Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már sokak szerint...

Hallottatok már sokak szerint bevált fájdalomcsillapítási módszerekről?

Figyelt kérdés

"Meggyőződésem, hogy a kérdésben foglalt - számomra elfogadhatatlanul, hajmeresztően mazochista - vélekedés a magyar nőtársadalomban széles körben tapasztalható konformizmussal, önleértékeléssel, a patriarchális normák szolgalelkű elfogadásával függ össze. Ahol csak tudom, megkérdőjelezem azt a - világi változatában is - "bibliai" nő-képet (és női ön-képet), amely ezen az oldalon is domináns.

Úgy gondolom, az a szülészeti szemlélet, amelynek képviselői amellet kardoskodnak, hogy a szülési fájdalom (ami embertelen) "jó" és "szükséges" inger, mert "anyává" formálja(miii?!) a fiatal NŐt, ill. "segíti" az újszülettet életképesebben a világra jönni, nem más, mint annak a (férfi-)téveszmének a kifejeződése, hogy a szülés a női szexualitás "ősbüntetése", amelyet a nő - ez a "negatív entitás" - MEGÉRDEMEL. Rettenetesen szomorú vagyok, amikor sokat érő, tanult fiatal nők nem jutnak el oda, hogy a fájdalomcsillapításhoz való jogot (és a lehetőséget!) MEGKÖVETELJÉK." - egy ezen a fórumon hozzászóló.


Ez az oldal általánosságban bemutatja az összes szülés közben alkalmazható fájdalomcsillapítási módszert:

[link]


Én két bevált módszerről hallottam. Az egyik az EDA. Ez az oldal felsorolja az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

[link]


A másik a hipnózis: [link]


2012. márc. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Szívesen tenném, de nem merem megígérni. Itt ütköztem bele hónapokkal ezelőtt valahol a neten. A tanulmány az Egyesült Államokban készült, és egy újságírónő számolt be róla, összefoglalva a lényegét. A konklúziót, amire jutott, nem is találtam olyan meglepőnek:( Arra emlékszem még, hogy rögtön ezután - szintén a véletlen iróniája folytán, - egy romániai magyar oldalra kattintottam, ahol pedig (megint egy újságírónőnek) egy idősebb szülész-professzor nyilatkozott, igencsak lelkesülten, arról, hogy "jaj, milyen indokolt, konstruktív, jó...kívánatos, sőt: áhítani való a szülési fájdalom az anyának. Minél erősebb, annál jobb". Erre, magamban, szorgosan emlegetni kezdtem...az édesapját (mert az anyákat akkor sem szidom, ha életemre tör:-) a "gyerekük". Ez a legkevesebb, ha már valaki elvi ember:DD).
2012. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj,hogy ezek szerint sok a szadista nő....ez valami verseny a nők között.Van aki minden topikban leirja a szülése történetét,jó bőven,részletesen,ha az elötte hozzászóló 10 óráig vért izzadva vajúdott,akkor neki sokkal jobban fájt és 20 óráig.Multkor az egyik topicban egy ilyen ősanya mellét döngetve elég csúnyán leszólt egy másik nőt,mert hogy ő már letett vmit az asztalra alapon...Mit???
2012. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem mások határozzák meg ,hogy mi hogy szüljünk, tehát semmilyen szinten nem kell másokkal foglalkoznunk. Akinek van még tapasztalata az megoszthatja itt.:)
2012. márc. 16. 11:13
 24/47 anonim ***** válasza:
89%

Nincs ugyan tapasztalatom, de az eda-t sokan dicsérik, csak ügyes orvos kell hozzá (vagy talán sznő ), aki beköti, mert ha nincs időben bekötve, vagy nem állítják le az adagolását, a tolónyomásokat nem érzi az anyuka.

Amúgy nem olvasom a hsz-okat, de az ősanyai kín benne van a pakliban. Ma már nem muszáj apukáknak toporognia kint, bent is lehetnek, sőt előtte ők is meggyőzödhetnek az egyes fájdalomcsillapítási lehetőségekről.

Egyébként maga a szülés, ha rendes ütemben zajlik, egy teljesen olajozott metódus alapján megy, és a test érti a dolgát. A tolónyomások pedig, komolyan, tapasztalatból mondom, ha fájnak is, de irányíthatóak. Nagyon jó, hogy azt tudod tenni, hogy "most pihenek, nem nyomok", aztán jó nagy erő, és mehet az új nyomás. A természet ezt jól kialakította, és ha nem muszáj, nem kell beleavatkozni, csak hagyni kell a folyamatot zajlani :)

2012. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

17. Válaszoló, akár én is írhattam volna :-)

Ugyanez a véleményem és az élményem is, csak nekem Kisfiam született összesen 5 óra alatt, 8-kor volt burokrepesztés, 13.13-kor már ordított a Babám:-)

Én ugyan nem vagyok igazán szakmabeli, bár Egészségügyi Főiskolát végeztem, úgyhogy talán egy kicsit mégis, viszont a Férjem aneszteziológusként talán otthon van a témában több tízezernyi szülészeti EDA után - Ő természetesen javasolja mindenkinek - nem csak az anyuka fájdalmának csökkentése miatt, hanem a szülés gyorsabb, könnyebb lefolyása miatt a baba érdekében is.

2012. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Meginterjúvolnád a férjedet(végre egy hozzáértő) hogy pl mik a kizáró okok,amikor nem kérhető,mikortól-meddig adható?Ezekről mindig össze-vissza írnak.
2012. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Kedves 27.!

Ma este meginterjúvolom, és holnap megírom :-)

2012. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Kedves 21/28-as!


Addig keresgéltem, amíg megtaláltam azt a blogbejegyzést, amelyben egy újságírónő (Bálint Ildikó) F. Várkonyi Zsuzsa pszichológussal beszélget a szülészetben időnként tapasztalható szadista megnyilvánulásokról és szülész-nőgyógyásznak készülő orvostanhallgatók egy részének másokénál durvább ösztönvilágáról, amelyet az Egyesült Államokban teszteltek. Ez az:

[link] egy pszichológustól a szülésről

2012. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Itt 28.

Miért célzod nekem ezt a cikket?

2012. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Jaj, ne haragudj! Elnéztem a számot: a 21/30-as válaszoló kérte.
2012. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!