Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiderült, hogy kislányom fog...

Kiderült, hogy kislányom fog születni, egész életemben kisfiúra vágytam és most nehéz ezt az egészet feldolgoznom pedig tudtam benne lehet a pakliban, hogy dolgozzam fel ezt? Tudom másnak meg se adatik, de akkora vágyam volt.

Figyelt kérdés

2012. márc. 10. 07:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
66%

A 3. válaszoló korrekten megírta.

Nem kívánom, és soha ne történjen veled, de akkor mit szólnál mikor megszületik és egy sérült mondjuk Down szindrómás kisfiút nyomnak a szülőágyon a kezedbe. Azt hiszem az lenne az igazi szörnyűség akkor ráébrednél mindegy mi, csak egészséges baba legyen.

Mert a sors rohadtul tud büntetni. Vagy ha tíz éve babára vágynál és nem ad a sors. Akkor is így gondolkodnál?

Az pici lélek aki benned növekszik minden rezdülésed érzi. Ne csodálkozz ha Ő is egy lelkileg sérült ember lesz.

Én a koraszülött osztályokat látom el műszerekkel, lélegeztetőkkel mondjuk oda is szívesen bevinnélek. Írj ha vállalod, és talán segít, hogy elgondolkodj.

2012. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudjatok, de ezek komoly kérdések? Én azzal nyugtatom magam, hogy csak kamu ez is, meg a pár nappal ezelőtti hasonló jellegű kérdés is.

Bocs, de én nem hiszem el, hogy egy babát váró nő számára az ekkora sokkot jelenthet, hogy más nemű babája lesz, mint amilyet elképzelt magának.

A legtöbb nő végigaggódja a terhességét, fél a vetéléstől, koraszüléstől, köldökzsinór-problémáktól, rendellenességektől.

De, hogy azon siránkozzon, hogy fiú vagy lány????

Nevetséges ...

2012. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
18%

Lehet hogy nektek ez felháborító vagy nevetséges de sokan valódi problémának élik meg a születendő gyermekük nemét. Én világ életemben fiút akartam, csak fiút tudtam elképzelni, kislánnyal úgy érzem nem tudtam volna mit kezdeni, éreztem hogy fiú van nekem "rendelve" és valóban, két fiam lett aminek nagyon örülök. Másrészről a mi családunkban a fiúgyermek kérdés nagyon központi hiszen édesanyám egyke lány volt és nekem csak lánytestvérem van, így hatalmas volt a nyomás hogy fiú legyen az én gyermekem. Persze azt mondták mindegy, csak egészséges legyen, de legbelül tudtam nem így gondolják, és láttam is a viselkedésükön amikor kiderült fiút várok a földöntúli örömöt. Kislánynak biztos nem örültek volna annyira.

Tudom, hiszen a nővéremnek 2 lánya volt , és amikor kiderült hogy a harmadik is kislány lett akkor kimondatlan gyászhangulat uralkodott el a családon, a nővérem nem is szereti a 3. kislányát igazán,ebben biztos vagyok.

Hozzá kell tenni hogy a mi kultúránkban (félig indiai származású vagyok) még mindig igen nagy jelentősége van az ilyesminek. El lehet ítélni, de attól még tény marad.

2012. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
69%

Ezek az emberek, ilyen gondolkodással,véleményem szerint még maguk is gyerekek és egyáltalán nem való nekik a felelősség, ami a gyermekvállalással jár.Kár, hogy nem csak annak adatik ez meg aki megérett rá.

Remélem egy pár nap múlva másképpen fogod ezt látni és örülni fogsz a kislányodnak..

38hkm

2012. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is ez már kamu kérdés. Egyik nap azért akar az anyuka bedilizni mert fia lesz, a másik meg azért mert lánya lesz. Pfff Az ilyenek inkább fogadjanak örökbe, az a tuti.
2012. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az ilyennek nem is való gyerek.

Aki meg nagyon szeretne és tök mind1 lenne neki fiú vagy lány annak meg nem adatik meg. :( Ez szomorú szerintem.

35hkm.

2012. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
70%

Majd a következő fiú lesz.Nekem 2 lány után 2 fiam született.

Ne add fel!!!!!

2012. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

"Az unokatestvérem ugyanígy volt, a kislánya 1 éves koráig nem ért a gyerekhez, még egy ujjal sem, a nagymama nevelte. Kérj segítséget szakembertől, hogy fel tudd dolgozni, ha megszületik, már más szemmel fogsz rá nézni. Esetleg a kistesó fiú lesz:)"


Ezért nem tudom miért kellett lepontozni, mert azt javasoltam, hogy kérjen segítséget egy szakembertől!

2012. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, már máshogy látom az egészet.. Azért sokkolódtam le mert valahogy annyira elképzeltem hogy csak kisfiú lehet, nagy hülye voltam nem kellett volna bele élnem magam.. Remélem az Istennek ezzel szándéka van. Mindent nagyon köszönök főleg a megértést.
2012. márc. 10. 21:28
 20/47 sumergo ***** válasza:
52%
Ha 7 évig szenvedtél volna, hogy legyen babád, akkor tudnád mi az amikor túl kell lenned a nagy csalódásokon. Most a semmin emészted magad. Egyetértek a 3. válaszolóval. A baba érdekében remélem, hogy megváltozik a véleményed, neki szeretetre van szüksége, és nem egy csalódott anyára!
2012. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!