Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pozitív szüléstörténetek,...

Pozitív szüléstörténetek, ahol nem volt komplikáció? A családban mindenki csak rémítget. :S

Figyelt kérdés

Mindenki meséli milyen szörnyűségeken ment keresztül, milyen borzalmas volt az ellátás, hogy kibírhatatlanul fájt, az apuka megundorodott stb.

a párom mondta, hogy ne foglalkozzak a "rémísztgetőkkel :D" ,de jól esne hallani/olvasni olyat is, ami pozitív. :)


2011. júl. 19. 09:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A párom mind 2 szülésnél bent volt, nem undorodott meg tőlem (az olyan pasiknál, akik azt mondják, hogy megundorodtak, ez csak e jó kis kifogás)

Viszot egyik szülésem, vagyis inkább közvetlenül a szülés utáni idő sem volt komplikációmentes, mind a kettőneél ugyanaz volt:-((


Fájni nem fájt, mert EDA-val szültem.

2011. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Nekem nem csak az kezdet pozitív,de a vége is! :-D

1. babával 1:57 perc volt a szülés -kompletten! A vajúdás nagyon enyhe volt,a tolófájás sem fájt,2 nyomásra (1 tolófájás alatt) kint volt a kicsi. A párom sajnos nem volt bent. Volt gátmetszés,és amikor varrtak,és szóltam,hogy kezdem érezni a dolgokat,akkor adtak lidokaint. Azután még reggel 7-kor vígan törökülésben ültem. Később persze nem igazán tudtam ülni,az kellemetlen volt,meg a felegyenesedéssel voltak problémák-mert ha egyenesen akartam állni,akkor szédültem (vérszegény vagyok,és amúgy is alacsony a vérnyomásom). 5. napon hazaengedtek.

2. babával a 40.héten befektettek,2 napot "potyáztam" bent,igyekeztem hasznosan tölteni az időt: lépcsőztem. Ez volt az a szülés,amiről tudok rosszat írni,de fele annyira sem szörnyű,mint sokak beszámolója: cakkon púder 3 órás volt az egész szülés. Ismét enyhe fájások voltak. Az utolsó fél óra volt perces fájásokkal,de akkor is csak azért "nyavajogtam" a szobatársaknak mert nem szeretem,ha bármit is érzek ott alul... Aztán mikor végre beengedtek a szülőszobába,megrepesztették a m. burkot és már nyomhattam is. Szintén 1 tolóra,2 nyomásra jött ki a lányunk. Szintén vágtak. Na,erről vannak kevésbé szép emlékeim! A lidokain ugyanis nem hatott. Sima szobába kerültem,nem babásba,mint az elsővel. Sajnos olyan csecsemős is dolgozik abban a kórházban,aki a szopi idő letelte után letépte a gyerkőcöt a cickómról. A 4. napon hazaengedtek.

Összességében tehát elég pozitív a szüléstörténetem :-D


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!! :-D


Üdv:2gyerkőcös,32h.km.

2011. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

17 óráig tartott a szülésem az elsö kis fájástól számítva, a "durvább része" 3-4 óra volt, de simán ki lehetett bírni, most lesz egy éves a kicsi lányom és decemberben születik a tesó, és komolyan mondom, alig várom , hogy újra átélhessem . szeretek az elsöre is visszagondolni :) azt tanácsolom bármennyire is fáj próbáld kiélvezni mert csodálatos dolog egy babát a világra hozni.

boldog várakozást kívánok :)

2011. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
64%

Én is nagyon paráztam, mikor a kislányomat vártam. Szedtem a homeos bogyókat, ittam a málnalevélteát mondva ártani nem ár.

Júli 6-ra voltam kiírva de semmi nem történt, voltak keményedéseim de semmi extra.

Júli 8-án mentem egy rutin vizsgálatra (NST, magzatvíz ellenőrzés). A dokim pont ügyeletes volt, így megvártam és ő csinálta a magzatvíz vizsgálatot. Mikor benézet egyből felnézett rám és kérdezte h hoztam e cuccot, mert innen már csak a szülőszobába mehetek, mert 2ujjnyira vagyok tágulva (4ujjnyinál már nyomni kell). Mondtam h nem hoztam, mert csak vizsgálatra jöttem. Na, gyorsan felhívtam a férjem h menjen haza (ő dolgozott) és hozza a cuccom, mert szülőn és fent leszek a szülőszobán addig előkészítenek.

Na, ott megvolt a beöntés, borotválás, adatokat felvették..stb. És még vidáman fájás nélkül mentem ki a férjem elé h behívjam. Felfeküdtem az ágyra és jött a dokim is burkotrepeszteni. És rám rakták az Nst-t is. Na, de még ekkor is csak a monitor mutatta a fájásokat de még semmit nem érzetem (70-90 közti fájást mutatott). Na erre kaptam oxitocit és elkezdtem érezni a fájásokat (nem volt vészes, inkább olyan volt mintha nagyon jönne a kaki és szétfeszítene) a dokim elment császározni az egyik kismamát mondván még van időnk. Na, mire visszajött (1óra kb.)megvizsgált és gyorsan kesztyűt húzott, mert már 4ujjnyira kitágultam és eltünt a méhszáj. 5nyomásból meg is lett a lányom, úgy h a nyomások között a dokival viccelődtünk, meg hülye szülési történeteket mesélt. Tehát burokrepesztéstől számítva 4,5óra alatt meglett az első babám. :) Nem kell félni!

2011. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

saját élmények, hogy ne aggódj: :)


kiírt napon született a babám, magától indult, se fájdalomcsillapítót, se oxitocint, semmit nem kaptam. Nem volt elhúzódó a vajúdás, szépen, átlagos idő alatt meg lett a baba. Végig gyönyörű volt a szívhangja, az apgar-ja is tökéletes (majdnem tökéletes 9/10 :)) lett.

Gátmetszés kellett, de nem bánom, nem volt vészes.

Nagyon jó volt, hogy Apuka ott volt. Neki is nagy élmény és egyáltalán nem undorodott meg. A szülészorvos mosolygós, kedves ember volt, ez nagyon sok erőt adott nekem.


Nekem is vegyes az élmény, nem mondom, de mivel ezt akartad hallani, a jó részére koncentráltam. Most a negatívot nem mondom

2011. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nézd, nyilván ne azt várd, hogy azt mondjuk, hogy hawaii volt minden és nem fájt... De azért nem rémisztő és a legtöbb esetben komplikáció mentes a szülés. Én 3 éve szültem, fél 1-kor hajnalban elfolyt a magzatvizem, vagyis egy pukkanást hallottam (éreztem) és utána csordogált valami. Amíg beértünk a kórházba, gyakorlatilag csak egy fájásra emlékszem, az is light-os, inkább mint amikor menstruálok. Amikor beértünk az ügyeletes doki burkot repesztett, na onnantól jöttek a fájások. Amíg nem kaptam meg az eda-t addig eléggé fájt, bár én azért ettől erőteljesebbekre számítottam, egyszer volt nagy fájásom, akkor mondta a szülésznő, hogy kb. 70-es erősségre ment fel a gép. De különben viselhető volt. Miután megkaptam az eda-t nem volt semmi gond. Kicsit tartottam a vizsgálatoktól, de nem volt probléma, fájdalommentesen vizsgált a doki. Amikor már kellően kitágultam, akkor nem kaptam már több érzéstelenítőt, onnantól kezdtem érezni a fájdalmat, de ismét azt tudom mondani, erőteljesebbekre számítottam (talán azért volt kevésbé fájdalmas, mert nagyon jól tágultam). A végén volt a kitolás, aminél egy dolgot hagytam volna ki így utólag, a dokim belekönyökölt a hasamba, de egyébként ez az a bizonyos szükséges rossz volt, mert esett a babám szívhangja, így hamar ki kellett jutnia. Úgyhogy volt azért kellemetlenség, de ezt azért írtam, mert ne várd azt, hogy annak ellenére, hogy komplikáció mentes, bizony fájdalmas. Ja 06.09-re lett meg a lányom, első gyerkőc, tehát hamar született meg. Ilyen szülést kívánok Neked is! :)
2011. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
25%
12:32 70-es? nem tudom meddig skáláz a gép,(200-ig?) de nekem már nem tudta kirajzolni, akkor már maj bepisiltem, úgy fájt... de akkor is túl lehet élni. legközelebb azt hiszem én is megfontolom az eda-t
2011. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Igen, 70-es volt, mint írtam is, keményebbekre számítottam, mint volt. Nekem ilyen adatott.
2011. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jó ha hallasz rémeket is legalább tudod, hogy olyan is van.Persze azért nem kell ezeket nagyon fontolgatni...egyik füleden be a másikon ki.

Pozitív felfogás: Nekem könnyű, komplikációmenetes szülésem lesz!!!-ezt kell mondogatni!!

Nekem két fiam van és most várom a harmadikat.

Nem voltak könnyű szüléseim, elég nehezen tágulok és ráadásul a második babám nagy baba volt(4400g)-nem volt egyszerű.De csodálatos dolog szülni, szerintem.

Arra gondolj, hogy TE adsz életet egy emberkének, TE magadból egy darabot adtál neki és azt viszi tovább és adja majd ő is tovább a gyerekeinek...stb.Egy új kis élet amiért igen, eléggé meg kell szenvedni de annál csodálatosabb és annál jobban becsüli az ember őt és saját megát.

Nekem borzasztóan fájt, megszenvedtem.Félek is egy kicsit a harmadiktól de már nagyon várom, hogy láthassam, a kezembe foghassam, ölelhessem.

Szóval szerintem ennél a dolognál csodálatosabb nem is történhet egy nő életében!!!!!!!


Sok sikert, jó egészséget kívánok neketek!!!!

2011. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

13.15

Ja és azt még hozzátenném, hogy nekem is bent volt a párom mind a kettőnél és ott kaptam tőle a legnagyobb bókokat: Hogy ennél bátrabb és ügyesebb, szebb nő a világon nincs még egy!!!És megköszönte mind két babánál, hogy ezt megtettem a fiaiért!!!!

Úgyhogy azt gondolom, hogy aki megundorodik a feleségétől emiatt azt talán nem is szerette annyira, vagy nem akarta a gyermeket!

2011. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!