Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyikre voksolnatok? Normalis...

Melyikre voksolnatok? Normalis szules vagy csaszarmetszes? Es miert?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
aki írta, hogy a császár kevésbé veszélyes, mint a hüvelyi szülés: ezt honnan tudod? ugyanannyira feltételezés, mint az ellenkezőjét állítani. rácáfolni én is tudok: nem volt nyomott a gyerekem, nem esett le a szívfrekvenciája. viszont sok vért vesztettem, mert úgy tűnik hajlamos vagyok a vérzékenységre, vagy nem tudom mi miatt volt. ugyanez egy hasi műtéttel, amit a császár jelent, még súlyosabb lehetett volna. nem vagyok benne biztos, hogy az veszélytelenebb. más-más veszély áll fenn ennél és annál. mindig orvosi indoka van, hogy melyiket kell választani, nem kell, hogy ez anyai döntés legyen, hiszen nem értünk hozzá.
2011. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

Császár.

Kisfiam vajúdás nélküli sürgősségi császárral született. Nem volt egy leányálom, de kibírható volt. Másodszorra szerettem volna átélni a természetes szülést, de több ok miatt is a 38. héten programozott császárom volt. Amikor reggel mentem a szülőszobára előkészítésre, pont vajúdott egy kismama. A szülésznő azt mondta, hogy max 1/2 órán belül meglesz a baba. Én végighallgattam a vajúdásának a végét, a kitolási szakaszt, és azt is, amikor közölték vele, hogy nem tudja megszülni a babát, irány a műtő. Iszonyat volt hallgatni. Én azt biztos nem éltem volna túl. Akkor már nagyon örültem neki, hogy én soha nem tudom meg azt, hogy milyenek a szülési fájások, és hogy a babám sem szenvedi ezt végig.

2011. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a hüvelyi szülésről van tapasztalatom, de nem tudom még egyszer végig tudnám-e csinálni, pedig nem volt komplikáció. Elfolyt a magzatvizem, de fájásaim nem voltak, így oxitocint kaptam. 5,5 óra múlva megszületett a babám. A vajúdás kibírható volt, de a kitolási szakasz nehéz volt, pedig csak 20-25 percig tartott. Elég sok vért vesztettem, csak pici gátmetszésem volt, de az aranyerem jobban fájt, akkora volt, mint egy karfiol. Elég sok helyen varrtak, és sajnos a belső, ill. hüvelybemenetnél lévő varrás rosszul gyógyult, nagyon ronda. Azt mondták, csak hüvelyplasztikával lehet helyre hozni. Ha tudnám azt, hogy a babának is jó a császár, és nekem is, akkor arra voksolnék. De persze ez nem kívánságműsor, és előre nem is lehet tudni a következményeket. Ja, és a hüvelyi úton született babák feje valóban nem olyan szép, mint a császárosoké, de ez pár napon belül elmúlik, emiatt nem kell aggódni!
2011. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Sima szülés. Három gyermekem van, és mind a hármat meg tudtam szülni természetes úton. Én szerencsés alkat vagyok, magas a fájdalomküszöböm is. Mindháromszor gyorsan szültem: 1. baba kb. 2 óra, 2. baba kb. 2 és fél óra, 3. baba: kb. 2 óra. Szóval sokan 1 babát több idő alatt szülnek meg, mint én a hármat összességében. Nagyon gyorsan regenerálódtam utána is. A gátsebem is teljesen rendben van. A 6 hetes kontrollon a dokim megjegyezte, hogy nem úgy nézek ki, mint aki nemrég szült!

Ja, és egyik gyermekem feje se deformálódott el szülés közben. Már akkor is gyönyörű, formás kis buksijuk volt. Másnap pedig már tejem is volt.

2011. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Sima szülés ez nem is kérdés!
2011. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Sima szülés természetesen!


Ettől függetlenül írom le azt az érdekes tapasztalatomat,hogy van egy baráti társaság,akinek annyira különböző az életvitele,és annyira laza a kapcsolat,hogy úgy alakul hogy egy évben egyszer tudunk így összejönni (amikor tényleg mindenki ott van).

A legutóbbi összejövetelen szóba került ez a téma,van aki egyszer vannak akik többször szültek. Akik egyszer azok mind császárral (kivéve engem),és akik többször náluk meg volt ez is az is.


Mindenki egyhangúlag azt mondta,hogy a császár sokkal jobb volt,mert nem fájt semmi,pozitív élményként élték meg,jól gyógyultak,és ha tehetnék újra ezt választanák.

2011. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%
Szülni az szül aki hüvelyen keresztül kihord egy gyereket.Aki császároznak az nem szül!!!
2011. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Természetes szülés, mindenképpen, nem is értem ezt a mai császár-divatot.


Van épeszű ember, aki bevállal egy hasi műtétet "csak úgy"?

Annyira megszoktuk újabban, hogy semmiért nem kell megküzdeni, nem kell semmire várni - és ezért nem vagyunk hajlandóak 10-12 vagy akárhány órát vajúdni, lelkileg is rákészülni a gyermek megszületésére? Hát nem tudunk megszenvedni Őérte, aki az egyik legfontosabb lény az életünkben? Ennyit nem vagyunk képesek áldozni?


Amikor indokolt, pl sürgősségi császár, vagy valami komoly egészségügyi probléma, az más tészta.

2011. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

kedves 17.31-es...sos. császárom volt 8 héttel hamarabb. mégis azt mondom a lányom ekkor meg ekkor császárral SZÜLETETT.....vagy éppenséggel én ekkor SZÜLTEM!

ne haragudj, de hülyeséget írsz! lassan azt fogod írni hogy csak az az anya aki hüvelyen keresztül szül????


egyébként én is a császárra voksolok...azaz voksolnék, ha nem lett volna az a 14 órás mozdulatlanság! kicsi a fájdalomküszöböm, és gyáva is vagyok.

2011. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Igazán nem értem miért kell azt ennyire leszólni, ha valaki császáros. Jó, persze nem mindegy, hogy "fizetett", vagy "muszáj" császár. De akkor is. Honnan tudhatja bárki, hogy más mit érez, mi, hogyan és mennyire fáj???? Van, akiből kipottyan a gyerek, más pedig órákon át szenved, és a végére nem marad ideje nyomni a fáradtságtól. Akkor most melyik nem "normális" ember, vagy "normális" anya?ugyanúgy, ahogy az ember nem választhatja meg születéskor, hogy fiú vagy lány szeretne-e lenni, ugyanúgy nem tudja azt sem befolyásolni, hogy milyen fájdalomküszöbe van/lesz, és egyes helyzetekben hogyan tud viselkedni. A lényeg nem a gyermek világrajövetelének módjában van, hanem hogy utána a szülők hogyan, milyen szeretetben és törődésben nevelik fel!
2011. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!