Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyebb a 2. szülés mint az...

Könnyebb a 2. szülés mint az első, /nem császárral/ ha nincs nagy különbség a 2 terhesség között /max 2-3 év/?

Figyelt kérdés

Jelent az valamit ha mondjuk az első kislány és a második kisfiú? /mert "általában" a kislányok kisebb súllyal jönnek a világra mint a fiúk/

Tapasztalatok érdekelnek!

Köszi előre is!

24 hetes km



2012. márc. 20. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első lány, a második fiú, szinte ugyanannyi volt a súlyuk. és ezerszer jobb volt a második szülés. az első 18 óra, gátmetszéssel, a második 2,5 óra, gátvédelemmel...
2012. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

úgy mondják, hogy könnyebb, rövidebb szokott lennia 2.szülés. viszont a regenerálódás akkor hosszabb, nehezebb.

2.babával 34 hetes km.

2012. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

én is az első válaszolóéhoz hasonló tapasztalatokat hallottam az ismeretségi körömben. hamarosan szülöm a 2.babát (kisfiú), az első kislány. :) remélem nálunk is igaz lesz, hogy könnyebb.

a barátnőmnek a 2.is kislány lett, de jóval nagyobb súlyú, és azt mondta, hogy ennek ellenére könnyebb volt a szülés és gátvádelemmel szülte.

szóval reménykedjünk! :)

2012. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Két lányt szültem (eddig), a második sokkal könnyebb volt.

Szerintem a neme mindegy, egyszerűen tudod, hogy mi fog történni, és ez nagy segítség már önmagában!

Ja, a második babám 80 dekával nehezebb volt. Különbség 23 hónap.

2012. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a regenerálódás is könnyebb volt a másodikkal. Hiába voltam szinte azonnal két gyerekkel otthon egyedül...
2012. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is sokkal hamarabb regenerálódtam. Vagyis annyira nem is kellett, nem volt gátmetszés, minden sokkal jobb volt. első voltam.
2012. márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között. Lányom 4 óra alatt, fiaim 2 óra alatt lettek meg, mindkétszer simán szültem. Második rövidebb volt, de sokkal jobban fájt a vége fele. Regenerálódás az ikrek után sokkal-sokkal gyorsabb volt, mint az első után. Pár nap múlva már semmit nem éreztem, pedig volt mindkétszer gátmetszés.
2012. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

az én gyerekeim között 2 év van pont. Az első kisfiú 3kg-mal jött a világra, a második kislány, ő 4 kg-al. és az első szülésem nagyon gyors és könnyű volt a másodikhoz képest, ami szintén gyors volt, viszont nagyon-nagyon fájt. Sokkal jobban, mint az első.

A terhességeim könnyűek, probléma mentesek voltak. A 2. terhesség alatt talán fáradtam voltam, nem lehetett a pici mellett annyit pihenni,de igazából ennél több problémám nem volt. Amúgy mindkét szülés ugyanúgy indult, igaziból ugyanúgy is zajlott le, egyedül a fájások voltak sokkal erősebbek.

2012. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányommal 14 kemény óra vajúdás (előtte már 24 óra rendszertelen, hol erősebb, hol gyenge fájások), egy óra kitolás, gátvédelemmel. 3,8kg-al született.

Majdnem napra pontosan két évvel később a fiam az első kósza fájástól számított két és fél óra múlva a kezemben volt, de igazából csak másfél óra volt durva, igaz, az sokkal rosszabb, mint a leányzóval, azt hittem, elpatkolok. Szintén gátvédelem, alig pár tolófájással kinn volt, kerek 4kg-al született.

Regenerálódást írta valaki előttem: én nem éreztem különbséget, igaz, a gátvédelem rengeteget számít, amikor gátmetszéssel szülő barátnőm még ülni se tudott, én már órákat sétáltam babakocsit tolva (kb. egy hetes babókával, nyári babókáim voltak). A regenerálódásban talán csak az utófájásokkal gyűlhet meg a bajod, azok brutálabbak, igaz, az csak 1-2 napig tart.

2012. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont 2 év van az első 2 gyerek között.

Az első 3, a második 2 óra alatt született meg.

Viszont én intenzívebb fájásokat éreztem a lányomnál (ő a 2.). Mindkétszer volt gátmetszésem, az első baba után hetekig szenvedtem, a lányom után szinte semmit.

Nálam igaz, hogy a lányom kisebb súllyal született (40 dkg mínusz), pedig ugyanolyan volt a terhességem, sőt ugyanannyi időre születtek.

2012. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!