Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minimum hány ujjnyira nyitott...

Minimum hány ujjnyira nyitott méhszáj esetén indítják meg azonnal a szülést?

Figyelt kérdés
Úgy értem, egy szimpla méhszájvizsgálatkor, vagy magzatvíz vizsgálatkor hány ujjnyinál indítanak azonnal szülést.
2011. aug. 27. 10:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nekem az első magától indult be, a 2., 3.és 4. gyereknél indították, mindháromnál 4-5 centire nyitva voltam már. DE nem azért indították, mert ennyire nyitva voltam, hanem mert én kértem (ugyanis otthontól 160 km-re szültem, és nem akartam kockáztatni). Szóval, még 5 centivel is simán hagytak volna tovább mászkálni, ha én nem kérem, hogy indítsák. A minimum az szerintem 1-2 cm. De ez a dolog sokban múlik azon, hány hetes valaki.

32 hetes kismama

2011. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Péntekre voltam kiírva, kedden hajnalban mentünk, hogy szülök- minden nap megnyugtattak, hogy végig 2ujjnyira nyitva vagyok, de nem érett a méhszáj- 8:30kor az osztályon csücsültem, mert kitettek a szülőszobáról, mert mégse. Senkinek eszébe se jutott, hogy burkot repesszenek. Burkot akkor repesztett a doki, mikor már eltűnt a méhszáj teljesen. Még kedden éjjel magától indult a szülés.
2011. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
63%
ja és az 1-2cm az nem egynelő 1-2 ujjnyival..........
2011. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
utolsó: nem mondod?! ...
2011. aug. 29. 16:59
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Az nem egészen helytálló, hogy burkot akkor repesztenek, ha eltűnt a méhszáj! (Addigra minden bizonnyal magától is megreped.) 2-3 centitől már simán lehet burkot repeszteni, és ez általában fel is gyorsítja a szülést. Ezt csak azok kedvéért írtam le, akik nincsenek képben...
2011. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
utolsó: ezt nem értettem én sem, hogy miért írja majdnem mindenki, hogy nem repesztik meg a burkot, holott emlékszem, hogy mikor ASK-n voltam, az egyik kismama remegve küldte el a párját a cuccáért, egy darab fájása sem volt, a magzatvíz is rendben volt, valószínű nyitva volt annyira, hogy szülőszobára küldjék( ráadásul ez hétvégén volt!).
2011. aug. 30. 14:10
 27/28 anonim ***** válasza:
Nekem megindították a szülést és amikor 2 ujjnyira kitágultam akkor repesztettek burkot,onnan felgyorsult minden,erősödtek a fájások is! Ha eltűnik a méhszáj akkor már lehet nyomni. Nálam erre kellett több órát várni,mert még nem tűnt el így vissza kellett tartanom a tolófájásokat!
2011. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

nekem 38hetesen mondták, hogy bő két ujjnyi a méhszáj, akarok-e szülni, mert akkor burkot repesztenek, és mehetek!

:)

Persze nem kértem, mondtam, hogy majd indul magától- hozzáteszem a dokim azért ajánlotta fel, mert kkfházáról jártam fel hozzá Pestre.

Szóval még elmetnünk haza, de délután már mentünk is vissza, már bő három ujjnyi volt a méhszáj- és lényegében fájás nélkül- egy kicsit szurkált a hasam- inkább a biztonság kedvéért mentünk vissza, hogy biztos felérjünk pestre.

Visszértünk, jött a dokim, akkor már repesztett, fél óra mulva eltűnt a méhszáj, és 2nyomásra megvotl a baba.

2011. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!