Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Május elejére vagyok kiírva....

Május elejére vagyok kiírva. Babahordozóba vagy pólyába hozzuk haza a picit?

Figyelt kérdés
Nem lakunk messze a kórháztól de gondolom nem olyan jó még a gerincének a hordozó. De pólyát meg csak a kezemben birom fogni nincs hozzá mózeskosarunk. Ti miben hozzátok vagy hoztátok haza?
2008. ápr. 10. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Én is május elejére vagyok kiírva és pólyába szeretném hazahozni a kicsit. Nem is vettünk babahordozót és a védőnő is azt mondta, hogy a pólya is tökéletesen elég. A kocsival nem száguldozva kell hazavinni a kicsit, hanem nyugodtan és így Te is tökéletesen tudsz rá vigyázni."


Hogy lehet ekkor állat egy védőnő? Már bocsánat a kifejezésért! Úgy gondolja hogy azért mert valaki behúzott kézifékkel 1-esben közlekedik (bocs a kisarkításért), attól az baromi biztonságos? A tesómba most mentek bele úgy a lakásuktól pár utcányira, hogy kitört az első kereke. Pedig ő sem száguldozik, mert két pici gyereke van. Akkora csattanás volt, hogy még a felettük lakó is hallotta, és azt hitte hogy "ott is maradt" az illető.

Egy ilyen ütközésre nem lehet felkészülni. És szerintem nem igaz, hogy elég ha baromira szorítod a gyereket. Vagy kiszoríthatod a szusszt egész úton hazafele a gyerekből, és lehet hogy akkor sem ússza meg. Bocs, hogy negatív voltam, de ez hihetetlen...

2008. ápr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hordozóban, szerintem is-mi is vettünk.


A rendőr sem veregetne vállon, ha látná, hogy a gyerek nincs biztonságosan rögzítve.

Mutassatok már olyat aki teljes biztonsággal megtartja a bepolyázott gyerekét, elég egy nagyobb fékezés, hogy felkenődj az első ülés háttámlájára (előre nem is ülhetsz vele) - gyerekestül.

Ledobni a lábadhoz-jó ötlet, abban az esetben ha kicsit mátrixosan történik a baleset. Mert ha volt már balesete a tippet adónak tudja, még pislogni sincs ideje.


A szabály az szabály, és vonatkozik kicsire-nagyra egyformán.

2008. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, hogy mit tart biztonságosnak, de azért azt tartsuk szem előtt, hogy a hazaút a kórháztól egy pólyában a baba életébe kerülhet, ha baleset történik. Ehhez képest nem tudom mit aggódnak a pólyapártiak azon, hogy a kicsi gerincének nem a legideálisabb még ilyenkor a bébihordó? Nevetséges.... Ha rövid útról van szó, akkor semmi baja nem lesz a bébihordótól, viszont tragédia 2 perces úton is lehet. Ha az út hosszú, akkor pedig végképp veszélyes a pólya. Akkor is csak bébihordó, legfeljebb meg kell állni pihenni, és kivenni egy kicsit a babát. Egy pólyában , nem bekötve sokkal nagyobb baj érheti, mint egy hordozóban a gerincét. Attól nem fog lebénulni... Akik a pólyára esküsznek, még nem láttak filmen sem balesetet és fogalmuk nincs arról, hogy akkor és ott olyan erők hatnak Rád, hogy a baba vagy kirepül a kezedből, vagy Te magad fojtod meg a szorításoddal.Szerintem hordozó és hidd el semmi, de semmi baja nem lesz a gerincének, amint írtad rövid az út hazáig... de az ördög sosem alszik. Boldog babavárást!
2008. ápr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!