Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési fájdalom. Egy vmit...

Szülési fájdalom. Egy vmit nagyon nem értek. Miért nem csillapítják a felesleges fájdalmat? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Azt mondják ,hogy a tágulás olyan érzés , mint a menstruációs görcs csak annak a tízszerese. Ha belegondolok én a menzeszem első két napján magamba tömök akár egy levél cataflam-ot is , csak hogy nehogy kelljen érezni azt az érzést, mert elviselhetetlen. Egyszerre mély, nagy területű és intenzív , ami beleférkőzik az ember agyába , és addig kínozza, amíg bele nem izzad , el nem kékül a szája, és el nem megy a kedve az egész élettől. Itt több fórumozó is írta ,hogy ennek az érzésnek a tízszerese órákon keresztül folyamatosan, akár 14 órán keresztül is kínozta. Én ezt elképzelni sem tudom. Nem fér a fejembe ,hogy ezt hogy lehet elviselni ,és hogy miért nem adnak a kismamáknak az első 2 másodperc után azonnal eda-t. Vagy ha oxitocin kell, akkor már előtte , hogy ne is érezze feleslegesen azt a pokoli érzést.( Utána néztem, teljesen veszélytelen a babára nézve) Az rendben ,hogy a tolófájások kellenek a szüléshez (ennek is utána néztem) , de az előző 14 meg 20 óra minek? Hogy tudja egy orvos ezt végignézni? Meg egyáltalán ,hogy tudja egy kismama kibírna anélkül ,hogy ne kérne fájdalomcsillapítót. Lehet ,hogy csak nekem alacsony a fájdalomküszöböm ennyire , de én is szeretnék gyereked ,és addig nem merek szülni, amíg nem bizonyosodok meg róla ,hogy tényleg humánus módon fognak velem bánni , és tényleg csak annyit hagynak szenvedni ,amennyi pont szükséges.
2011. júl. 4. 14:46
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Úristen most olvastam lentebb,hogy a kézzel való tágítás mivel jár. Nem is értem ,hogy ezt hogy lehet fájdalomcsillapítás nélkül csinálni.
2011. júl. 4. 14:49
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

az alapfelvetésben igazad van és az eda-t így szokták alkalmazni, hogy mire jönnek a tolófájások, addigra kimenjen a hatása. de azért nem alkalmazzák rutinszerűen, mert nehéz ezt belőni, nagy rutin kell hozzá. ha elrontja az orvos az időzítést, többet árthat.

catalfam és hasonlókat a baba miatt nem lehet

2011. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A varrásról nem is beszélve. Ahhoz még eda sem kellene. Elég lenne egy egyszerű helyi érzéstelenítés , mégis annyian írták már ,hogy iszonyat volt. Egyáltalán miért engedték? Egyből rászólnék az orvosra ,hogy azonnal érzéstelenítsen. Egyébként meg minden kismamát fel kellene készíteni a gátvédelemre , így sok esetben elkerülhető lenne a gátmetszés.
2011. júl. 4. 14:57
 4/31 A kérdező kommentje:
Azt tudom ,hogy catalflam meg ilyenek nem lehetnek. Azt a menstruációhoz kapcsolódóan írtam. köszönöm a választ.
2011. júl. 4. 14:58
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, a varrás előtt mindenki kap helyi érzéstelenítőt... én is kaptam, de nem hatott eléggé. ez a része valószínűleg azért van, mert kevés a pénz, kevés a gyógyszer. bár ha mondták volna előre, inkább vettem volna saját pénzen egy köteg lidocaint...
2011. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy tudod ezeket, azt javaslom, hogy mindenképp legyen fogadott dokid (nekem nem volt, lehet, hogy ezért se kapkodták magukat, hogy beadjanak még egy kis érzéstelenítőt) és határozott elképzelésekkel indulj a szülésnek, amiket jó előre közölsz is vele.

Babát terveztek, vagy már úton is van? :)

2011. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk semilyen fájdalomcsillapításra nincs lehetőség! Én így vajúdtam 53órát!
2011. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Az EDA-nak is van kockázata, és mindennek, amivel a szülés természetes folyamatába beavatkoznak.


Én is olyan voltam, mint Te, egy rakat Cataflam menstruációkor, és igen, én is pont azt mondtam utólag a a barátnőmnek, hogy kb. a menstruációs fájdalom 10x-ese egy fájás. És 26 órás volt az első szülésem, fájdalomcsillapító nélkül, és jó volt így! Eszembe sem jutott, hogy kérjek valamit. Az utolsó 4,5 óra volt 2 percesekkel.

És amikor kint volt a baba, meg a lepény, nem voltam magamnál annyira, hogy bármit is mondjak, de kaptam helyi érzéstelenítést a varráshoz, de fájt így is nagyon, de akkor ez már nem számított...Szép szülés volt.

Hidd el, hogy nem lehet ezt előre elképzelni, és nem is érdemes, amikor benne vagy a folyamatban, más az egész.


A második szülésem már 4,5 óra alatt megvolt. :o)


Egyébként azt tudnod kell, hogy a gátvédelem a természetes szülés része, nem igazán fér össze mindenféle fájdalomcsillapítással. Vagy ezt, vagy azt az utat választod...

2011. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:05


Babát tervezünk, és nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. :)

2011. júl. 4. 15:11
 10/31 anonim ***** válasza:

A szülés ennél kicsit bonyolultabb dolog. Megvan annak is a miértje, hogy miért fáj a vajúdás. Ahogy lassan kitágulsz és a szövetek nyúlnak, az fájdalommal jár. Egyébként ezek a fájdalmak jönnek-mennek. Amikor fáj, akkor rohadtul, de amikor meg nem, egy pillanat alatt elmúlik. Én el is bóbiskoltam 2 fájás között.

Jó lenne, ha egy kis lidokain megoldaná az egészet. :)

Varrásnál én is kaptam, hatott is azért, de csak a külső varrásnál.

Leginkább akkor fáj a szülés, amikor vizsgálnak, varrnak, szülés után közvetlenül átnézik, megvizsgálják a méhedet vagy külsőleg beavatkoznak oxitocinnal, ami még jobban felerősíti fájást.

Szerintem olvass olyan szüléstörténeteket, ahol max 5 óra alatt meglett a baba. :)

2011. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!