Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 15 hetes terhes vagyok és...

Woodlandsk kérdése:

15 hetes terhes vagyok és Angliában szeretném megszülni a babát. Úgy hallottam, hogy ott elég sokat fizetnek GYES-re. Mennyit kb?

Figyelt kérdés
Hogy ez hogy megy pontosan és ebből mennyi igaz? Kell-e állandó lakcím, munkaviszony szülés előtt vagy egyáltalán kint kell-e élni előtte?
2011. jún. 19. 23:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
értem. igazából nem csak a pénz miatt, hanem amúgy sem akartam itthon szülni, plusz úgy terveztük, hogy 1 hónapon belül kiköltözünk. ezek szerint haza kell jönni vagy alapból itthon kell maradni addig. köszönöm a segítő válaszokat :)
2011. jún. 21. 18:48
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon dragak a vizsgalatok, ha nem volt elotte 26 het adobefizetesed, ugyhogy inkabb vard meg, amig babaval utazhatsz.
2011. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
15.47-es vagyok.Talan az a legjobb es kifizetotobb ha itthon mesz el gyesre es ki mentek.Ahhoz,hogy ne veszitsd el itthon a jaradekodat az oltasokra haza jarni.Bar ez nehezen kivitelezheto.Kint azonban annak ellenere,hogy nem vagy jogosult a gyesre es talan mar idod ,sem lessz azza valni,lenyegesen konnyebb megelni egy fizetesbol egy gyerekkel is.Tapasztalatbol mondom.mI Mi mar 2eve itt kint voltunk,a kicsi is itt kint szuletett.Azonban a gyes utan dontenem kellett maradok otthon a kicsivel vagy pedig megyek dolgozni es beadom a lanyom bolcsibe vagy bebiszittert fogadok.Mivel az utobi ket lehetoseggel nem igazan jutottunk volna elobbre(ezek eleg dragak es amit kerestem volna,kifizettem volna a gyerek felugyeletre)ugy dontottunk,hogy othon maradok a leanyzoval.Ha a parod is megy talan celra vezetobb ki varni azt a kotelezo 26hetet, ami utan mar igenybe tudtok venni eleg sok tamogatast,es akkor urana menni.Nem csak a gyeshez kell ez az ido hanem gyakorlatilag az osszes allammi tamogatashoz amit itt a csaldok meg tudnak igenyelni.Javaslom olvasgasd a MAGYAROK LONDONBAN oldalt.Nagyon sokat fog segiteni Neketek.
2011. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bocs a sok helyesirasi hibaert,de siettem.
2011. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!