Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésnek melyik része a...

A szülésnek melyik része a fájdalmasabb: a vajúdás vagy maga a kitolási szakasz?

Figyelt kérdés

Első baba lesz és próbálok lelkileg is felkészülni...

34 hetes kismama


2009. máj. 12. 12:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Vajúdás? Azt sem tudom, mi az:-) nekem a szülés maga, a kitolás, és az azt megelőző egy óra volt kellemetlen élmény. Soknak azt írják, hogy a kitolást már alig várták. Nekem pont az volt mindhárom szülésnél a legnehezebb:-(
2009. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás volt fájdalmasabb. Kitolásnál már nem éreztem fájdalmat egyáltalán, ezért elég nehéz volt akkor nyomni, mikor jön a fájás, mert nem jött. Ezért a méhösszehúzódásokra figyeltem, akkor nyomtam amikor ott lenn éreztem valamit. Így lett meg a kislányom.

Ja, és a gátvarrás, az fájt.

2009. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Úgy látom, hogy szinte mindenki a vajúdásra szavazott. :)

Nem félek a szüléstől, inkább már nagyon is várom és remélem, hogy minden rendben lesz...

2009. máj. 12. 15:12
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Húúú nekem minden fájt. Másfál óráig jöttek a tolófájások, és utána 1 órát varrtak kívül-belül:)De neked nem lesz ilyen rossz:)
2009. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vajúdáson kívül az fájt istenigazán, hogy a szülésznő vizsgált és próbált "segíteni", mert nehezen tágultam. Na az iszonyat fájdalmas volt. A varrás sem leányálom.

De én már alig várom, hogy mégegy babának életet adjak majd.

4 hónapos anyuka

2009. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nekem a kitolás, mert az iszonyúan feszített

a vajúdás alatt pedig kaphatsz fájdalomcsillapítást

2009. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem az elso gyereknel a vajudas és a masodiknal a kitolas volt fajdalmasabb.De nyugi ki lehet birni.En fajdalom csillapito nelkul szultem es nem volt annyira borzaszto mint amire szamitottam.
2009. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!