Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a programozott szülés?...

Milyen a programozott szülés? Jobb vagy rosszabb, mint a spontán meginduló?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem programozott császárom lesz június elején. Annyiból jobb, hogy lelkileg az ember előre fel tud készülni. Tehát konkrétan tudja, mi vár rá, mikor kell bemennie a kórházba, s órára pontosan tudja a szülés időpontját. Én már egy ideje tudom, hogy nekem így lesz (orvosi javaslat - szemem miatt), s erre készülök.

Annyiból viszont nem jó, hogy 1-2 héttel hamarabb kiveszik a babát, tehát kisebb súllyal születik, mintha Ő döntené el, hogy mikor akar jönni.

2010. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Én vajúdás után császárral "szültem", de még ezután sem választanám helyett a programozott császárt. Valahogy nagyon furcsa elképzelnem, hogy a baba mondjuk épp alszik, szopja az ujját, napi teendőit végzi a hasamban, aztán hopp 10 perc alatt kivették :( Nem hiszem, hogy nem kap sokkot. Mit ha végigmegy a szülés természetes folyamatán, azt mondják a tudósok, hogy az pozitiv biológiai hatással van rájuk. Én legalábbis úgy gondolom, hogy legalábbis ez az élet természetes menete, erre van programozva, nem arra, hogy kikapkodják. Persze ezt nehéz bizonyitani, ez csak az én véleményem.
2010. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egyik éjjel elfolyt a vizem, de a fájások nem indultak meg. Mondták, hogy holnap akkor is szülünk, meg fogják indítani, ebben a tudatban telt az az egész nap a szülőszobán.


Amikor magától elfolyt a vizem, akkor izgultam, és féltettem a babámat (36. héten történt), hiszen még bent kellett volna maradnia. Nem tudtam, mi vcan vele, és hogy velem mi fog történni. Másnap már tudtam, hogy vele minden rendben van, és hogy velem is mit fognak csinálni, a szülőszobán is már "bennfentes" voltam egynpi ottlakás után.


Ezek ellenére sokkal jobb lett volna, ha a fájások spontán jönnek, mint az indított. Biztosan tovább vajúdtam volna, de a test által termelt oxitocin kevésbé erős fájásokat okozott volna, mint az infúzión át kapott, és nem tágultam volna olyan eszeveszett gyorsan, és akkor nem repedtem volna összevissza odabent: a hüvelyem mindkét oldalon hosszan repedt, és a méhszájam is sérült, mert vaskos volt még a kitolás elején, nem simult el.

2010. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Mekkora volt a babyd, amikor a vilégra jött?
2010. ápr. 28. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Első vagyok és annyit azért hozzátennék, hogy akinek programozott császára volt/lesz, az sem önként választja. ( Legalábbis nem ez a jellemző ). Hanem mert a baba és/vagy az anyuka egészsége van veszélyben. Tehát ez nem választás kérdése. Nekem pl problémák vannak a szememmel, és 2 hónapja tudom hogy progis szülés lesz. Ha a fenekemet a földhöz verem, akkor is az lesz, hiszen a szemem épsége lenne veszélyben. Aki megbízik a saját orvosában, az nem kérdőjelezi meg a döntést, hanem elfogadja. Az élet és az egészség védelme az első.
2010. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, de nem szeretném ha kérdésemböl vita alakulna ki!

Én csak szeretném tudni, hogy mennyivel lesz jobb vagy rosszabb, ha megindítják a sima szülésemet (amiből még akár a végén császár is lehet), ugyanis napok kérdése...!

2010. ápr. 28. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
nekem az ikreim miatt programozott szülésem volt, a lepényi keringésük nem volt jó. Délben tudtam meg, hogy este császár! Szükséges volt, a gyerekeim épsége volt a legfontosabb, de ha tehettem volna természetes úton jönnek a világra, fájásokkal stb.
2010. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Nekem a 41 héten inditották. Fura volt ugy menni a kórházba hétfő reggel,hogy du.-ra meglesz a baba. Szerintem sponán jobb lett volna. Ja és nagyon fájt :(

2010. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

én első fiamat spontán szültem, simán, komlikációmentesen, finoman - kíméletesen és gyorsan jött, tényleg a természet rendje ez. Nagyon szép élmény volt - és így kéne lennie minden szülésnek. Most készülök a második gyermekemre- azaz már a szülésre, de sajnos prog.császár lesz - mert MUSZÁJ! és hiába a jó emlék, és hiába ragaszkodnék hozzá - akkor is császár lesz. Nem lehet választani. Mindennél fontosabb, hogy életben, és egészségesen jöjjön a világra a baba, és mindketten jól legyünk utána. Így van ahogy írták, a programozott császárok javarészt orvosi indokkal történnek, és nem választás kérdése.

Ha lehetne választani, még 10-et szülnék úgy, ahogy az első kisfiam a világra jött!

2010. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

20:43 vagyok, a 36. hétben szülő.


Szerencsénk volt: nagy babéám született. (Biztos azért, mert Elevitet szedtem. :-))) 3000 gramm, 49 centi, és nem volt elszámolva a baba kora.

2010. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!