Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérnétek külön szobát? Nem...

Disi kérdése:

Kérnétek külön szobát? Nem bírom eldönteni, mi lenne a jobb. Tudom, hogy nem lehet tudni előre kikkel kerülsz egy szobába, és lehet jobb is, ha van társaságod.

Figyelt kérdés
Szegeden van rooming-in szolgáltatás, ebből a szempontból mindegy. Szeretném, ha apuka is akkor jöhetne be látogatni, amikor akar, és a kezébe foghatná picurkát, nem pedig csak üvegen keresztül nézegethetné míg benn vagyunk. Pénz is van rá, persze tudom, hogy abból elég sok pelust tudnék neki venni. Viszont nagyon rossz alvó vagyok, és ha hazajövünk már nem lesz lehetőségem pihenni.
2011. máj. 16. 12:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Én a 2. 12:30as vagyok:) A történethez az is hozzátartozik, hogy nem önszántamból voltam 3 szobában és nem azért, mert nem feleltek meg a szobatársak. (Sőt, a végén már minden mindegy volt, csak kerüljünk már haza!)Az hogy egy kórházat kineveznek bababarátnak az egy dolog. Arra viszont nem gondolnak, hogy mama barátnak is kellene lenni, mert ha az anya jól érzi magát (de legalábbis nem rosszul!), akkor a baba is.
2011. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, sajnálom, hogy ilyen negatív élményeid voltak. El is hiszem, hogy már alig vártad hogy hazamehess. Egyfolytában költözni...Jövő héten megyünk szülőszoba bemutatásra, akkor ha lehet megnézzük a szobákat is. Most beszéltem le, és már a telefonban is kedvesek voltak. Ez nekem nagyon sokat számít, nem szeretem a mufurc embereket, főleg, ha nem adok okot rá.
2011. máj. 16. 13:14
 13/30 anonim ***** válasza:
Ha első baba lesz, inkább ne legyél egyedül, bár kényelmetlenebb, de bizonytalan leszel és jól fog esni, ha másoktól kérdezhetsz... másodiknál/többediknél sokkal jobb egyedül egy szobában...
2011. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Én külön szobát kértem, de már nem volt. A dokim elintézte, hogy 2 ágyas szobába kerüljek. 2 nap múlva jött a doki, hogy van egy szabad szoba, még mindig akarom-e, de akkor már nem mentem. Jó volt, hogy szólhatok vkihez. A szobatársam nagyon kedves volt. Feleslegesen nem csacsogtunk, de azért mégis volt kihez szólni. Ráadásul nekem az első babám született, Neki a 2., így volt kitől kérdezni, ugyanis a nővérek nem voltak segítőkészek. Semmit nem mutattak meg, pedig bababarát kórházról van szó, így a csöppség éjjel-nappal velünk volt.

Mikor én szültem látogatási tilalom is volt, így senki nem jöhetett be, szóval ez nem volt mérvadó.

2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is sokat gondolkodtunk, hogy hogy is legyen...DE mivel 2009-ben szültem decemberben (H1N1 tilalom volz) így úgy döntöttünk, mivel nem engedik be apukát anyukát anyóst így sem úgysem, így nem kérünk külön szobát!

Első baba volt így nagyon nagyon jó volt hogy nem voltam egyedül...


Másodiknál tilalom alatt is tuti kérni fogom!Ott már tudni fogom mi a helyzet, de elsőnél nagyon jó volt, hogy a kétgyerkőcös szobatárs "felügyelte" az első pelenkázásom, meg a sok sok apróság....

2011. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Én a harmadikat várom. Sajnos itt nem lehet egy ágyasba kerülni felénk. Az elsőnél egyrészt rossz lett volna egyedül mert nincs kihez szólni, azt se tudtam hirtelen mit hogy is kell stb.

Viszont 4 ágyas szobában valakinek mindig sírt a babája, és én is rossz alvó vagyok.

Hát mit ne mondjak totálisan kimerülve értem haza az 5.napon :((

Csak sírtam a fáradtságtól, pedig a neheze csak azután jött otthon:)

A másodiknál szerettem volna egy ágyasba kerülni hogy a kicsi fiam és a családom bejöhessen akármikor, de erre nem volt mód. 3 ágyasban voltam, amúgy a szobatársaim nagyon aranyos, normális anyukák voltak, és nekik első baba volt így én tudtam nekik segíteni mivel a csecsemősök kb. semmire se értek rá.

Tartjuk a kapcsolatot mind máig és viccesen azt mondták a második szülése után is szívesen kerülnének így egy szobába ahogy voltunk 3-an:)


A harmadiknál is szerettem volna egy ágyasba kerülni de nincs rá mód egyszerűen, de már előre lelkibeteg vagyok hogy a 2 nagyobbamat nem látom majd napokig csak futtában.

Én azt mondom ha teheted menj egy ágyasba főleg ha rossz alvó vagy mint én!!!

2011. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Az első babával egyedül voltam a szobába (szuper volt). A másodiknál 4 kismama+4 kisbaba éjjel nappal, össze zárva,katasztrófa. Éjszaka kellős közepén amikor már a te babád jóllakott már elaludt és már éppen te is készülsz elaludni, más babája meg éppen akkor kezdi a bömbölést és persze ennek hatására a tied is rá zendít. Persze ez így folytatódik addig amig haza nem jössz. Mert úgye nem mindenkinek lövell be a teje 2-3 nap alatt és nem is egyszere kerültök be a babás szobába. Úgyhogy egyszóval sokkal jobb ha egyedül vagy. Még azt hozzá tenném ahol én szültem a látogatok nyugodtan be is mehetek a szobába volt olyan is hogy vagy 30-an is voltak a szobában (így probálj szoptatni).
2011. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna kérni, de nem volt üres szoba, így felkerültem a várólistára. Az első éjszakát 3 ágyasban töltöttem, ahol csak ketten voltunk, de szörnyű volt, mert a szobatársam egész éjjel égette a neont a feje fölött és sírt a babája is. Nem tudtam aludni. Nappal jó volt vele, mert aranyos csaj volt és jókat dumáltunk. Utána ő hazament, második éjszaka egyedül voltunk a babámmal, az nagyon jó volt. Harmadik éjszakára pedig megüresedett az egyágyas és átmentünk oda, mert nem szerettem volna, hogy beköltöztessenek valakit mellém, mert tényleg pocsék volt az első éjszakám.

Szóval én összességében inkább az egyágyasra szavazok, de csak ha egy folyosón van a többi szobával, mert akkor kint tudsz beszélgetni másokkal.

2011. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Kedves Ifju Anyukák !

èn nagyi vagyok,csak 2 hét mulva fog szülni a menyem !DE

kérdésem van,miért jo ha a szülés után már rögtön veletek van a kicsi ?amikor én szültem(35éve)csak a szoptatäsra hozták a gyerekeket,és jo volt 2-3 éjszakát pihenni,akkoriban még 5 napot voltunk korházban.Az se nagyon jo,hogy utcai ruhában be lehet menni a korterembe

az egyik anyuka irta,hogy nem merte egyedül hagyni a kicsit,amig zuhanyozott !! miért ?kiságyban van ,nem ?

otthon is folyton mellette kell ülni ?

mi az hogy be lehet menni elöre megnézni a helyet ?

köszi a válaszokat !

2011. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Szia! Én a szegedi klinikán voltam egy ágyas szobában, tehát abban, ahova Te szeretnél menni. Csak ajánlani tudom, elsősorban a külön wc és külön tusoló miatt, másodsorban az ágy miatt. Inkább hasonlítanám egy szállodai ágyhoz, mint egy kórházihoz, nem recseg ha megmozdulsz, emelhető a támlája, tehát tudsz rajta félig ülő helyzetben is pihenni.

A második babaám várom, majd december januárra, már most le szeretném foglalni. Az ajtót magadra tudod csukni, és akkor pisilsz, kakilsz, fürdesz amikor kell, és nem akkor amikor van szabad hely, és legfőképp annyi ideig teszed mindezt, amíg szeretnéd. Az első székletnél azért ez nem elhanyagolható.....

Két észrevételt azért engedj meg a szegedi szobával kapcsolatban:

- az egyik, hogy a wc-t (maga a csésze) elég alacsony, ezért jó mélyre kell guggolni ahhoz, hogy rá tudj ülni. Én császáros voltam, minden egyes milliméter, amit meg kellett tennem érte, fájt.

-A másik, hogy a wc lehúzója egy benyomható gomb a falon, amit elég nehéz megnyomni, tehát jól neki kell feszülni, hogy meginduljon a víz. Ezt szintén nem egy császáros anyuka találhatta ki amikor megtervezték.... .-)

Egyébként szuper a szoba, tv, asztal, székekkel, kényelmes ágy, szekrény fürdő van benne.

2011. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!