Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ne féljek a császármet...

Tényleg ne féljek a császármetszéstől? A sima szülés rosszabb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Én tuti nem bírtam volna kinyomni! De talán mindenki ezt gondolja ott és akkor. Mindenesetre én nem bánom, hogy császár lett nagyon hamar gyógyultam semmi bajom nem volt miatta. Nem is értem hogy miért írják sokan "jaj de borzasztó"! Én jobb állapotban voltam mint a mellettem fekvő sima úton szülő de lehet, hogy csak szerencsés vagyok, nem tudom. Én nem félnék a helyedben!
2009. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem mondanám, hogy a sima szülés rosszabb, csak nehezebb, de annál csodálatosabb. Unokatesómat császározták és azt mondta, hogy nem vészes. Nem érzett semmit, csak utána volt hányingere és fáj a feje az érzéstelenítőtől. A varrata sem fájt. Na ez a sima szülésnél nem mondható el. :) Egyiktől sem kell félni. Igaz én még csak 1x szültem simán és remélem a mostani pocilakót is sikerül simán. :)
2009. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem van összehasonlítási alapom, szültem császárral és természetesen is és a császár nekem fényévekkel jobb volt. Az első szülésem rémes élmény volt, 18 órát vajúdtam, pokoli kínokat éltem meg, szakadtam repedtem mindenhol, majdnem 1 évbe (!!!) telt amíg regenerálódtam, de már semmi nem olyan mint régen volt. A második programozott császár volt, befeküdtem, gyorsan, könnyen kint volt a baba, én is jól voltam. Nekem is gyorsan, könnyen gyógyult a sebem, nagyon hamar talpra álltam. Nem kell félned, tényleg!
2009. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Engem császároztak (magas láz miatt), és bár rettegtem/rettegek a sima szüléstől, másodjára inkább azt választanám. Az első 2 hét rettenet volt, alig tudtam felkelni az ágyból, alig tudtam megfordulni, stb. Ráadásul a babámat a korára tették, így 3 óránként mentem hozzá, a kórházban gyakorlatilag csak éjjel pihentem, szóval még azt sem mondhatom, hogy elhagytam magam. Kb a 6. hét környékére jöttem nagyjából rendbe.
2009. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Én is inkább simán szülnék újra. 18 órát vajúdtam császározás előtt, de ezerszer jobb volt, mint az a pár hét császár után! Nem volt éppen leányálom!

Mindegy, túléltem, a babáért megérte! :)

Ez lebegjen a szemed előtt! Ki lehet bírni, bár nem kellemes. A "végeredmény" a fontos.

Minden jót!

2009. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Más vágyam sem volt, csak spontán hozni világra a kislányomat. De sajnos úgy alakult, hogy magas vérnyomás, fehérjevizelés = toxémia valamint farfekvés miatt koraszültem, császárral. És meg kell, hogy mondjam, nagyon nagyot csalódtam a császármetszésben. Pozitívan. 3/4 óra alatt megvolt az egész varrással együtt (nem altattak) 15 - 20 perc alatt már kint is volt a baba. Hamar zsibbadtam, és a műtét után viszonylag hamar éreztem újra a lábam. (érdekes, hogy előbb tudja mozgatni az ember a lábát, mint ahogy érzi...) Nekem sem a fejem nem fájt utána - pedig muszáj volt emelgetni, mert nagyon szomjas voltam, és nem volt szívószál..., sem a hasam. Másnap már én támogattam az intenzíven mindenkit. Kaptam katétert, ami szupernek bizonyult (sose gondoltam volna!)... 4 napig nem kellett vele pisilnem. Az áldás volt. Kicsit nehéz a sok csővel tisztálkodni, de hamar rutint lehet szerezni. Nagyon hamar teljesen rendbe jöttem fizikailag, ami fontos is volt, mert nem volt segítségem otthon, egyedül voltam a bébivel. Sem a varrat nem fájt és azóta sem, mindjárt tudtam ülni... és a pótlólag adott oxitocin sem viselt meg. De lehet, hogy én is csak "szerencsés" alkat vagyok? Á, egy koraszüléssel nem hinném! :)) Inkább azért voltam utána depressziós, mert megszültem a gyerekemet. és kvázi semmilyen "szülésélményem" nem volt. Bár ehhez mondjuk az is kellett, hogy váratlan legyen, a 8. hónap végén, apa ne legyen ott - nem ért oda szegény, és a babaát elvigyék a koraszülött intenzívre... nem adták oda.



A császároz "élményeknél" persze sok múlik az aneszteziológuson, ha ő nem jól szúr, az nagyon tud fájni. Viszont nem kell félni, csak elvétve akadnak nagyon bénák! És fura utána megszokni, hogy az ember hasa alul tök érzéketlen... a nőgyógyászom szerint néhány év, mire regenerálódik.

2009. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom milyen a sima szülés,de azt igen,hogy a császár rossz.Két barátnőmnek van hasonlitási alapja,mindkettő azt mondta,inkább szülne 6szor,mint 1szer császárral.Engem megviselt,pedig nem hagytam el magam.Nagy fájdalmaim voltak a varrás helyén legalább 2hétig.Az első 2napban alig birtam felkelni az ágybol.A fájdalom fárasztott is,tehát egy élő halott voltam.Mostanra már halványulnak ezek.A műtőasztalon azt mondtam soha többet.Mára már bevállalnám ujra.
2009. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Én, mindkét gyerekem természetesen szültem, és örülök neki. a világon nincs rosszabb fájdalom,mint a szülésnél, de megérte. míg egy császáros a sebével szenved, akár még egy hónap múlva is, a sima szülésnél, egy hónap után olyan vagy, mintha nem is szültél volna. a hasfalat nem azért találták ki, hogy vagdossák, és nehezen gyógyul.a császáros többet szenved utánna szerintem...
2009. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Császárral szültem, altatásban. Igaz hogy kb. 2-3 hétig alig bírtam felállni, meg bármi olyat csinálni amihez kell némi hasizom (még a köhögés is), nagyon fájt a seb, de utána nem volt semmi bajom. 16 órát vajúdtam és pokolian fájt, nem is értem hogy szerethet vki szülni, mert sok helyen olvastam ilyet. Nem tudtam már nyomni, elfogyott az erőm beszorult a baba, és ezért császároztak, de szerintem jobb volt így. Normál szülésnél nem is bírtam volna a látványt.
2009. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nagy babát jósoltak és az is lett. Sima szülésnek indult, mert azt is akartam, mert én rettegtem a császártól, de 20 óra vajúdás után (no ebből kb. 4 volt kemény) kifáradtam, belázasodtam és a pici tachikardiás lett (203-as pulzus), így a dokim döntött, császár! Nagyon véltem, reszkettem a láztól, de a császár olyan volt, mintha meg se történt volna. Semmit se látsz, nem érzel semmit, csak valami motoszkálást odalent és hallod mit mondanak a dokik. Ennyi. A lábadozás elég rossz, de kibírható. Egy-két hét és el is felejted az egészet. Bár én azért szeretnék még szülni, simán is....
2009. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!