Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora veszélye van a vákumos...

Mekkora veszélye van a vákumos szülésnek? Irjato bővebben róla.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vákuummal segítettek, hogy ki tudjon bújni az első babám, mert nem tudtam elég erősen nyomni. Mivel nagy haja volt, így semmi sem látszott a fejecskéjén és semmi további gond nem volt vele. Most 17 éves lesz és teljesen egészséges.
2009. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, 3 és fél éve született a fiam, nem volt hosszú vajúdás, már fél órája minden egyes nyomásnál látszott a buksija is, azt mondta a doki nagyon 'előre dől' a méhem, és nem engedi kicsusszanni. Aztán leálltak a tolófájások és nekem meg már nem volt erőm nyomni, ezért lett vákum. Egy vérömleny lett a fiam fején, amire a kórházban is, meg a gyerekorvos is azt mondta felszívódik. Hát nem így történt :-( Valószínű az esetek 99%-ában felszívódik. Nálunk ez a kis pukli szépen bekeményedett (elmeszesedik a vér) és ott maradt, a csont és a bőr között, tehát bajt nem okoz.. de én rengeteget idegeskedtem emiatt. Amúgy teljesen egészséges, értelmes kisfiú, idővel 'hozzánőtt' a feje, sok haja van, úgyhogy nem látszik dudor, bár ki lehet tapintani. Én most várom a 2.babámat (37hetes) és pont emiatt már nem merem bevállalni a természetes szülést, pedig nagyon szeretném.
2009. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ltimea ***** válasza:
Májusban lesz 3 éves a kisfiam akit vákummal segitettek a világra, 27 órás vajudás után, az első 3 hónapban jártunk fej uh-ra de semmi gond nem volt, most sincs és teljesen egészséges, és nem látszik a fején semmi.
2009. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én babám 3 hónapos és nincs semmi baja. A szülés után hosszúkás volt a feje, de másnapra elmúlt. Egy pici véraláfutás is volt a kobakján, de egy hónapos korára az is leszáradt.

Én ugyan Írországban szültem, de azt vettem észre, hogy itt előszőr vákumoznak és ha úgy sem megy, akkor van császár. De az nagyon ritka!!!

2009. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!