Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szólnátok, ha idegenek...

Mit szólnátok, ha idegenek végig néznék a szülésed?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy oktató kórházban szülöd meg a picit, és szülésznő, védőnő hallgatók akarnának bemenni a szülésre.

Mivel oktató kórház, elvileg muszáj lenne engedni, de mégis megkérdezik a szülő anyukát.


2012. jan. 29. 21:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Hamarosan én leszek a "hallgató", de a tanárok panaszkodnak, hogy a szülők nem nagyon engedik be a hallgatókat a szülésre, annak ellenére, hogy oktató kórház. Kevés is a szülés, így gyakran csak 1 szülést tudnak végig nézni vagy még annyit se.
2012. jan. 29. 22:06
 12/29 anonim ***** válasza:
irtam feljebb. próbálj meg összeismerkedni a szülés elött álló kismamával.ajánld fel esetleg a segítségedet szülés utánra is az sokat jelenthet.
2012. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Az én férjem orvos, sok szülésnél volt bent, és még többről küldték ki. Császármetszéseken tudott inkább kampózni hallgatóként, egyébként nem örültek neki a szülőszobán.


Én 25 hetes kismama vagyok, megmondom őszintén, én sem örülnék neki, ha bent lennének hallgatók, de ki nem küldeném őket, mert azt gondolom, hogy valamikor el kell sajátítaniuk ezt is - a férjem most azon az orvosin tanít pár csoportot, ahol szülni fogok, azt mondta, hogy csak egyet nem fog szeretni: ha az ő csoportjainak egyikéből keveredik oda valaki, akkor megkérjük, hogy fáradjon ki. :)

2012. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Én szülésznő hallgatóként voltam bent szerencsére nem küldtek ki sose és nagyon nagyon hasznos volt rendkívül hálásak voltunk az anyukáknak:) aznap többször is mentünk a "velünk" született babákhoz anyukákhoz megnézni őket mi van velük, nagyon jó élmény volt, én volt amelyiken sírtam is :)) Azóta szültem én is 2-t babát és nem küldtem ki a hallgatókat saját emlékeim miatt (sem).
2012. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat...

Engem a kutya meg se kérdezett, hogy mit szólnék, de vagy 15-en biztos végignézték a szülésem. 2,5 éve.

2012. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Szintén oktató kórházban szültem. Előtte bent feküdtem, bent a csajokkal volt erről is szó. Szinte mindenki azt mondta, hogy nem vállalná, hogy bent legyenek. Én már akkor is azt mondtam, hogy valószínű nem azzal fogok foglalkozni, hogy kik vannak bent. Így is lett. Amikor éjjel megindult a szülésem szinte senki nem volt bent, viszont másnap délben született a fiam, így volt műszak váltás. Vajúdásnál csak a szülésznőt, dokit, főorvost, viziteseket láttam csak. Aztán eljöttek a toló fájások, elsőnél csak a szülésznő és adoki volt, majd minden egyes nyomásnál egyre többen lettek. Ebből 3 tanuló volt, a többi csecsemős, gyerek orvos, szülésznők és nőgyógyászok, végülis a főorvossal szültem, mert vákumos lett a fiam és azt csak ő csinálhatta. Engem nem zavart, hogy ott voltak, sőt a varrásnál a tanulók jöttek segíteni, szegények jobban zavarba voltak, mint én. Megértő voltam velük, mert nekik is meg kell valahol tanulnii a szakmát.

Valaki írta előttem, hogy ismerkedjetek kismamákkal, ez egy nagyon jó ötlet, főleg a bent fekvőknél. Biztos van egy kettő aki megértő.

2012. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szültem még, csak az "idegenek" táborát erősítettem korábban több alkalommal, eü-is hallgatóként. Nekem hihetetlenül fontos alkalmak voltak ezek, soha életemben nem tanultam annyit, mint ezek alatt az órák alatt! Az orvos magyarázataival együtt egy ilyen élmény örökre bevésődik az ember elméjébe, és azóta már a szüléslevezetésektől sem tartok annyira. Szükségünk van ilyen tapasztalatra, hogy később vállalni merjük a felelősséget. Tudom, ez nem tartozik a szülő nőkre. De valahol mégis, mert később mi segítünk majd közben. Tanulni pedig muszáj, és sosem lehet annyira könyvből és műanyag babán, mint a való életben. Nőként engedni fogom, ha valaki csupa nézelődéssel szeretne részt venni a szülésemen,mert tudom, mit jelent ez sok más száz, ezer későbbi szülő nőnek. Gyakornokként pedig annyit megjegyeznék, hogy minden mozdulatra, minden technikai apróságra emlékszem, de arra, hogy hogy nézett ki az anyuka, vagy milyen volt nőként a teste, nem. Egyszerűen akkora stresszt éltem át a folyamat megfigyelése közben, annyira meg akartam tanulni, ami történik, és amit tennem kell közben, hogy ezek az elhanyagolható részletek eltűntek. De a mai napig emlékszem, hogy az első picur, aki a jelenlétemben született, 3300g volt és kislány. Mindnekinek problémamentes szülést kívánok és sok boldogságot!
2012. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Engem medikusok (nem vagyok biztos benne, hogy ez a nevük) csinálták a császárt. Az orvos végig ott volt, de nem ő csinálta se az EDA-t, sem a műtétet. Olyan volt, mint a Grey's klinikában. Hátulról figyelte az eseményeket. Ráadásul tele volt tanuló szülésznővel az osztály, de én nem bántam, mindenki nagyon segítőkész volt. Mondjuk ez külföldön volt.
2012. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Senki sem kérdezte meg hogy bejöhetnek -e de a végére már csak azt láttam, hogy nem férnek el a szobában. Boryalmasan éreztem magam, jött kaki, letörölték, az orvos üvöltött, hogy toljak és ne kiabáljak és úgy meghúzták a lovaglóizmomat hogy 2 egész év nem volt elég hogy meggyógyuljon. Soha többé nem akarnék így szülni megint.
2012. jan. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
56%

Én nemet mondtam rá. Tudom, hogy szemétség, de leírom, hogy miért tettem.

A Szent Imre kórházban volt fogadott dokim és szülésznőm, csak egy magzati aritmia miatt be kellett mennem az I. sz. Klinikára, ahová menet útközben megindultak a fájások. Mire odaértem, már 2 ujjnyira kinyílt a méhszáj, így nem engedtek el, de még a kocsihoz sem mehettem ki a cuccaimért és hogy pénzt dobjak be a parkolóórába (jól meg is büntettek...)

Senkit sem ismertem és mindenki olyan durva volt, én meg tök egyedül voltam. Nem engedtek inni sem, nem volt nálam semmim és persze aggódtam a baba miatt, jaj nagyon szörnyű volt!

Ott pityergek, próbálom magam összeszedni, erre bejön a doki, mögötte egy csapat tanulóval, akiknek a 80%-a tök helyes fiú és megkérdezi, hogy végignézhetnék-e a szülésemet.

Hát csoda, hogy elnézést kértem és nemet mondtam? :)

2012. jan. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!