Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiderült, hogy kislányom fog...

Kiderült, hogy kislányom fog születni, egész életemben kisfiúra vágytam és most nehéz ezt az egészet feldolgoznom pedig tudtam benne lehet a pakliban, hogy dolgozzam fel ezt? Tudom másnak meg se adatik, de akkora vágyam volt.

Figyelt kérdés

2012. márc. 10. 07:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%
Az unokatestvérem ugyanígy volt, a kislánya 1 éves koráig nem ért a gyerekhez, még egy ujjal sem, a nagymama nevelte. Kérj segítséget szakembertől, hogy fel tudd dolgozni, ha megszületik, már más szemmel fogsz rá nézni. Esetleg a kistesó fiú lesz:)
2012. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 Jubilee ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Az ember persze elképzeli, hogy milyen nemű kisbabája lesz, de ennek ellenére még sem mi döntjük el, hogy fiú vagy lány babánk lesz-e. Világ életemben kislányos anyuka akartam lenni, és az első terhességem után egy gyönyörű kisfiú édesanyja lettem. Hidd el, ugyanúgy fogod szeretni a kicsikédet attól, hogy nem kisfiúnak születik! Van még hátra 20 heted kb (feltételezem, hogy 18-20 hetes terhes vagy, ha most tudtad meg a baba nemét). Innentől kezdve tudatosan fel tudsz arra készülni, hogy kislányod lesz. Szeresd a pocidban lakó kislányt, mert érzi, ha te nem vagy boldog!

A második terhességemnél már úgy gondoltam, hogy nekem csak kisfiam lehet! (Látod mekkorát fordult a gondolkodásom?) Megtudtam, hogy kislányom lesz. :) Őt is imádom! Van 2 gyönyörű, egészséges kisgyerekem, és nem cserélném el egyiküket sem másra!

Boldog babavárást! Ha pedig úgy érzed, hogy nem tudsz megbírkózni a tudattal, hogy kislányt hordasz a szíved alatt, kérj segítséget!

2012. márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
97%

Gondolj arra, hogy oka van, hogy kislányod születik! Talán az, hogy ő lesz az, aki világra hozza a régóta vágyott kisfiút, csak már az unokádként... :) (nyilván ez ilyenkor még nagyon távoli, de ki tudja? :) )

És igen, ha ennyire nehezen viseled, kérd szakember segítségét, nehogy a gyermeked lássa kárát, érezze, hogy nem őt akartad...!

2012. márc. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam; mondjuk elég korán "belenyugodtam". Az meg sem fordult a fejemben, hogy lenne mit feldolgoznom....


Ha egyedül nem megy, tényleg menj orvoshoz, nehogy a babád lássa kárát.

A család mit szólt? Nálunk rajtam kívül mindenki lányt szeretett volna, jó volt látni rajtuk mennyire örülnek, hogy lányunk lesz :-))

2012. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Gyermeket vágyj, ne fiút vagy lányt! Te már az anyukája vagy, felelősséggel tartozol érte, és azért, hogy mit közvetítesz felé... A későbbiekben érezni fogja azt, hogy már ezt az "elvárásodat" sem tudta teljesíteni, ez remek talaja mindenféle teljesítményszorongásnak.

Nézz szét a teherbeesés rovatban - lesz egy kis manótok, akinek te leszel a mindene, igen, ez másnak valóban nem adatik meg.

Felnőtt emberek vagyunk könyörgöm, ne játszóbabára vágyjunk, ha gyermekvállalást tervezünk...!


Ha máshogy nem megy egyébként, keress fel pszichológust, de remélem hamar múlik ez a rossz érzésed.

És azért gratulálok a picihez! :)


31 hetes kismama

2012. márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiús anyukának gondoltam magam világ életemben, igazából remélem ha van követekző élet fiú leszek mert szerintem nekünk annyit kell szenvedni minden hónapban + a szülések a család összetartása de dolgozz mint egy férfi na mindegy szóval én pasi leszek majd:) A hasam is csúcsosan nőtt a 19. hétig mindneki váltig állította hogy fiú lesz, teljesen beleéltem magam, erre feküdtem az ultrahangon és közölték, hogy kislány meg se tudtam mukkani sokkot kaptam, és utólag már nagyon szégyellem magam érte.(!) nme mondtam senkinek de kellett pár hét hogy átvariáljam a gondolataim és megszokjam hogy kislányom lesz, azóta 2 éves és oda nem adnám 100 fiúért se, sőőt remélem a kistesója is kislány lesz annyira aranyos kis bújós, nem igaz, hogy apásak ő nagyon anyás kis nyugodt segít nekem mindenben a fiúk a környezetemben meg csak verekednek, bátnják a többieket, durvák ugrálnak mindenhonna tombolnak ááááá(persze biztos vannak kivételek csak én nem látok ilyet), nekem nagyon megváltozott a véleményem már nem akarok kisfiús anyuka lenni:)
2012. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is így volt...2 napig sírt.Ma már kis csoportos ovis a kis csaj,és el sem tudja képzelni,hogy milyen lehet egy fiúcskával.Szeretnének még gyereket,de azt mondja,nem fogja bánni,ha megint kislány lesz.Nekem 2 fiam van,a 3. baba a pocakomban,és baromira mindegy,hogy kisfiú lesz,vagy kislány.A férjem nagyon szeretne lányt,de nekem mindegy.Kicsit nézz magadba,és gondold végig,hogy milyen szerencsés vagy!
2012. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
90%

Tőled megkérdezték hogy minek akarsz születni? A kínaiak jutnak eszembe ahol az 1 gyerekes szabály miatt lány magzatok millióit vetették el...most meg külföldről lopkodnak maguknak asszonyt mert mindenhol csak férfiak vannak.


A lényeg hogy amint megszületik és ránézel remélhetőleg nagyon megbánod hogy így gondolkodtál. De addig is szállj magadba és kicsit gondold magad a gyermeked helyébe akinek szüksége van rád és nem ő tehet róla hogy lány lett.

2012. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de nagyon is egyet értek a 3. válaszolóval. Az a szegény picike igazán nem tehet róla, hogy kislány! Borzasztó, ha ezért nem tudnak egy gyereket szeretni, mert nem olyan nemű, mint akarták. Bár remélem te nem így leszel vele, és amint a kezedben tartod, elszáll az összes ilyen gondolatod. A te kisbabád, belőled van, nem értem, mi lehet ennél fontosabb? Én azon aggódnék, hogy minden rendben legyen vele, egészséges legyen, és boldog. Tudod szerintem az az igazi tragédia, ha valakinek egyáltalán nem adatik meg a gyermekáldás, vagy beteg, sérült gyermeke születik. Szerintem nekik mindegy lenne milyen nemű. Én kislányos anyukának képzeltem magam el mindig, de ha fiam lesz az sem lesz baj, ugyanúgy szeretni fogom, mindkét nemnek megvannak a maga "előnyei". A szüleim mindkét gyereküknél fiút akartak, de én is és a húgom is lányok lettünk, és ma már mindketten azt mondják, hogy milyen jó, hogy nem fiúk vagyunk.
2012. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez már a pszichés betegség kategória, ha valaki ennyire nem tudja elfogadni a gyermek nemét. Ezért lenne érdemes felkeresni egy szakembert, aki segítene. Nekem mindegy volt, hogy fú, vagy lány, 5 évig vártunk rá, lényeg az egészség.
2012. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!