Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szűlés? Csendben vagy hangosan?

Szűlés? Csendben vagy hangosan?

Figyelt kérdés
Első terhességem, 38. hetes vagyok. Szűlőszobán ha már ott a pillanat, akkor ki csinálta végig hang nélkül? Egyáltalán végig lehet ezt hang nélkül csinálni? Szólnak ha kicsit hangosabb a szűlő nő?
2011. aug. 7. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elvileg végig lehet, hiszen valamelyik (meg nem mondom melyik, pedig sokszor hallottam) szektában még előírás is, hogy a nőknek néma csendben kell szülni, mert ha óbégat, az árt a babának. Bár szerintem ezt pasik találták ki.

Ettől függetlenül vannak, akik csendben vannak (na jó, nem néma csendben persze), és az is igaz, hogy a kiabálás csak elveszi az energiát, ezért jobb nem nagyon ordítani. De azért azt szerintem senki nem várja el, hogy mukkanás nélkül csinálja végig az ember. Én azt tapasztaltam, hogy inkább csak a szülő nő érdekében szólnak, hogy ne a kiabálásra pazarolja az erejét.

2011. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kiabál akkor igen de akkor is azért mert az energiáit nem tudja arra fordítani amire kéne, légzés, nyomás, fájás átszuszogása stb...

Meg hisztérikus állapotba kerülhet tőle ha nagyon kiabál, sikítozik.

Amúgy én elsőnél hangoskodtam de csak mert nem tudtam elképzelni se hogy ennyire fájhat, második harmadiknál már csak nyögtem a férjem kezét a számra szorítva és igyekeztem úgy csinálni mindent ahogy mondják.

Egyébként nagyon sok szülést láttam-hallottam már és nagyon sokan egy hangot se adnak ki max. nyögnek!!!

2011. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
szcientológusoknál kell csöndben szülni. szerintem hülyeség hogy árthat, az ilyesmivel úgy vagyok, hogy ami 10 ezer évig nem nem ártott senkinek, az most sem fog.
2011. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Teljesen csendben én nem bírtam volna. Igaz nem kiabáltam, csak panaszkodtam a fájások alatt apának, és nyögtem kitoláskor, de az sem volt hangos (halkabb volt mint némelyik teniszező versenyen:D).


Volt aki nagyon kiabált, de nekem nem is esett volna jól hangoskodni, elég volt a nyöszörgés.

2011. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is inkább a nyögés, nyöszörgésre gondoltam, hogy azért vajon szólnak-e. És miközben szülesztenek, az orvossal, vagy a nővérrel "beszéltek", valaki közben mondja hogy mit hogy csinálj, most mi következik, mennyi nyomás kell még hogy kint legyen...stb.

Bocs a sok kérdésért :)

2011. aug. 7. 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy kiabálós alkat, és tényleg nagyon kell figyelni, hogy ne pazarold az energiáidat. Egyébként az egész annyira ösztönös, hogy nemigen tudsz arra figyelni, hogy ki mit beszél körülötted. Leköt a saját tested. Nekem az segített, hogy a férjem végig fogta a kezem, a szemembe nézett, és úgy közvetítette az utasításokat. Csak rá tudtam figyelni. Egyébként kicsit homályos így utólag az egész, inkább csak pillanatokra emlékszem, de ezek szép emlékek. :)
2011. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én teljesen csendben szültem, még nyögni sem esett jól, meg is lepődtek. Ha kiabálsz, nyögsz elterelődik a figyelmed illetve az erőd abban fejted ki, nem pedig a nyomásban. Szülés közben 2 dologra kell figyelni. A testedre és az utasításokra amiket mondanak.
2011. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Beszélgetni" nem fogsz tudni, de neked nem is kell. Az orvos, vagy a szülésznő mondani fogja, hogy mit kell csinálni, hogy hol tart a baba. A legjobb az lesz, amikor azt mondják, hogy már csak egy nyomás és kint van. Na abba beleadsz majd apait-anyait. :-) És utána olyan boldog leszel, mint még soha.


A főkérdésedhez: Nem kell hang nélkül végigcsinálni, nem is tudnád. A kiabálást hanyagold, mert ahogy azt többen is írták, elveszi az erődet.

Amikor én mentem szülni(első szülésem volt), a mellettem lévő szülőszobában szinte ordított az éppen szülő nő. Na én akkor igencsak beparáztam. Aztán meg amikor én voltam ott, simán kibírtam kiabálás nélkül és nem értettem miért kell ordítani(hozzáteszem erőm se lett volna.)

2011. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, és hogy válaszoltatok :)
2011. aug. 7. 10:43
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél szólt a szülésznő, hogy azért ennyire nem kell uralkodni magamon, közben nem is figyeltem semmire. Persze a fájások csúcsán, meg kitoláskor nyögtem az erőlködéstől az tuti.

A másodiknál is csak nyögtem a fájások végén, de a kitolás sokkal jobban fájt, így akár ordíthattam volna is, alkatfüggő szerintem. Inkább csak nyögés lett itt is belőle.

Szerintem a nagy átlagnak nincs ereje-levegője ordítani, én megszólalni sem tudtam mikor kérdeztek, (már félig kint volt a feje ekkor, éppen "beszorulva" két fájás között)

2011. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!