Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szép, természetes szülés-hol?

Szép, természetes szülés-hol?

Figyelt kérdés

Várom javaslataitokat,olyan kórházat keresek,amely nem csak felszereltségben,hanem "fejben",felfogásban is modern,ahol a szép,természetes szülést támogatják gátvédelem pártiak:)

Köszönöm szépen!


2012. jan. 10. 23:21
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy természetesen egy többágyas szobába nyilvánvaló,hogy ne mehessenek be látogatók.De azért kívül mondjuk egy folyosó,társalgó részen-ezért az minden további nélkül megtehető lenne.

Én sem vendégsereget szeretnék a kórházba,csak az apukát:)nem tudom egyébként miért bababarát egy kórház,ahol egy apa nem foghatja meg a gyerekét.

Nyilván az én párom is kibírnám,de nem szeretném,ha ez erről szólna..

2012. jan. 12. 11:33
 22/29 anonim ***** válasza:

18-as vagyok.

Hozzáteszem, ettől függetlenül a párom természetesen megfogta a picit. Nem csinált belőle problémát. Maximum rászólt egy nővérke, hogy tegye vissza. És akkor mi van?

A kórterembe is bejött velem 2x, mivel látogatáskor ugye mindenki kivonul a folyosóra.. Nekem meg pont etetnem kellett a picit, persze, hogy szóltam neki, hogy jöjjön be velem. Maximum ha bejön valaki, akkor ő kimegy.


De szerintem ne várj sokat az itthoni kórházaktól, mindenhol ilyen hülye felfogásúak. :(

2012. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Szia, a Jánosos vagyok. Ott pl egyáltalán nem szólnak bele a látogatásba. Nálunk már a szülőszobára is bejöttek a szüleim, persze miután már végeztünk mindennel és már csak a mellemen szundizott.

A látogatás meg teljesen megengedett. Apa minden nap bejött hozzánk, megfoghatta, közösen tettük először tisztába stb. Én vártam a látogatókat, persze ilyenkor kimentünk a folyosóra, vagy ha éppen szellőztetés volt ott, akkor a babó egy gyors "juj de szép vagy" vizit után ment vissza a szobába, ahol a szobatársak figyeltek rá. 3man voltunk egy szobában, de a látogatásból soha nem volt probléma. Az apukák simán ott voltak, még ha a többiek éppen szoptattak is, egyértelmű volt, h nem fognak "leskelődni", sőt sztem ők jobban zavarban voltak mint mi. Meglepő, de szülés után vhogy rögtön rááll az anya agya arra, hogy ez csak egy táplálkozási mód...

Szóval megértem azokat is, akik a nyugalmat választják inkább, meg örülnek ha nem is jöhetnek látogatók, nincs a baba kitéve fertőzés kockázatának stb, én viszont örültem neki, h bejöttek a szüleim, barátnőim és megoszthattam velük a még frissen szerzett gyönyörű élményemet. A szobatársakkal meg teljes mértékben toleráltuk egymást és nem okozott problémát, h ott van 1-1 apuka, vagy nagyszülő. Úgyis a saját gyerekre voltak ráfókuszálva :)

2012. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Szia!

Jaj,de jó,hogy írtál,kedves utolsó.

A János amúgy sincs messze tőlünk:)

Kit tudsz ajánlani?

Köszönöm:)

2012. jan. 13. 14:02
 25/29 anonim ***** válasza:

Én dokit és szülésznőt is fogadtam:

doki: Szuromi András - a MOMM Parkban van a magánrendelése

szülésznő: Bencze Tünde

Nekem is így ajánlották őket "párosban" én meg akkor továbbajánlom őket :)

2012. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Van mód arra, hogy a Szent Imrében apuka kezébe vehesse, sőt megfürdethesse a babát minden este. Ehhez csecsemős nővért kell fogadni. Akit érdekel és nem fröcsögni akar arra, hogy na már azt is fogadni kell és hajlandó erre is pénz áldozni, írjon privit és megírom a részleteket. Sajnálom, hogy így működik a magyar egészségügy, de a kérdés nem erről szólt és remélem itt mindenki azért kérdez és válaszol, hogy segítséget kapjon-adjon.
2012. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Be is jelentkeztem,már mielőtt írtad,hogy ő volt az orvosod,olvasgattam/nézelődtem és szimaptikusnak találtam,pláne,hogy még Te is ajánlottad:)

Jó sokan járhatnak hozzá,mert több,mint 2 hét múlva kaptam időpontot.

Szülésznővel mikor érdemes felvenni a kapcsolatot?Az orvostól szokás elkérni az elérhetőségüket?Ugye gátvédelem párti?(bocsi,a sok kérdésért).


Kedves Utolsó,köszönöm,de így a Szt.Imre nem érint.Nem arról van szó,hogy nem fogadnék még csecsemőst is,de olyan szülészetet keresnék,ahol nem lopva/"lefizetve" foghatja meg a férjem a babát.Ez nekünk fontos.

2012. jan. 13. 16:18
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem írtam-szóval s Szent Jánosos-dr Szuromi Andráshoz kértem időpontot:)Csak,hogy egyértelmű legyen
2012. jan. 13. 16:19
 29/29 anonim ***** válasza:

Remélem szimpatikus lesz neked is. Én a 30. héttől jártam hozzá, és a szülésznőt is az utolsó hetekben kerestem csak fel, nem volt szükség korábbi egyeztetésre, "lefoglalásra" stb. De a dokinál rákérdezhetsz.

Nekem nem volt gátmetszésem (első szülés, gyerek 3800gr, én 58+9 kg), igaz intim tornáztam + gátmasszíroztam, a szülésnél ők is gátolajaztak, homeopátiás golyókat ajánlottak stb.

Nekem nagyon szép emlékként maradt meg ahogy a félhomályban, két oldalamon a két "segítőmmel", kellemes hangú bíztatások és dicséretek közepette egyszer csak felsírt a kisfiam.

ha van még kérdésed írj nyugodtan, akát priviben is.

2012. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!