Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés az mennyire fájdalmas?

Gátmetszés az mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

Szeretném azokat az anyukákat kérdezni akiknek van vami \'élményük\' is ezzel kapcsolatban, utána olvastam, de semmit nem találtam, csak amit orvosok írnak, szeretném megtudni azt a részét, ahol \'húsvér nők!\' élték át. :)

Az igaz h van ahol nem végeznek gátmetszést?


2009. jún. 15. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok helyen nem végeznek. Lehet, hogy alkatilag nincs rá szükség, pl.: többedszer szült ismerősömnek nem volt gátmetszése, nagyon könnyen megszült anélkül is. Aztán aki gátvédelmes szülést kér, szintén megúszhatja. Nekem mindhárom szülésnél volt, őszintén szólva ettől féltem a legjobban, mert elég vizuális típus vagyok, és mindig láttam magam előtt a képet, ahogy vágják:-( De semmit nem éreztem, mert a megfelelő pillanatban vágnak, ha szükséges, éppen jött egy-egy nagy fájás, nem is tudtam, hogy akkor éppen vágnak. A varrás nekem sokkal rosszabb élmény volt, de kibírható.

Könnyű szülést kívánok:)

2009. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon féltem tőle, de észre sem vettem, csak onnan tudtam, hogy vágtak, hogy a doki elkezdett összevarrni:) de amúgy szerintem jobb, ha vágnak, mintha össze-vissza repedsz...

Könnyű szülést kívánok!

2009. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer szültem gátmetszéssel. Első alkalommal nem éreztem semmit, második alkalommal sikerült a dokinak pont fájásszünetben csinálnia.. hát, nem volt kellemes, de eltörpült a többi fájás mellett. Nem fáj annyira sem, mint ha elvágnád az ujjad. A varrás tényleg rosszabb.

(Azt hallottam, hogy aki gátvédelemmel szül, nagyobb eséllyel alakul ki nála vizeletcsepegés, meg lazább lesz a hüvelyfal, én nem akarnék úgy szülni.)

2009. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A gátmetszés egyáltalán nem fáj.Az összevarrás igen,ha béna az orvosod.
2009. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az epidurális érzéstelenítő mellett nem éreztem a varrást se. Gátvédelmet alkalmazott a doki, egy picit berepedtem, de azt se éreztem és fele annyi varrással megúsztam, mint vágással. Nyoma sincs
2009. jún. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájt csak a látvány volt sz+r mert egy bazinagy ollóval vágnak. Varrást végigaludtam:-D
2009. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyaltalan nem fajt, egyetlen pillanat volt csak. Viszont a nagy ollot a doki kezebe soha nem felejtem el.

A varras nem volt kellemes, de maga a szules, a fajdalmam rosszabb volt mint a gatmetszes es a vagas.

Felszivodo varratot kaptam, igy nem kellett varratszedesre mennem.

2009. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Nikcsi ***** válasza:
En gatvedelemmel (nem kertem kifejezetten, igy alakult) szultem elso babamat, picit repedtem, 2 oltes volt az egesz, ami egyaltalan nem fajt, kaptam helyi erzestelenito injekciot. Egyebkent minden rendben velem, se vizeletcsepeges, se kitagult huvelyfal, szerintem ez egyaltalan nem gyakoribb a gatvedelemmel szult noknel.
2009. jún. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem volt gátmetszésem, és nem éreztem, mert szintén fájás közben történt. Hu, ezt az ollo témát nem vágom, mert én nem láttam- de én is vizuális vok....

De én még mindig annak a hive vok, hogy inkább gátmetszés mint sok-sok repedés. Teljesen könnyen felépültem utána, és minden a régiben megy tovább, persze az uj családtaggal együtt:)

Minden jot neked!

2009. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ami a szülést illeti, pont a gátmetszés az, ami egyáltalán nem fáj. Ne aggódj ez miatt.
2009. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!