Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már sokak szerint...

Hallottatok már sokak szerint bevált fájdalomcsillapítási módszerekről?

Figyelt kérdés

"Meggyőződésem, hogy a kérdésben foglalt - számomra elfogadhatatlanul, hajmeresztően mazochista - vélekedés a magyar nőtársadalomban széles körben tapasztalható konformizmussal, önleértékeléssel, a patriarchális normák szolgalelkű elfogadásával függ össze. Ahol csak tudom, megkérdőjelezem azt a - világi változatában is - "bibliai" nő-képet (és női ön-képet), amely ezen az oldalon is domináns.

Úgy gondolom, az a szülészeti szemlélet, amelynek képviselői amellet kardoskodnak, hogy a szülési fájdalom (ami embertelen) "jó" és "szükséges" inger, mert "anyává" formálja(miii?!) a fiatal NŐt, ill. "segíti" az újszülettet életképesebben a világra jönni, nem más, mint annak a (férfi-)téveszmének a kifejeződése, hogy a szülés a női szexualitás "ősbüntetése", amelyet a nő - ez a "negatív entitás" - MEGÉRDEMEL. Rettenetesen szomorú vagyok, amikor sokat érő, tanult fiatal nők nem jutnak el oda, hogy a fájdalomcsillapításhoz való jogot (és a lehetőséget!) MEGKÖVETELJÉK." - egy ezen a fórumon hozzászóló.


Ez az oldal általánosságban bemutatja az összes szülés közben alkalmazható fájdalomcsillapítási módszert:

[link]


Én két bevált módszerről hallottam. Az egyik az EDA. Ez az oldal felsorolja az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

[link]


A másik a hipnózis: [link]


2012. márc. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Hát, rajtam ma átok ül. Most meg elütöttem: a 21/31-esnek megy a cikk.
2012. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

17-es vagyok ismét :)


Tapasztalatból annyit tudok mondani az EDA-ról, hogy nekem például a rövid vajúdás miatt a végén nem jól adagolták (nem csökkentették az adagomat, mert azt hitték, van még idő), és nem éreztem egyáltalán tolófájásokat. Ezt is meg lehetett viszont oldani, mert a szülésznő végig fogta a hasamat, és szólt, hogy mikor van méhösszehúzódás - akkor nyomtam. Én ezt nem éreztem hátránynak, és nem lassította a kitolást sem - négy nyomásból volt kint a babám.

Én egyébként azokon a rémtörténeteken szoktam kiakadni, amik arról szólnak, hogy az EDA-tól le lehet bénulni. Nekünk anno a szülésfelkészítő elmagyarázták, hogy a közelében sincsen a tűszúrás mozgatóidegnek, ezért senki ne rettegjen ilyesmitől. Mindenesetre az altatóorvos férj véleményére és beszámolójára én is kíváncsi vagyok. :)

2012. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Köszi a cikket!:)
2012. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Itt altatóórvos férjes :-)

Jövök majd a beszámolóval, csak nincs még itthon a férjem ...

De a 17. Válaszolóval ismételten csak maximálisan egyet kell értsek, ugyanez volt nálam is: Semmi tolófájást, kakilási ingert (amit a szülészdoki annyira firtatott, hogy van-e már) nem éreztem, viszont tapizták a hasamat, és szóltak, hogy na most nyomás ...

Kb. 5 nyomásra meg is volt a Fiam ... Semmi hátrány nem ért, hogy nem éreztem fájdalmat!

2012. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Várjuk:)
2012. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Kifaggattam a férjemet, egyelőre telefonon ...

Jó kis előadást tartott, a nagy részét nem is értettem, sok mindent nem tudtam megjegyezni, de amit sikerült, azt leírom:

Szóval a lényeg, hogy a szülészeti EDA abszolút kontraindikációja nagyon ritka. Ilyenek:

- tetoválás a beszúrás helyén (nem is gondoltam volna rá:-)

- bőrfertőzés, friss sérülés a beszúrás helyén

- nagyfokú és BIZONYOS típusú gerincferdülés

- BIZONYOS korábbi gerincműtétek, főleg a fém-beépítéssel járók

- véralvadási zavarok

- antikoaguláns kezelés (alvadásgátló szedése)

(utóbbi kettő viszont már magát a szülést is komplikálttá teszi, tehát eleve felkészítést igényel)

Összességében az abszolút kontraindikációk tehát nagyon ritkán fordulnak elő!!!


Hogy mikortól meddig adható EDA:

Általában megvárják, míg 2 ujjnyira kitágul a méhszáj, ennek oka, hogy amikor beadják a fájdalomcsillapító dózist, a méhszáj méhkontrakciók nélkül hirtelen tágul, így a magzatnál forgási-beilleszkedési zavarokat okozhat, így rossz helyzetben kerül a szülőcsatornába.

Az is elterjedt nézet, hogy 4 ujjnyi méhszájstátusznál MÁR nem kezdik el adagolni az EDA-t, mondván, hogy leállítja a folyamatot, ez azonban a férjecském tapasztalata és véleménye szerint nem feltétlenül állja meg a helyét ... Én magam végig kaptam, és bizony nem állt meg a folyamat, nagyon is szépen haladt.

Ő egyébként állítja, hogy a legfontosabb az lenne, hogy az illető aneszteziológus jártas legyen a szülészetben, és rendelkezzen megfelelő gyakorlattal - a legtöbb esetben ugyanis, amikor arról számol be az anyuka, hogy nem működött az EDA, csupán arról van szó, hogy nem kapott elegendő dózist, nem elég magasra (gerincszakaszba) kapta, és mindez az aneszteziológus bizonytalanságának, túlzott óvatosságának köszönhető.

Bénulástól pedig azért nem kell félni, mert azon a szakaszon, ahová beszúrják a katétert (1-2, vagy 2-3 csigolyaköz) már nincs gerincvelő!

Röviden ennyi, amit sikerült rögzítenem.

Ő állítja, hogy az EDA, megfelelően alkalmazva nemhogy nem lassítja, hanem egyenesen meggyorsítja a tágulást, a szülést - nálam mindenképpen így történt, mint írtam, az első Kisfiam burokrepesztéstől számítva alig 5 óra múlva a kezemben volt. És nem voltam kiborulva, volt erőm babázni ... Az más kérdés, hogy miután kiment az EDA hatása, a gátmetszés és a hatalmas aranyér miatt csillagokat láttam, de ez más lapra tartozik.

Ha valamit megtudok még, megírom :-)

2012. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Köszönjük!Sokat kutakodtam a témában,de így profin összefoglalva elöször olvasom!:o)Hol dolgozik ez a profi férj?:)
2012. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig amit írtatok, most túl fáradt vagyok, ősanya lét ide vagy oda:) néha én is KO-n vagyok. :) Szóval vicces volt az egyik hozzászóló,hogy csak ősanyák járnak ide :), azért ez nem teljesen igaz.

Én ha lehet tábort választani vagy kell vagy mit tudom én inkább ősanyának titulálom magam, vagyis inkább "ösztönös"-nek, de ez nem jelenti azt hogy lemondanék a 21. századi lehetőségekről. Nem fogok kimenni az erdő közepére egy tisztásra és földanyánkhoz imádkozván két ősüvöltés között életre hozni a gyermekem. Nyilván "kell" érezni a fájást hogy tudd mikor kell nyomnod, de ha lehet enyhíteni a fájdalmat miért ne tennénk? Attól nem leszek sem jobb anya sem jobb szülő hogy végig szenvedem a szülésem, hogy aztán fájdalommal és undorral gondoljak vissza rá és ne akarjak több gyereket vállalni mert félek a szülés okozta traumától. Átélni, megélni úgy is lehet hogy kvázi nem hal bele az ember. Nem szeretem a kórházakat sem, és minél kevesebb beavatkozást kértem, és nyugalmat, nekem az a véleményem, hogy itt is az aranyközépút elve érvényes. Az írás elgondolkodtató, én így még nem gondoltam a szülési fájdalomra, nem mondom hogy osztom a véleményét, de azt sem hogy nincs igaza, van benne valami az biztos. :) Fájdalomcsillapítási módszerek: még a felsoroltakon kívül sokaknál hallom a vízben szülést, a víz felhajtóereje és hőmérséklete elvileg csökkenti a fájdalmakat.

2012. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Itt "anesztes-férjes" :-)

Nagyon szívesen az összefoglalót. A "profi férj" jelenleg (sajnos) külföldön, és igen, csakis a pénz miatt :-(

Egyébként ez az ősanya-szöveg, hogy a "baba érdekében kell a fájdalom, hogy segíteni tudjak neki", ez nagyon nem állja meg a helyét.

A baba érdeke pont, hogy az, hogy minél könnyebben, minél kevesebb kínlódással jöjjön a világra. Gondolom, azt senki nem gondolja komolyan, hogy bármelyik magzatnak is jót tesz, ha órákon keresztül nyomorog a szülőcsatornában, ha órákon keresztül nyomás alatt van a koponyája a méhszájra illeszkedve. Persze, ezek a folyamatok fiziológiásak, de az EDA pont abban segít, hogy ne tartsanak túl sokáig. Mivel meggyorsítja a tágulást, csökken az idő, amíg a koponya nyomás alatt van, gyorsabban halad át a baba a csatornán, sorolhatnám ...

Miért ne segítenék ezzel a gyerekemnek? Arról nem is beszélve, hogy mennyivel hatékonyabban tud nyomni az a nő (ezzel szintén a baba világrajövetelét gyorsítva, segítve), akinek nem veszi el az összes erejét a sok fájdalom vajúdás alatt.

2012. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Jó azoknak aki számára elérhető a fájdalomcsillapítás!

Sajnos nagyon sok kórház van ahol SEMMILYEN fájdalomcsillapításra nincs lehetőség.

Persze el lehet menni máshova ha megtudja oldani ha pedig nem akkor marad a fájdalom.

Ahol én szültem döbbenetes dolgok vannak.Egy anyukának szülés után nem vált le a méhlepény ,az orvos fajdalomcsillapítás és altatás nélkül egyszerűen kézzel leválasztotta a méhlepényt!Brutális fájdalmat okozva a nőnek!

2012. márc. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!