Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire használt az eda?

Kinek mennyire használt az eda?

Figyelt kérdés
Van kikötés,hogy mikor nem lehet kapni?
2012. jan. 4. 17:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
En kaptam, nem is kertem, rambeszeltek, mondvan koraszules, es jobb a babanak. Mai napig nem tudom miert volt jobb igy, nekem eszembe sem jutott, fel 6kor kotottek be, lenyegeben alig fajt meg, es fel 8 utan meg volt szuletve. Lenyegeben miutan bekotottek, kezdodott a kitolas. Sajnos mivel korabban jott a baba, se a parom, se a dokim nem volt a varosban, igy ugyeletesnel szultem. Nem is volt semmi gond a szulessel, semmi fajdalomra nem emlekszem ( bar eda nelkul is max 2 orat fajt volna), de ami utana jott, azt senkinek sem kivanom. A volt MAV ban egy nagyon fiatal dr no porbalta bekotni, nem nagy sikerrel. Ossze vissza szurta a geroncem, kb 4.szerre sem sikerult neki. Aztan hivtak valakit, akinek vegre sikerult. Akkor nem is mondtak, h ennek meg lesz kovetlezmenye. Hajnalban arra ebredtem, h nem mozog a nyakam es faj. Kesobb olyan fejfajasom lett, h magamon kivul voltam, de komolyan. Kb 5 nap utan szunt meg, azt mondtam, altassanak el, mert nem birom. Nem tudtam a babam ellatni, bar o orzoben volt, de nem is lehett volna mellettem, kiejtettem volna a kezeim kozul. Allitolag nagyon ritka az ilyes eset, hat en pont beleestem, nagyon peches voltam. Mai napig eletem legrosszabb elmenye. De a szulesem szep volt.
2012. jan. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A húgomnak használt,mert nem érzett fájdalmat,viszont rossz volt neki,hogy így nem tudta mikor kell nyomni,mert nem érezte e tolófájásokat.És a másnap az tényleg rémálom,nem szabad megmozdulni egy napig,mert különben jön az erős fejfájás és hányinger.Fel sem szabad ülni,fejet sem szabad mozgatni.A húgom felemelte egy picit a fejét szülés után és majd meg bolondult a fejfájástól és össze-vissza hányta magát.Azt mondta többet sose kérné az eda-t.
2012. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Elso vagyok: edaval lehet mozogni, spinalissal nem. Valamit nem jol irsz.
2012. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó volt :-))

Azt mondta a dokim, csak akkor lehet adni, ha már 4centire kitágultam. Addig nagyon fájt, utána kb 4 óráig csak a monitoron láttuk a fájásokat.

A tolófájásoknál viszont nálam már semmit nem ért, nagyon is tudtam, mikor kell nyomni.

Azt senki nem mondta, hogy nem tudok felkelni vele, mellékhatása nem volt nálam, szülés után kb 6 órával ülve szoptattam.

2012. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Indított szülésem volt.Edát kértem, mert nagyon hirtelen jöttek a fájások, és szörnyű volt!!(oxi nélkül állítólag fokozatosan erősödnek a fájások..)

Akkor adják amikor már 2 ujjnyira nyitva vagy, miközben adják nem szabad, hogy zsibbadjon a lábad, mert akkor nem kaphatsz.Ha már nagyon a végén tart a dolog, akkor már nem adják be, mert nem megy ki a hatása a toló szakaszig, és a tolófájásokat pedig érezni kell, mert akkor kell tolni amikor fájás van.

Nekem segített a tágulásban is, miután beadták, rá 1 órára már éreztem is a tolókat.Az az 1 óra elég volt arra, hogy pihenjek! :)

2012. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy másnap fájt 1 kicsit a fejem, de nem volt vészes.Lehet a kimerültségtől, vagy az osztályon uralkodó trópusi hőség miatt volt (januárban szültem)!Egyébként is fejfájós vagyok..

17:49-es voltam!

2012. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én az első babámat EDA-val szültem, ami szerintem mint fájdalomcsillapító zseniális(legalábbis nekem jól sikerült beadni). Már 20 órája vajúdtam iszonyú fájásokkal, mikor megkaptam és én aztán még aludtam is egy kicsit...szóval semmit nem éreztem onnantól fogva. DE AZTÁN EZ LETT A BAJ! Mivel a tolófájásokat sem éreztem ezért lutrira nyomtam, illetve a szülésznő könyökölte ki belőlem a babát.:( Másnap nekem semmi gondom nem volt, fel tudtam kelni, mellékhatás nem jelentkezett (pl hányinger, fejfájás). Most a második babámat várom (38 hetesen) és most szeretném EDA nélkül végigcsinálni a kitolás miatt. Persze élesben lehet, hogy majd másképp gondolom...:D
2012. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy eltávolodok a kérdéstől.

Utolsó mikorra vagy ki írva? Én most szombatra :)

2012. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én jan 15-re vagyok kiírva.
2012. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem használt sajnos az eda pedig 3-szor is megismételték, nagyon meg is lepődtek rajta de hát ez van :-(
2012. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!