. Mivel a szoptatással első perctől nem volt gond, ezért nem is igen zavart minket senki. De minden nap megkérdezte valaki, hogy kell-e segítség (szoptatásban, pelenkázásban, stb.), és azt is minden nap elmondták, hogy ha bármi van, nyugodtan betolhatom a kicsit a megőrzőbe. Én azonban nem akartam...


Persze más a helyzet, ha pl. császáros az anyuka, vagy ha komplikációk lépnek fel. De ha sem az anya, sem a baba nem szorul rá semmilyen orvosi ellátásra, nem értem, miért kellene elkülöníteni őket...


Minden esetre már az is jó, hogy szülés után mellre teszik, és hogy legalább nappal az anyukájával lehet.

2011. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

10:20-as! Köszi a választ. :)

Hát hiába... változott a világ 15 év alatt.

2011. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

én is a bajcsyban szültem,mivel már előtte egy héttel befektettek, így volt lehetőségem megtapasztalni a 4 ágyas szobákat is, de a szülés utánra a fizetős egyágyasba mentünk, nem volt olcsó, de megérte. így a férjem is bennt aludhatott velünk, külön fürdőnk volt, külön hűtő,tv stb.

nekem ez minden pénzt megért és most így visszagondolva nagyon nagyon jó volt, hogy akkor már hárman végig együtt voltunk, megszenvedtük az első napokat, mert tul.képp fürdésen kívül a gyerek mindig velünk volt, de ez kovácsolt össze minket. és persze tudom hogy a szülés után sokan pihenni szeretnének, de én nem azért szültem a kicsimet, hogy egyből lepasszoljam, hanem igenis fontosnak tartottam hogy életének az első óráit, napjait a családjával töltse. nem lett volna egy nuygodt percem sem ha nem így lett volna. szóval most hogy a második babánkta várjuk így is a fizetős szoba mellett döntöttünk, pedig jelentősen megemelték az árát:-(

2011. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

13:33:


Tökéletesen egyetértek. :)

2011. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!