Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már sokak szerint...

Hallottatok már sokak szerint bevált fájdalomcsillapítási módszerekről?

Figyelt kérdés

"Meggyőződésem, hogy a kérdésben foglalt - számomra elfogadhatatlanul, hajmeresztően mazochista - vélekedés a magyar nőtársadalomban széles körben tapasztalható konformizmussal, önleértékeléssel, a patriarchális normák szolgalelkű elfogadásával függ össze. Ahol csak tudom, megkérdőjelezem azt a - világi változatában is - "bibliai" nő-képet (és női ön-képet), amely ezen az oldalon is domináns.

Úgy gondolom, az a szülészeti szemlélet, amelynek képviselői amellet kardoskodnak, hogy a szülési fájdalom (ami embertelen) "jó" és "szükséges" inger, mert "anyává" formálja(miii?!) a fiatal NŐt, ill. "segíti" az újszülettet életképesebben a világra jönni, nem más, mint annak a (férfi-)téveszmének a kifejeződése, hogy a szülés a női szexualitás "ősbüntetése", amelyet a nő - ez a "negatív entitás" - MEGÉRDEMEL. Rettenetesen szomorú vagyok, amikor sokat érő, tanult fiatal nők nem jutnak el oda, hogy a fájdalomcsillapításhoz való jogot (és a lehetőséget!) MEGKÖVETELJÉK." - egy ezen a fórumon hozzászóló.


Ez az oldal általánosságban bemutatja az összes szülés közben alkalmazható fájdalomcsillapítási módszert:

[link]


Én két bevált módszerről hallottam. Az egyik az EDA. Ez az oldal felsorolja az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

[link]


A másik a hipnózis: [link]


2012. márc. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, megkérdezhetem, melyik ez az emberbarát intézmény??
2012. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Úristen, nem mondod hogy ilyen még van?! És az ilyen "jó" orvosnak vallja magát?! Mi meg nyavalygunk egy is toló fájás miatt, istenem szegény nő, én biztos ott halok bele, ha bennem turkál valaki :S!Borzalmas! ez kb olyan mint az elmaradott országokban ahol a nőket megcsonkítják rituálisan fájdalom csillapítás nélkül egy rozsdás késsel.
2012. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

40.vagyok.

Orosházi szülészet.

2012. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Végtelenül sajnálatos és szégyenletes, de a (főképp szakmailag "idősebb") férfi szülészorvosok nagy százalékának megrendíthetetlen (tév)hite, hogy egy nő fájdalomérzetével még csak számolni sem kell. Az egyszerűen nincs, vagy ha van, "bagatell" (ide képzeljetek egy vállat vonó emotikont, cinikus kis pofával). Egy nő, szerintük, mindent köteles tűrni - ez pedig kulturális ("bibliai" alapú) berögzültség. Sajnos, azok az "ősanya-hősanyák", akik - természetesen tudat alatt - maguk is elfogadják ezt a "szereposztást", az ő játékukat játsszák akkor, amikor kórusban zengedezik a fájdalom dícséretét, amitől a nő...Nő lesz. Egy nyavalyát.
2012. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
A kecskeméti (megyei) kórházban sincs lehetőség fájdalomcsillapításra (se gátvédelemre, se vízben vajúdásra)... Persze, mehet az ember másik városba szülni, na de ki vállalja az odautazás kockázatát és az egyéb ezzel járó kényelmetlenségeket, plusz költséget?
2012. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
Én a SOTE II. szültem és 26.óra vajudásnál döntöttek úgy,h levisznek a szülőszobára(ahol a párom fázott ruhában,köóenyben,rajtam semmi nem volt,jól meg is fáztam)..azután amikor már nagyon fájt megkérdeztem,h kaphatok-e valamit, a szülésznő 5x mondta azt,h persze jövök és adom..Elmaradt, végig csillapítás nélkül szültem. ÉÉs a hab a tortán,h az orvosom nem ért oda időben,addig azt mondták,h az összefolyó tolófájásokat "lihegjem el". Megkönnyebbülés volt a nyomás.Ennyit a SOTE II fájdalomcsillapításáról..
2012. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Most már tuti nem szülök...:D
2012. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!