Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befolyásolja a baba súlyát és...

Befolyásolja a baba súlyát és méretét, hogy az anyuka milyen, vékony vagy sem?

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy egy vékony, törékeny nő mekkora babát tud kihordani és megszülni? Esetleg előbb beindul a szülés? Kesleny csípő hátrány?

Köszönöm a válaszokat előre is :)


2009. máj. 21. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A keskeny csípő inkább nem előny,főleg nagy babánál.De ha vigyázol,hogy mit eszel,és mennyit,akkor meg lehet szülni simán egy 3kg körüli babát.A szülés beindulása kövérebb nőknél is beindulhat előbb.Ez sok mindentől függ.Mondok egy pl-t:48kg-os volt a barátnőm,amikor terhes lett.Igaz hízott 20kg-ot,de a baba 2850-nel lett "csak".Spontán,de elég nehéz szülése volt,mert lassan nyílt(15Óra).NE izgulj,ha a vége császár is lenne,megéri.
2009. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm kb akkora, mint egy kislány, vagy 50 kg se. 3,5 kilós baba kicsúszott belőle símán. Szerintem nem jelent semmit.
2009. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 50kg/175cm-rel kezdtem a terhességet, 84 cm-es csípőszélességgel. A terhesség alatt a csípőm kicsit szélesedett (sokat fájt a szeméremcsontom és környéke), de a 3550 g-os baba nem 2 óra alatt kint volt.
2009. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

nem nélkül

2009. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ezen már túl vagy, de azért leírom hogy a ránézésre keskeny csípő még ugyanolyan medencét takarhat mint egy kerekebb nőnél. A dokid biztosan meg tudja mondani hogy mire számíts. Ill. a magasság jobban számít mint a vékonyság a méreteknél.

Amit pedig olvastam az az hogy nagy eséllyel hasonló baba lesz mint anyuka volt, persze az apa is nagy hatással lehet. De ha mondjuk ő alacsonyabb, átlag-normál termet, akkor nem várható nagy meglepi.

2009. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem!160 cm,48kg val kezdtem!3610kg,57 cm lett a fiam!
2009. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A keskeny csípő nem hátrány!!! A tested csodákra képes, lehet hogy nem is gondolnád, de akár óriás babád is lehet, vagy éppen nagyon kicsi is. Én csak 165 cm magas vagyok, mégis 4170 grammos babám született, mi több, 60 centivel. Ne izgulj, ha ott leszel, hogy nyomni kell, ezért már kicsit sem fogsz izgulni, utólag viszont büszke leszel magadra és a kicsidre is! Kellemes babavárást. :)
2009. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szia!57kg.-val keztem,170cm. és 3950 lett a lányom.
2009. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!! :)
2009. máj. 21. 18:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A fő kérdésedre a válasz "nem". Én kb 160 cm, 57 kg, babócám 4 kg volt. A kórházban egy sor lánnyal találkoztam, akik nálam is alacsonyabbak, kisebbek voltak és rendre 4 kg feletti babájuk született. És voltak bent magas, 170-180 centis csajszik, akiknek sorban 3 kg körüli babájuk lett. A kihordás a kis termetű lányoknál úgy láttam nem volt gond, de a szülés igen, mi mind császárosok lettünk a súlyos téraránytalanság miatt. A babák nem jöttek előbb, sőt, nem nagyon akarództak megszületni. Én is e miatt dekkoltam vagy két hetet a kórházban. Mint kiderült a fejecskéje olyan nagy volt, hogy nem tudott beilleszkedni és így nem indultak be a folyamatok. Gondolom a többieknél is hasonló dolog lehetett.
2009. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!