Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés alatt komplikáció...

Ha szülés alatt komplikáció lépne föl és megkérdeznének titeket hogy a baba vagy ti? Mit válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Ha én azt mondanám hogy engem mentsenek azt azért mondanám mert úgy gondolom hogy

még szülhetek babát a férjemnek..

de ha én meghalok akkor ?....

szóval ezért kérdezem.


2011. máj. 31. 15:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%
Ez az 5 perc hülyeség. Ennyi idő alatt kikapják a babát, onnantól kezdve más dolgozik a babán és más az anyán.
2011. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

ebben igazad van

tényleg hülyeség :D

2011. máj. 31. 15:58
 13/28 anonim ***** válasza:
75%

azt hiszem, magamat. A most 16 hónapos fiam miatt, akinek anya kell. Az én férjem nem bírkózna meg a feladattal, hogy 2 gyereket neveljen, vállalkozása van, egész nap dolgozik, hogy megteremtsen nekünk mindent. Igaz, utána depresszióba esnék, mert elvesztettem a babámat, de úgy hiszem, számunkra ez a jó döntés. Sajnos. Még jó, hogy nem agyalok ilyesmiken:)

UI: ha a férjem döntene, belenyugodnék a döntésébe, akármit mond. Akár az én életem árán is. Ő tudja, mit bír elviselni.

2011. máj. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

az én férjem azt mondta hogy engem mentene.

a babák jönnek mennek szülhetek ha kell.

de anya mégis csak egy van.

2011. máj. 31. 16:17
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én magamat mondtam volna. Lehet hogy ez önzőség, és biztos iszonyatosan fájna utána hogy ilyen döntést hoztam, de szerintem az igazi kötődés a születés után alakul ki. Ha most kerülnék ilyen helyzetbe (2,5 hónapos a pici), akkor azt mondanám inkább én haljak meg mintsem neki baja legyen. De ott a szülőszobán még mást mondtam volna.
2011. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem mentsenek meg! Van az előző kapcsolatomból egy kisfiam akit biztos magához akarna venni az apja,vagyis inkább az ő családja de amúgy nem nagyon törődnek vele. Ha tehetném még előtte nyilatkoznék,hogy a férjem vagy az anyukám nevelje a fiamat,de ilyet ugye nem lehet! A fiamnak anya kell,testvére lehet még!
2011. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Furán hangzik, de ha vagy ez vagy az akkor egyiket se.


Az első babámnál is így döntöttem volna: Apa egy icipici kicsivel, anya nélkül, akit remélem szeret... Nem olyan erős egy ffi, hogy egyedül gyásszal-gyerekkel megbirkózzon. A gyász elmúlik, nincs ott egy összetört anya, vagy egy csecsemő aki emlékezteti.


A második gyermekemnél szintén így döntenék. Az elsőszülött már elég nagy, hogy Apa "gond" nélkül nevelje, de most egy gyászoló anya, vagy egy síró újszülött...

2011. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

én úgy tudom h a (ami elvileg benne van a szabályzatba amit aláírsz mikor felvesznek az osztályra) protokoll szerint ha az anya menthető Őt tartják elsődlegesnek, ha nem akkor próbálják a gyereket megmenteni!

épp a minap volt a lifenetworkon egy műsor amikor agyvérzést szenvedett egy 24. hetes kismama, próbálták menteni nem ment, és akkor kivették a babát Ő szerencsére életbe maradt.

de soha senki ne kerüljön ilyen helyzetbe!

2011. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
köszi a sok választ !!!
2011. máj. 31. 16:58
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszer beszélgettünk erről a férjemmel. Ő azt mondta, hogy engem mentene meg.. Nagyon fájdalmas lenne, de így döntene, mert belehalna, ha elveszít, de kisbabánk még lehet sok..

Én eleinte azt gondoltam, hogy a babát menteném meg, de ma már másként gondolom. Ez mindenképpen egy borzalmas döntés lenne, de azért magamat választanám, mert gondolnom kell arra, hogy ott van a kisfiam, a férjem... Mi lenne velük nélkülem? A kicsikém anya nélkül nőne fel...a férjem beleroppanna az egyedülálló szülőségbe.

:(( Egyébként szerintem nem történhet ilyesmi, mert mindig arra törekszenek az orvosok, hogy az anyát is és a babát is megmentsék

Egyébként a dokik már csak azért sem kérdeznek ilyet (se apától, se anyától...csak max a latin sorozatokban) mert jogszabályban van, hogy ha ilyen választás áll fent, akkor első az anya élete!! Ez 100%.

üdv.

2011. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!