Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már sokak szerint...

Hallottatok már sokak szerint bevált fájdalomcsillapítási módszerekről?

Figyelt kérdés

"Meggyőződésem, hogy a kérdésben foglalt - számomra elfogadhatatlanul, hajmeresztően mazochista - vélekedés a magyar nőtársadalomban széles körben tapasztalható konformizmussal, önleértékeléssel, a patriarchális normák szolgalelkű elfogadásával függ össze. Ahol csak tudom, megkérdőjelezem azt a - világi változatában is - "bibliai" nő-képet (és női ön-képet), amely ezen az oldalon is domináns.

Úgy gondolom, az a szülészeti szemlélet, amelynek képviselői amellet kardoskodnak, hogy a szülési fájdalom (ami embertelen) "jó" és "szükséges" inger, mert "anyává" formálja(miii?!) a fiatal NŐt, ill. "segíti" az újszülettet életképesebben a világra jönni, nem más, mint annak a (férfi-)téveszmének a kifejeződése, hogy a szülés a női szexualitás "ősbüntetése", amelyet a nő - ez a "negatív entitás" - MEGÉRDEMEL. Rettenetesen szomorú vagyok, amikor sokat érő, tanult fiatal nők nem jutnak el oda, hogy a fájdalomcsillapításhoz való jogot (és a lehetőséget!) MEGKÖVETELJÉK." - egy ezen a fórumon hozzászóló.


Ez az oldal általánosságban bemutatja az összes szülés közben alkalmazható fájdalomcsillapítási módszert:

[link]


Én két bevált módszerről hallottam. Az egyik az EDA. Ez az oldal felsorolja az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

[link]


A másik a hipnózis: [link]


2012. márc. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
25%
Nem fogják,ide csak ősanyák járnak,a gyengéket nem érdekli a téma.
2012. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
93%

Fajdalmat igy is erezni lehet, mivel csak fajdalomcsillapitas. Ugyhogy minden esetben faj, csak nem mindegy mennyire. En teljes egeszeben az eda mellett voksolok, a hipnozist egyebkent is veszelyesnek tartom, de ez privat velemeny. Szoval, nekem volt edam, fajt, mikor mar kevesebbet adagoltak a vegen (persze, azt mondtak, hogy sokat kaptam) akkor mar nagyon fajt. Kovetkezo szulesnek is fogok kerni. Nekem nagyon alacsony a fajdalomkuszobom, ez van. Masik lehetoseg, ha valaki nagyon fel a fajdalomtol, a csaszar, akar altatasban, de eda cagy spinalissal is jo, mert teljesen elerzestelemitenek termeszetesen. En valaszthattam volna, de a gyavasagom ellenere is utolso pillanatban ugy dontottem huvelyi szules lesz. De ez lehet egy sajatos "fajdalomcsillapitas" vegso esetre.

Igazabol, huvelyi szulesnel az eda a leghatasosabb.

2012. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
69%
Ezen a héten volt téma szülésfelkészítőn a fájdalomcsillapítás. Sem a szülész sem az aneszteziológus nem mondta egyetlen szóval sem, hogy ezzel ne éljen senki! Sőt! A tapasztalataik szerint jobb a mamának és a babának is a fájdalomcsillapításos szülés: mama és baba kevésbé kimerült, kisebb stressz. Ha szükséges én biztosan kérni fogom. Nem szülés közben dől el milyen anya leszek.
2012. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
57%

Vannak akik fájdalommentesen szülnek, sőt meg is valósítható,bár én nem tapasztalhattam meg.

Ez ügyben annak idején én kiírtam egy kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Mindennek van előnye, hátránya. Az biztos, hogy a kórházban beadott vegyi érzéstelenítők nem tesznek jót a babáknak,remélhetőleg nem okoznak maradandó károsodást, sokat olvastam a témakörben.

Elviselhetetlen fájdalmat szerintem sem kell elviselnie a mamának a 21. században,de csak azért hogy egyáltalán ne fájjon és már előre én biztos nem tenném.


A szociológia megközelítésem pedig az, hogy férfiak uralják ma is a nőgyógyászatot, szülészetet, őrült pénzeket bezsebelve. Rengeteget olvastam, hogyan álltak a férfiak ehhez a kérdéshez régen, és kevés kivétellel, elszomorító. Egy példát kiragadva még Luther Márton is megvetéssel beszélt a vajúdó, szenvedő asszonyról, és úgy tartotta,megérdemlik a fájdalmat, és az sem baj ha belehalnak. Ez a dolguk, hogy szüljenek.

Valahogy úgy voltak elkönyvelve, mint a bibliai bűnösök, akik másra nem is igen jók, és a baba élete fontosabb. El lehet képzelni,az állandóan terhes és szülő asszonyokat, akiknek kötelességüket kellett teljesíteni az ágyban és a háztartásban, állandó függésben. Iszonytató.

Sajnos mindenféle női fájdalom ma is természetesnek betudott ebben a férfiak által uralt orvosi világban, különösképpen a szülészeten. Megtapasztaltam, hogy bármiről is legyen szó női egészség téren, nincs megértés, nincs kegyelem, még az ápoló személyzet részéről sem, de ez már egy külön történet. (ők nők!)

Szóval az még nagy szám, hogy egyáltalán ezek a vegyi anyagok léteznek, de nem kutatják, nem foglalkoznak vele, hogyan is lehetne egyáltalán elkerülni, és biztos hogy egészségi állapottal, terhességgel, mind kapcsolatban van ez. Manapság a "nyafogónak" titulált mamák kapnak érzéstelenítést, ha van. Hogy ki nyafog és kinek van elviselhetetlen fájdalma, honnan is tudhatnák....


Még egy kitétel, én császárral szültem, gerincérzéstelenítéssel (ez picit más kategória), azóta is vannak utóhatásaim, lábzsibbadás, bizsergés. De persze inkább vállaltam ezt, mint altatással, és érzéstelenítés nélkül nem nagyon lehetett volna a műtétet elvégezni.


Szóval esete válogatja,mikor érdemes.

2012. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

* előző vagyok,


azt akartam írni, nem kutatják, hogyan lehetne a fájdalmainkat elkerülni, természetes úton csökkenteni, és nem is teremtik meg a feltételeket

2012. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
95%

Engem leginkább az szomorít el, hogy sokan lenézik azokat, akik kérnek fájdalomcsillapítást szülés közben. Nem nagyon értem, hogy miért van ez, és személy szerint örülnék neki, ha végre egyszer valaki értelmesen, normális stílusban el tudná magyarázni.

Én egy hónapja szültem a lányomat, és kértem EDA-t. Nem alacsony a fájdalomküszöböm egyáltalán, de én úgy voltam vele, hogy már nem a középkorban élek, hanem a 21. században, és miért is ne kérnék, ha lehet.

A szülésem csodálatos élmény volt, nem merültem ki teljesen, a babám is egészségesen született meg összesen 3 órányi vajúdás után.

Nem érzem úgy, hogy azért, mert kisebb fájdalommal hoztam világra a gyermekemet, rosszabb anya lennék azoknál, akik végigszenvednek napokat, és tiltakoznak mindenféle fájdalomcsillapítás ellen. Nyilvánvalóan ez meg az ő döntésük, és le a kalappal előttük. Én úgy voltam vele, hogy a babámnak is jobb, ha egy viszonylag kisimult, nyugodt anyuka babusgatja már az első perctől kezdve, nem pedig egy totál kimerült roncs (mert én tuti ilyen lettem volna, ha tizenórákat kell vajúdnom EDA nélkül).

2012. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
89%

A két utolsó hozzászólást kitűnőnek tartom! Az utolsó előtti válaszoló pontosan ugyanarról beszélt (a Luther Márton és - általában - a férfitársadalom által képviselt álláspont kapcsán), amiből a kérdés magyarázó részében (nem én vagyok a kérdező) idézett régebbi hozzászólásomban magam is. "A fájdalom, mint a női szexualitás büntetése". Nem több, nem is kevesebb, mint a lényeg.:(


Az EDA-val és adagolásával kapcsolatban azért engedjetek meg egy kérdést. Nekem még nem lehetett élnem vele; ha módomban lett volna, egy pillanatra sem gondolkodom rajta, mindenképpen ragaszkodtam volna hozzá. Sok olyan beszámolót olvastam azonban, amelyben EDÁ-t igénybe vett szülőnők írták: a kitolási szakban már nem alkalmazzák, mert - úgymond - érezni kell a tolófájásokat. Hát..nem tudom. Az én kitolási szakom úgy kezdődött, hogy a vajúdási kontrakciók pokoli fájdalma mintegy varázsütésre megszünt - és átadta a helyét a nagyon erős, rendkívül érezhető és követhető nyomási ingereknek. Ezek tehát szabályszerűen jöttek - és megszabták a kitolás "ritmusát" - vagyis pontosan tudtam, mikor és hogy kell nyomnom. Fájdalom nélkül. Hát akkor? Miben segít a fájdalomérzetet nem csillapítani, ha az inger íygy is és úgy is működik? Talán abban, hogy nyugodtabban pihenhessen a tisztelendő Luther Márton???:DDD

2012. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg szemetek a férfi orvosok is.Én anno elmentem nőgógyászhoz,mert annyira erős mensi görcseim vannak(hányás,hasmenés,ájulás) gyakorlatilag kiröhögött.Azt mondta edzek a szülésre.Azt hittem ráborítom az asztalt.
2012. márc. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Látod...erről a szemléletről van szó. Egyébként léteznek olyan tanulmányok is (sajnos, most nem tudom előkeresni), amelyek szerint azoknak (férfi) orvostanhallgatóknak, akik később a szülészet/nőgyógyászatot választják szakiránynak, a többi szakterületet preferálókhoz képest jelentősen nagyobb százaléka szadista beállítódású személyiség.
2012. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Kedves előző,ha megvan valahol ez a cikk linkeld be kérlek!:O
2012. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!