Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc kórházról? A...

Jahn Ferenc kórházról? A szülés alatt lehet bent valaki a kismamával? Vélemények?

Figyelt kérdés
A szülés után velem lehet a baba? eddig csak rosszakat olvastam.

2012. jan. 24. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,


én kétszer szültem ott és mindkétszer maximálisan elégedett voltam.

Mindkétszer az alternatív szülőszobába szültem,ami nagyon szép,a kórtermekkel sem volt problémám,igaz nem egy Hilton,de nem is szörnyű:)A szülés után veled lehet a baba,szoptatás pártiak,csecsemősök között van ilyen is,olyan is,de volt egy hölgy aki nagyon kedves volt,sokat segített szoptatásnál:)

Szülésznőkről szintén jót tudok mondani,nagy tudásúak(önállóan is vezethetnek le szüléseket,talán egyedül az országban),mindkétszer gátvédelemmel szültem.Az orvosom dr.Páczai Anita volt,akinek örök hála,szerintem nagyon jó orvos és ember is egyben:)

Szóval nekem mindkettő nagyon szép emlék:)Sok mindent lehet olvasni a kórházról,szerintem a legfontosabb,hogy jó orvost-szülésznőt válassz,és akkor nem lehet gond:)

2012. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, és szülés alatt hányan lehetnek bent rokonok? az apuka nem lesz bent mert nem bírná nézni. Az anyukámat és a sógornőmet szeretném ha bent lehetnének.
2012. jan. 24. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos,ezt nem tudom,mi nem szerettünk volna apás szülést illetve én mást sem akartam,hogy bejőjjön velem,úgyhogy ez ügyben nincsen tapasztalatom

Szerintem annyian,amennyiben megbeszéled a szülésznővel+orvosoddal,de ketten biztosan bemehetnek

2012. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
1
2012. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia, szerintem csak egy ember lehet bent veled. (nálunk mondjuk apás szülés volt).

A szülészetről nagyon jó a véleményem, 2010. októberében szültem ott (és ha minden jól meg most augusztusban újra), fel vannak újítva a szülőszobák, van két "alternatívnak" nevezett, ahol kád is van, a szülésznők mind nagyon kedvesek és magasan képzettek!!! (bár nekem fogadott szülésznőm volt, de akármelyikkel találkoztam, mind nagyon kedves és segítőkész volt, és ezt hallottam másoktól is).

Hát a gyermekágyi osztály az már hagy némi kivetnivalót magaután, olyan, amilyennek 30 éve megépítették (kivéve a nyílászárókat lecserélték nemrégiben). A csecsemősök és nővérek jórésze jó nagy paraszt, sajnos nem tudom szebben fogalmazni, többnyire felháborodnak, ha kérdezni mersz bármit, (1-2 kivétel van), a kedvencem aki a nővérpultban dohányzik!!!! 6 ágyas szobák vannak, van azt hiszem 2db 1ágyas, ezek fizetősök, és csak akkor tudsz odamenni ha éppen üres (kb 12000), és van azt hiszem 2 ágyas is, ezek nem fizetősök. a rendszer olyan, hogy kb 1/2 6 -kor ébresztő, 8 körül kihozzák a babákat, ekkor meg kell szoptatni, de nem szabad átpelenkázni, hogy le tudják mérni mennyit sikerült szopiznia (ezt csak azért irom le, mert nekünk a kutya nem mondta ezt, és nem egy szobatársammal orditoztak a csecsemósök, hogy minek pelenkázta át a gyereket), aztán 10 körül elviszik (megmérni), aztán visszahozzák, és este 11 kor elviszik. ha nagyon nem tud szopizni, akkor adnak neki tápszert (jó esetben ezt közlik is veled, mégjobb esetben engedélyt kérnek tőled hozzá), az egyágyasokban kérheted hogy éjszaka is veled legyen, a sokágyasokban a szobatársak hozzájárulása is kell, de szerintem mindenki jobban jár, ha leadod, te is tudsz pihenni (otthon már úgysem fogsz tudni)

minden szobának van fürdőszobája, amit elvileg minden nap takarítanak, de még igy is elég gusztustalan (tudod hogy takarítanak ezek a nyudijas vénasszonyok, kétszer végighúzzák a tök koszos felmosórongyot azt kész, vécé pucolás vagy zuhanyfülke takaritás nuku) úgyhogy sok sok domestos-törlőkendővel készülj.

2012. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is 2009. októberben szültem ott. Dettó ugyanaz a véleményem, mint az utolsó hozzászólónak. 2006-ban is ott szültem, de akkor kicsit rosszabb volt a helyzet.
2012. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak rossz véleményem van. 2010 augusztusában szültem. A fogadott dokim külföldön, maradt az ügyeletes. 41 hétre indították zselével reggel 9:15kor. Este 6kor repesztettek burkot, ez idő alatt 3x láttam a szülésznőt.Kádas vajudóban voltam, edát nem kaptam, mondván az ügyeletes doki nem ér rá. Éjjfél előtt szültem meg, miközben a takaritonő ácsorgott az ajtóban mikor jöhet már be. Közben azon panaszkodott, h a kádat is ki kell mosnia, mert használtam... A lányom 5 percet lehetett velem, majd elvitték, tudni illik a csecsemős osztály estére bezár. Engem meg kitoltak a folyosóra, a szülőszoba bejárata elé a kétórás megfigyelésre...

Az elenségemnek nem kívánom ugyan ezeket.

1 rokon lehet veled, ezt sem értem miért. Amikor kitoltam a kuytát se érdekelte, h még a takarítónő is ott lebzslet. Persze saját rokon az minek oda, idegenek nézhették a kitárt ajtón át az alfelem.

Ha teheted válassz másik kórházat. 2 hónap múlva szülök a Bajcsyban. Majd megírom az mien volt.

2012. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babi0906 ***** válasza:
Utolsó! Volt fogadott orvosod?
2012. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Oly válasza:
Azóta el telt egy pár év. 2011-ben már teljesen befejeződött a szülészet felújitása, így bent lehet apa, meg még valaki (hugod, keresztanya, nagymama)Akit kitolnak a folyosóra (hely hiányában, mert egyébként nem) ahoz bejöhetnek többen is ,hiszen egy lépésre van az ajtótol, csak az átjárást ne akadájozzátok.
2012. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!