Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Több gyerekes anyukák, akiknek...

Több gyerekes anyukák, akiknek spontán (nem indított) szüléseik voltak: hasonlóan indult a vajúdás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mondjuk mindegyiknél elment a víz, vagy mindegyik görcsökkel indult, esetleg derékfájással; szabályosan egyre intenzívebb fájásokkal, vagy összevissza; gyors lefolyású volt a menet vagy jellemzően elhúzódó.
2011. máj. 25. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik 5 perces fájásokkal kezdődött.

A lányommal előtte 2 nappal iszonyú hányinger kínzott.

Se magzatvíz nem fojt,se semmi.

2011. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Két szülés. Eléggé máshogy indultak, mindkettő rendszertelen fájásokkal, de az első babánál ez 26 órán át tartott, a másodikkal meg 3 hétig. Hol jöttek, hol mentek a fájások, közben iszonyatos derékfájás, mindenféle. Aztán két nappal előtte magzatvízszivárgás is volt. Másodjára mindig azt hittem, hogy most már indul, de aztán mégsem. :o)

Amikor viszont tényleg indult, akkor biztosan tudtam, hogy most már nincs visszaút.

Mindkettő a 38-on született.

2011. máj. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél a 2. "fájásnál" elment a víz. Aztán gyorsan jöttek a "fájások". 1:57 perc volt cakkon púder az egész szülés. Utófájások nem voltak.

A másodiknál 3 órát tartott,5 perces fájásokkal kezdődött. A magzatvíz nem ment el magától,már perces fájások voltak-fél órája-mikor végre burkot repesztettek. Teljesen tág voltam már akkor,és már egyből nyomhattam is. Erőteljes utófájások voltak.


Üdv:2gyermekes,24 h.km.

2011. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő rendszertelen fájásokkal indult. Az elsőnél nem tágultam, oxitocint adtak, úgy sikerült csak szülni, 18 óra után.

A másodiknál meg már egy hete jóslóim voltak, be is álltak időre, és pár óra múlva abbamaradt. Azt hittem agybajt kapok már :D Aztán egy hét után, végre ötperceseket mértem, és csökkent közöttük az idő. Elindultunk a kórházba, ott NST következett, a fájásaim meg ismét megbolondultak. Visszaugrottunk tízpercesekre, és rendszertelenek is lettek. Az orvos haza akart küldeni, hogy ebből max holnap lesz gyerek, a méhszájam is csak egyujjnyira van nyitva. Aztán kimentem a páromhoz dumálni, ott jött egy erős fájás tágulásos vérzéssel, visszamentem a szülőszobára, a szülésznő mondta hogy neki ez gyanús ( 15 másodpercenként fájásaim voltak akkor már, ez kb tíz perc alatt lezajlott), feküdjek fel az ágyra, megvizsgál mi folyik itt. A szülőágy elött állva megint jött egy erős fájás, szintén vérzéssel, és mire letettem a popómat az ágyra, a kislányom benn volt a szülőcsatornában :D A szülésznő már csak azt tudta megállapítani, hogy azonnal hívni kell az orvost, mert a magzatvíz nem ment el. Az utolsó pillanatban repesztett burkot a doki.

A két szülés teljesen más volt, az első gyakorlatilag fájdalommentes, de nagyon hosszú, a másodiknál meg azalatt a két fájás alatt azt hittem meghalok, viszont így nagyjából 15 perc alatt lezajlott az egész.

2011. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

17:13as:


akkor már értem mért vállalkoztál a harmadikra is :)

2011. máj. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnél derékfájás, hányás és hasmenés egyszerre, 10 perces fájások, a kórháznam burkot repesztettek, és így az első derékfájástól számítva 4 óra alatt meglett. A másodiknál (3 hete) éjjel pukkanást hallottam, felkeltem, észrevettem, hogy elfolyt a magzatvíz, és abban a pillnatban 2 perces fájások kezdődtek. Ez volt hajnali 1-kor. 2 előtt beértünk a kórházba, beöntésre sem volt idő, és 2-38-kor meglett a kisfiam. Szóval teljesen másmilyen volt mind a kettő.
2011. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nyákdugó el, mvíz szivárgás, renyhe fájások, burokrepesztés, 18óra.

Második: mintha oldalról nyomkodnák a hasam össze, olyan fájások, rendszeresen rendszertelenül(10-5-4-3-2-10-5-4-3-2) aztán valamiért a doki alig bírta repeszteni a burkot, pedig csak az tartotta vissza a kicsit. 2óra

2011. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor semmiféle szabály nincs. :)
2011. máj. 26. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!