Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire használt az eda?

Kinek mennyire használt az eda?

Figyelt kérdés
Van kikötés,hogy mikor nem lehet kapni?
2012. jan. 4. 17:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is jan.15-re vagyok kiírva. :) Nekem akkor adtak EDA-t az elsővel amikor már 2,5 ujjnyira nyitva voltam úgy emlékszem. Kértem én már hamarabb is mert nagyon lassan ment és nagyon fájt (16órát vajúdtam). Nekem használt, szuper volt de csak kb. 1,5-2 órát hatott mert nem adtak sokat mondván, hogy mindjárt kitolás lesz és azt érezni kell. Ehhez képest a szobatársamnak épp a kitolásra adták. Szóval nem értem... Ja, végül megcsászároztak mert nem jöttek a tolók. 6óra után fel kell kelni, zuhanyozni a nővèrke segítségével és mwár hozzák is a babát. Nekem a hónapokig tartó hátfájáson kívül nem volt semmi utóhatás de az se biztos, h. Attól volt. Én amúgy is ilyen vagyok sajnos. Amivel 1 napig feküdni kell, az a spinális érzéstelenítő. Olyanban is volt részem. Annak se volt mellékhatása nekem.
2012. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első válaszolóhoz. A Bajcsyban kaptam, de valami iszonyú béna pasas adta, mert háromszor célzott, mire betalált. Két barátnőmmel is beszéltem erről, az egyiknek 8-szor szúrtak császár előtt, a másiknak sem egyszer. Szóval nagyon gáz. Pláne, hogy állítólag valami próba adagot kaptam, azt mondta az orvos később lehet emelni. Semmit nem használt! Mindent éreztem végig.. plusz megnyertem azt az iszonyatos fejfájást, amiről az első válaszoló is írt. Soha többet nem kérek edát.

Úgy éreztem egy kanállal is képes lennék leszúrni bárkit. Kb 5-6 nap telt el, úgy éreztem halálomon vagyok, mire végre elmúlt. Most a második babát várom, eda kizárva, ha csak nem kényszerhelyzet!

2012. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én tuti kérek:)))))))
2012. jan. 4. 21:31
 14/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, aki tegnap este írt. Kívánom, hogy neked sikeresebb legyen a beadás, a hatása eredményesebb, és kerüljenek el a mellékhatások!! :)
2012. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én is csak jót tudok mondani neked az EDA-ról. Első babámmal 2éve tökéletes volt. Picit felgyorsította a fájásokat - bár így is 12 óra volt a szülésem - viszont semmit nem éreztem belőlük. Természetesen a kitolási szak előtt, maikor már teljesen nyitva vagy nem adnak pont azért, hogy érezd mikor kell nyomni. A második babámnál - 3 hete - szintén kértem. Indított szülésem volt és sehova nem tágultam. Amikor a szülésznőm kézzel kezdett tágítani azt hittem ott maradok a szülő ágyon annyira fájt, viszont miután megkaptam az EDA_t abból sem éreztem semmit. Annyi hátránya volt, hogy picit félre lett szúrva ezért a jobb lábam olyan szinten lezsibbadt, hogy a vajúdó ágyon kellett megszülnöm a babámat - amit amúgy nem bánok, mert elkülönített papás szobában voltunk, mai természetesen olyan kialakítású, hogy szülésre abszolút alkalmas (Debrecenben az új szülőszobák). A bal oldalamon viszont éreztem rendesen a fájásokat a végén, amikor már nem kaptam az EDA-t. Tehát mindenképpen egy előny és szerintem anélkül lehetetlen végig csinálni, ilyen esetben mint az én szüléseim voltak. Ja hozzáteszem a 2 babám is 12 óra alatt lett meg!
2012. jan. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én sem értem,hogy sokan minek hősködnek és szenvednek,ha van erre alternatíva.Ettől nem leszel kevesebb mint anya,viszont nem gondolsz vissza borzalommal a szülésre,mint itt a gyik-en nagyon sokan.
2012. jan. 6. 15:47
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem sokat használt, semmi mellékhatása nem volt és éreztem a toló fájásokat is. Az első babám szültem EDA-val, mert 20 órát vajúdtam vele. Amikor megkaptam nagyon jó volt, ne éreztem a fájásokat és még aludtam is. Amikor beadta az altatóorvos, akkor összesen annyit éreztem, hogy megjelölte a körmével, hogy hova fogja szúrni. Magát a szúrást már nem éreztem. Lehet szerencsém volt és ügyes volt a doki. A kitolási szakaszban is hatott még, székelési ingereim voltak. De ezt is ígérte a szülésznő, így nekem nagyon jó volt! A második babánál mire magkaptam volna addigra megszületett a baba! :)
2012. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Talán azért "hősködnek", ahogy fogalmazol, mert úgy járnak például, mint én, hogy sz@rt sem ért az eda. Mellé meg benyeltem egy őrületes fejfájást. Hidd el legközelebb inkább "hősködök"! Nem tudhatod Neked, hogy lesz, lehet Te sem kérsz többet.
2012. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Elso vagyok: en is nagyon megjartam az EDA val, de a szules igy nagyon jo volt, szep emlek maradt. Az utana kovetkezo 5 nap- hat senkinek sem kivanom. Legszivesebben meghaltam volna, de komolyan, a gyereknek sem tudtam igazan orulni. Most 29 hetes vagyok, es nagyon gondolkozom, mostani szulesnel majd "hoskodjek" vagy kerjek ujra. Szerintetek? Ti mit tennetek? Most nem Magyarorszagon fogok szulni, bar ez sokat nem szamit, gondolom itt is el tudjak szurni. Na de vagyok oylan peches, h most is rosszul adjak be nekem?
2012. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Biztos edát kaptatok és nem sima spinálist???Annak vannak ilyen mellékhatásai.


Spinális anesztézia


Kivitelezése, javallatai és ellenjavallatai szinte azonosak az EDA-val, azonban jelentős eltérések is vannak:


a tűvel nem csak az epidurális teret érjük el, hanem mélyebbre, egészen a gerincburkon át a gerincet körülvevő agyvíz térig (liquor térig) hatolunk. A gyógyszer közvetlenül az agyvízbe kerül.

Kevesebb gyógyszer szükséges

Gyorsabban és mélyebben áll be az érzéstelenség.

Hátránya, hogy nagyon gyakori a hirtelen vérnyomásesés és az érzéstelenítés utáni, akár napokig is eltartó fejfájás.



Az EDA számos előnyt nyújt a vajúdó és a magzat számára egyaránt.


A fájdalom kikapcsolásával csökken a szorongás és a félelem, a stressz megszűnésével:

csökken az energiafelhasználás,

normalizálódik az anyai pulzusszám,

szabályossá válik a légzés,

ezzel javul az anyai és magzati szervezet oxigénellátása,

javul a méh vérellátása,

a méhösszehúzódások rendeződnek és

a szülés rövid úton lezajlik.

A hüvely és a gát izomzata ellazul, mely különösen a fokozott védelmet igénylő koraszülöttek és kissúlyú újszülöttek esetén jelentős.

Az esetleges gátmetszés illetve annak a szülés utáni ellátása fájdalmatlan.

Az EDA során alkalmazott érzéstelenítő szerek a fájdalom csillapítása mellett különböző mértékben hatással vannak az alsó végtag izomműködésére is, mely a láb zsibbadásában, elgyengülésében jelentkezik. Ennek következtében a szülőnők a vajúdás alatt ágyhoz kötöttek. Felmerült az igény olyan módszer kialakítására, melynél a szülőnő mozgásában nem korlátozódik. Ennek érdekében kidolgoztuk az ún. "sétáló EDA"-t, ahol a fájdalom csillapítás megtartása mellett az izomerő csaknem teljes mértékben megtartott marad.


A legújabban forgalomba került érzéstelenítőszerek már ennek az elvárásnak próbálnak eleget tenni.


A szülészeti fájdalomcsillapítás céljából kezdett epidurális érzéstelenítés könnyen átalakítható műtéti érzéstelenítéssé, akár hüvelyi szülésbefejező műtétre (vákuum, fogó), akár császármetszésre van szükség.

2012. jan. 6. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!