Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szólnátok, ha idegenek...

Mit szólnátok, ha idegenek végig néznék a szülésed?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy oktató kórházban szülöd meg a picit, és szülésznő, védőnő hallgatók akarnának bemenni a szülésre.

Mivel oktató kórház, elvileg muszáj lenne engedni, de mégis megkérdezik a szülő anyukát.


2012. jan. 29. 21:30
1 2 3
 21/29 anonim válasza:

Sziasztok!

9 hónapja szültem. Nem volt apás szülés. Nálam is voltak benn, de nekem abszolút pozitív volt a tanuló lányok bent léte. Végig benn volt velem 2 szülésznőnek tanuló lányka, végig beszélgettek velem, mondták mi fog következni, hogy feküdjek hogy könnyebb legyen, segítettek fel-le az ágyról, törölgették a homlokom, bitattak, stb.

Bár engem nem kérdeztek meg, de ha megkérdezték volna sem mondtam volna nemet.

2012. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Az első szülésem előtt azt mondtam, hogy ez egy nagyon intim pillanat, nem nagyon örülnék neki, ha más is ott lenne.

14 órát vajúdtam, közben volt műszakváltás, gyakorló szülésznő, komplikációk miatt extra orvosi vizsgálat (gyakorlatilag negyed órán belül kb. 5-en vizsgáltak meg....), jött az eda-s brigád, mivel kakis volt a magzatvíz, ezért gyerekorvos-csapat.... Szóval legalább ötvenszer minimum tízen néztek be a lábam közé.


A második előtt azt mondtam, jöjjön, aminek jönnie kell :( Gyönyörű szülésem volt, hülyén hangzik, de sajnálom, hogy ezt a szép emléket csak a férjem+dokival tudtam megosztani (a szülésznő nem sok vizet zavart, így ő szinte kimaradt belőle).

Most várom a harmadik babámat. Ha oktató kórház lenne, akkor én jelentkeznék, hogy hahó, lehet jönni.

2012. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, de engem egy sima nőgyógyászati vizsgálatnál is zavar, ha plusz ember van bent. Nekem sajnos volt egy ilyen kellemetlen élményem. Szűzként mentem nőgyógyászhoz menstruációs gondok miatt. Fiatal voltam, sajnos gyerekként is voltam nőgyógyásznál, szóval nagyon stresszeltem, és hülyén viselkedtem zavaromban. Pl.: amikor fel kellett feküdni, amíg nem ért oda a doki, addig én takartam a puncimat, tudom, hogy hülyeség volt, de szégyelltem magamés a tanulógyerek úgy bámutl, mint borjú az új kapura, illetve mondtam az orvosnak, hogy inkább hüvelyi úton viszgáljon meg mint popsin keresztül (sok helyről hallottam, hogy ez a szokás), és itt elkezdett röhögni a tanuló, hogy milyen szavakat használok. Azóta is ahhoz az orvoshoz járok, de én még ilyen idegesnek nem láttam. Leüvöltötte a "gyerek" fejét, hogy mégis mit gondol magáról, és húzzon el onnan minél messzebbre, mert ő dobja ki az ablakon keresztül.

Szóval én úgy megengedném a jövőben, ha nem egy komplett csoport lenne ott, és előtte beszélhetnék velük, és látnám, hogy komolyan gondolják, és felnőttek ehhez a feladathoz, és nem röhögnek ki. Fiatal vagyok még én is, de látom magam körül, hogy mennyire komolytalanok sokan még huszonévesen is, ezért én félnék, hogy utána esetleg rajtam röhögnének, vagy én lennék a beszédtéma, hogy furcsán nyögtem, vagy kaki is jött ki stb. Ezért nekem fontos lenne, hogy legalább egy beszélgetés erejéig találkozzak már azokkal, akik meg szeretnék nézni a szülésemet.

2012. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 timike26 ***** válasza:
engem senki nem kèrdezett meg csak becsodultek vagy 20( a vègèn kiderult csak 15 voltak)amikor jottek a tolofàjàsok.de akkor per pillanat nem volt idom mindenkit elkuldeni a bussba,de kèsobb azèrt megjegyeztem hogy ez igy nem korrekt.baross 1 noi-be szultem
2012. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Szülésem előtt azt mondtam, h nem engedném. Aztán mégis úgy alakult, h többen is voltak bent. Egyáltalán nem érdekelt. Kisebb gondom is nagyobb volt annál, h ki lát...
2012. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
1. gyerekemnél vettem észre szülés közben hogy egy regiment ember állt körül. De akkor nem érdekelt ki van ott csak hogy szedjék már ki belőlem a gyereket. Aztán mire észbe kaptam már nem voltak ott. Nem igazán törődtem vele. Talán más ha előtte közlik veled mikor még semmi bajod.
2012. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem 35. hétre született. 16 órás vajúdás után műtőbe kerültünk. Kb. 6 órán keresztül tanuló szülésznők voltak körülöttem, de engem előtte megkérdeztek, és bármennyire is szégyenlős vagyok, ciki lett volna nemet mondanom. Rendesek voltak, 2-3 volt bent egyszerre, aztán cseréltek. Egy idő után rájöttem, milyen szerencsés vagyok, mert amikor kezdődtek a problémák, volt kire néznem biztatásért (a férjem sem élő, sem holt nem volt, az orvosok meg azzal voltak elfoglalva, hogy a babám életben maradjon),de a tanulók nagyon rendesek voltak, beszéltek hozzám, fogták a kezem, mindig kérdezték, hozzanak-e valamit, a végén a műtőben is voltak velem egy páran.Mikor kiemelték a kisfiamat, egy kiszaladt vele elújságolni a hírt, a többiek pedig az örömkönnyeimet törölgették,nyugtatgattak. 2 hétig voltunk a kórházban, naponta többször is benéztek hozzám és a babához. Én nagyon hálás vagyok nekik, és sajnálom, hogy a többi szülésemnél nem voltak tanulók.
2012. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
De jó ezt olvasni! A picivel minden rendben volt ugye?
2012. febr. 1. 22:10
 29/29 anonim ***** válasza:
Oxigénhiányos koraszülött volt, voltak nehézségeink, DE múlt héten kapta meg az 1. osztályos félévi bizonyítványát, ami KITŰNŐEN MEGFELELT lett. Kivéve a magatartás, az JÓ, 3 fekete pont után :D Szóval sok sikert és kitartást neked!!!
2012. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!