Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan mondjam az orvosomnak...

Hogyan mondjam az orvosomnak szülés utáni napokban vagy távozásnál, hogy a 6 hetes kontrollon kapja meg a hála pénzt?

Figyelt kérdés

Burkoltan szeretném közölni, de azért érthetően a célzást.

Meg van az okom, hogy miért nem szülés után közvetlen akarom, hogy párom odaadja.


Légy szíves, csak azok válaszoljanak, akik nem ellenzik a hála pénzt, mert nem érdekel, hogy jelenleg kinek, mi a véleménye erről a dologról.


Köszönöm!


2011. júl. 4. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Fel sem merült sem az orvosomban sem bennem, hogy máskor adjuk.

Pedig visszajártam hozzá pár napig a kórházba a sebemmel és nem vettem észre, hogy elvárta volna a pénzt.

Sőt délre hívott és csak azért ott maradt, hogy engem megnézzen. és aztán elnézést kért, hogy az elszámolási akármit vagy miacsodát nincs türelme megvárni, mert nagyon fáradt egész éjjel dolgozott, indulna haza. De megvárt engem.

És semmit nem mondtam, 6 hetes kontrollra bejelentkeztem a magánrendelésére és felvonult a család, vittük a babát is, nagyon örült.

2011. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Saját fizetett orvosom letojt. Amikor elindult a szülés be sem jött, mivel ő éjszaka nem hajlandó szülést levezetni,ne keltse fel senki.

Az ügyeletesnél szültem. Egy szavam sem lehet. Végig ott volt, szülés után többször bejött hozzám megnézni, ment a picikéhez is. Úgy bedurrant akkor az agyam a dokimra, hogy mérgembe ennek a jólelkű dokinak egy figyinget sem adtam. Utólag már bánom.

Akkor add neki a pénzt, amikor varratot szed (én akkor pl kettesben voltam vele a szobában).Vagy mielőtt mentek haza megkeresed, hogy szeretnél vele négyszemközt beszélni, gondolom csak behív egy szobába, ott add oda neki.

2011. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A 100 ezret én is túlzásnak tartom. Fővárosi vagy?

Én megyeszékhelyen szültem 1 éve, a dokim 50-et kért. Mondjuk én rákérdeztem, de jól is tettem, mert egyébként 60-at akartunk adni. :)


Nem tudom mi az okod rá, de az egyik ismerősöm konkrétan megmondta neki a kórházból való távozáskor, hogy azért csak akkor tudja odaadni, mert addig megkapja az anyasági segélyt, és sajnos már csak abból futja.


Egyébként, ha az orvos "emberből" van, megérti, és nem érezteti.


Könnyű és szép szülést Neked!!

2011. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

én elköszöntem tőle a korházban, modván h a 6hetes kontrollon találkozunk. s ott adtam oda. nem csináltam belőle különösebb ügyet. de ahogy látom itt mindenkinek majdnem evidens h ott adja át,lehet h az orvosodnak is.

ugysem fog utánad szolni h asszonyom nem felejtett el valamit?:)

2011. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is a kontrollon adtam oda,a saját rendelőjében.Nem mondtam semmit,csak így alakult.Így is minden nap ránk nézett,érdeklődött,bármikor felhívhattam.
2011. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem fővárosban szülök, hanem vidéken osztályvezető főorvosnál.

Nálunk így mozognak az árak. Van, aki nem kér semmit vagy annyit, amennyit tud adni a szülő, de van, akinek megvan a tarifája.

2011. júl. 4. 21:13
 17/18 anonim ***** válasza:

Én a kórházból való hazamenetel előtt adtam neki oda.

2 éves szültem, 40 volt a tarifa

2011. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom volt az első szülésnél és akkor adtam oda a 30ezer ftot ( 3éve ennyi volt a tarifája), amikor hazaindulás előtti napon bejött varratot szedni.


A 2. szülésnél nem volt fogadott doki, mert nem lehetett választani, és akkor nem is adtam pénzt az ügyeletesnek.

2011. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!