Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minimum hány ujjnyira nyitott...

Minimum hány ujjnyira nyitott méhszáj esetén indítják meg azonnal a szülést?

Figyelt kérdés
Úgy értem, egy szimpla méhszájvizsgálatkor, vagy magzatvíz vizsgálatkor hány ujjnyinál indítanak azonnal szülést.
2011. aug. 27. 10:59
1 2 3
 11/28 haramia ***** válasza:
100%

sziasztok


én cáfolnám, hogy fájás kell hozzá. A szülésem napján (40+4 naposan) szimpla terheléses nst-re mentem be, ami ugyancsak nem generált fájásokat (pedig az lett volna a dolga :) aztán mondta a dokim, hogy gyorsan csinál egy magzatvízvizsgálatot, és akkor kérdezte meglepődve, hogy nekem voltak fájásaim éjjel? mondom nem. -Csakmert 2 ujjnyira ki van tágulva! Úgyhogy azonmód telefonálhattam is a kórházi csomagért és kezdődött is a burokrepesztéses, oxitocin injekciós szülésindítás...

2011. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

Nem volt nehéz elolvasni a kérdést, de amit kérdeztél, az nem azt jelenti, amit utána a kommentben kifejtettél.


Nem, nem indítanak meg csak azért mert nyitva vagy - kivéve, ha a baba állapota ezt igényli.

Csak azért, mert nyílik a méhszáj, még nem bombáznak hormonokkal.

Indítani olyan esetben szokták, ha 1. nem nyílik magától, 2. ha nyílik, de utána fájásgyengeség lép fel, 3. ha mekóniumos a magzatvíz, vagy a gyerek állapota más okból szükségessé teszi, 4. túlhordtad, és nincs semmi jele a szülésnek.


A méhszáj nyílása a szülés része, ha már nyílik, akkor csak indokolt esetben nyúlnak bele.


A magzatburkot meg akkor repesztik meg, ha pl. már nyitva vagy teljesen, de nem folyt el a vized, vagy pl. ha kicsit nyílsz, és már fel akarják gyorsítani.


Olyan nincs, hogy bemégy egy szimpla méhszájvizsgálatra, és azt mondja, hogy kismama, maga 3 ujjnyira nyitva van, indítsuk meg a szülést - hiszen már megindult:)

2011. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
52%

40. hét végén voltam a doki megvizsgált,1/4 részt voltam nyitva,bezavart a kórházba,mondván,hogy "maga bármikor szülhet!" Másnap volt egy amnioszkópia,akkor is megvizsgáltak,már félig voltam nyitva- semmi görcs,néha keménykedtem aznap. 41+0 hetesen (2 napra rá,hogy bezavart a doki) reggel megindult a szülés.

Mivel itthon várt a 2 évesem,így kértem,hogy valaki indítsa meg a szülést,de a doki azt mondta,hogy nem fogják megindítani,majd a 42. héten. Erre nem szokás szülést indítani,ha minden rendben van!


Üdv:2gyerkőcös,37hkm

2011. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%

37+3 rutinvizsgálat. 3 ujjnyira volt nyitva a méhszájam.

Még hazamehettünk a csomagért, sokat sétáltam, este 8-ra közel 4 ujjnyi volt már saját magától.

Ekkor repesztett burkot a doki, fél óra és kint volt a baba.

Szóval közel 4 ujjnyi tágulásnál

2011. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,de azt igen,hogy én 37+3 hetes voltam,2.5 ujjnyira nyitvaq,és mivel minden adott volt(feszes burok,bementere nyomott koponya stb.)a szülésznőm burkot repesztett...bő 3 óra múlva megszületett a 3090 grammos babám,makk egészségesen.
2011. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
14.19-es vagyok:én is NST-n voltam,utána vizsgált a szülésznőm.Mivel a méhszáj is érett volt(készen a szülésre)ezért sem várt tovább(ráadásul a 2.
2011. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
bocs,nem fejeztem be.Szóval 2. gyerekről volt szó,lehet ez is befolyásolta a dolgokat.
2011. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

ha az a para,hogy nem akarod tulhordani akkor ha fogadottva dokid es epp raer es van 1-2 ujjnyid akkor jofejsegbol megrepeszti neked :)


gondolom ez a lényeg,mi is igy vagyuk,van 3 napom terminusig,es mivel a fogadott dokim eltorte a kezet nem szamithatok ra hogy meginditjak,pedig o anno 40+1 nel 1 ujjnyinal burkotrepesztett :) mondom dokifuggo...az hogy a tobbi mit ir,mond az a hivatalos verzio :)

2011. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azon múlik, hogy fogadott-e az orvos, vagy sem, hanem hogy milyen a hozzáállása.

Nekem fogadott dokim van, ő 36 héttől már meg sem vizsgál kézzel, ha nincs valami panasz, és minden rendben, pont azért, hogy nehogy megbolygasson. Úgy a legkisebb bármilyen kockázatra, ha magától mennek a dolgok. De ő mindenben ilyen természetesség párti. (Mondjuk én pont ezért is járok hozzá :o)

2011. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
teljesen zárt voltam,de vizesedés miatt kiírt napon megindították a szülést!
2011. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!