Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnétek otthon, ha engedélye...

Szülnétek otthon, ha engedélyeznék?

Figyelt kérdés
Van aki ragaszkodik a kórházhoz? Vagy otthon,ha lehetne?

2012. jan. 21. 08:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Már engedélyezték(amennyiben minden feltételt teljesíteni tud a szülőnő),de SEMMI esetre se szülnék otthon.2 gyerekes
2012. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Én sem! Semmiképp!
2012. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

6 hetet töltöttem a kórházban szülés előtt és után. És igen, megviselt a dolgozók nemtörődömsége és a bánásmód is lelkileg. Engem is, mint mindenkit alávetettek szülés közben a protokollnak (borotválás, beöntés, gátmetszés, oxitocin stb.) és a baba sem maradhatott velem szülés után rögtön. Elképzelhető, hogy ez hagyott mindkettőnkben negatív nyomokat, de nem gondolom, hogy ez örökre megbélyegezné a kapcsolatunkat és nagy hatással lenne az érzelmi fejlődésére.

Viszont SOHA nem tudnám kockáztatni a babám életét azzal, hogy kényelmi szempontok alapján ne menjek kórházba.

Ott is történhet hiba vagy figyelmetlenség miatt tragédia, de még mindig nagyobb a százalékos aránya annak, hogy azonnal tudnak segíteni, ha baj van.


Mellesleg 2 hónapja szültem és így utólag tudom, hogy abban az állapotban baromira nem érdekelt, hogy van-e labda vagy kád, vagy franciaágy vagy éppen hányan vannak körülöttem (azt sem tudtam pl. hogy volt bent csecsemős nővér a szülésemnél...).

Egy dolog számított: hogy miután kibújt a fiam és letekerték a nyakáról a zsinórt, feszült, néma másodpercek után végre felsírt!!!


Sosem szülnék itthon!!!

Elfogadom, ha valaki azt a módját választja a szülésnek, de mégegyszer mondom, én soha nem tenném!

2012. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem szülnék itthon. A családban volt olyan szülés, hogy még kórházban is meghalt a baba, hát tuti itthon sem tudtak volna tenni érte semmit. Inkább a kórház, csak jobb dokival, mint aki az említett szülést levezette!
2012. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%
Soha. Mi van, ha valami komplikáció lép fel szülés közben és nincsenek ott az orvosok, a műtő stb? Felelőtlenség lenne, elítélem azokat akik a gyerekük életét kockára téve a saját kényelmük miatt otthon maradnak. Nem véletlenül épültek a kórházak.
2012. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%
Most várom a másodikat, de soha nem szülnék itthon!
2012. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs babám,de én sem szülnék otthon. Szülésznőnek tanulok és minket már az otthonszülésről is fognak oktatni. Az mellett,h az otthonszülésnek nagyok a kockázatai,még az is nagy hercehurcával jár,mire megkapja a kismama az engedélyt rá. Igaz,h csak akkor engedélyezett,ha a korháztól a ház mentőautóval 5 percnyire van,de komplikáció esetén mennyire örülnénk,ha csak a másik szobába tolna át minket a műtős.
2012. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%
Mondtam, a sok tájékozatlan anyuka lepontoz :) Köszönöm kedvességeteket :)
2012. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Én 3 gyereket szültem kórházban,sosem szülnék otthon.A sógornőm az otthonszülést választotta az ismert bábával.Az egész család előtt eltitkolták a tervüket,3 napig vajúdott a szerencsétlen.Mi onnan tudtuk meg mi van hogy a szomszédjuk felhívott minket mi van velük mert egy autó áll a ház előtt kereszt van rajta.Mi meg mint a hülyék,hívtuk volna őket nem vették fel.Gondolhatjátok...aztán meglett a baba,nagy nehezen,mert a melegvizes kádfürdővel szinte elmúltak a fájások.Aztán a baba éjjel-nappal ordított,aminek egy sérv lett a vége,operálták 2 hetesen.Azóta nagy már,de mindíg nagyon fura volt és most is az.Nem tudom köze lehet vagy van-e a szüléshez.De azt tudom hogy nem tartom felelős szülői magatartásnak ezt.Ez az én véleményem.
2012. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki szeretne otthon szülni, tegye (utolsó).

Mi pedig, akik nem, hát leginkább ugye azért nem, mert felesleges kockázatnak érezzük. Persze a mi nagy- meg dédszüleink is valószínűleg otthon születtek, de szerintem, ha van lehetőség arra, hogy ne legyen baj, akkor nem szabad a bizonytalant választani. Pl az érzéstelenítés feltalálása előtt is húztak fogat, de gondolom senki nem kíván egy foghúzást anélkül magának, vagy az se baj, hogy már nem halunk meg fertőzés miatti gyermekágyi lázban. Így vagyunk -mi többség- a kórházi szüléssel is. De persze mindenkinek magánügye, mit, hogy csinál. Inkább csak ne legyen bunkó a doki a kórházban. Tapasztalatom szerint ennyi a lényeg a "légkör" témában. A többi bizbasz: kád, ágy, labda... akkor, és ott, marhára lényegtelen lesz

2012. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!