Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama vagyok!...

23 hetes kismama vagyok! Milyen érzéshez hasonlít, ha csuklik a kisbabám? Ezt mindenkinek kell érezni? Minden kisbaba csuklik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én csak olyan 26 hetesen éreztem először, ütemes néha nagyobb-néha kisebb erejű mozgás, teljesen meg lehet különböztetni, még ha első babás is vagy, tuti felismered, mert ritmusos. Szerintem a babák döntő többsége csuklik, szerintem kevés az amelyik nem, de biztos olyan is van!

Üdv: 36 hetes kismama

2009. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Többet én sem tudok hozzátenni, valóban kb 25-26 hetesen kezdődött nálam is mindkét terhességnél, a fent leírtak szerint. Annyiban nem értek egyet, hogy igen, minden magzat csuklik, ugyanis magzatvizet nyel és lélegzik be, ezáltal érik a tüdeje és készül fel a méhen kívüli életre.
2009. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon egyértelműen fel lehet ismerni ezt a ritmusos "mozgást" akkor is ha első terhesség.

Én unka közben vettem először észre. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy ugyanazon a ponton mozog, rugdos már jó ideje ... és milyen sokat egymás után ... és milyen ritmusosan ...

Akkor jöttem rá, hogy nem is rugdos (egyyébként nagyon aktív) hanem csuklik.

De ha jól emlékszem, a 30. hét táján ztemére csak.


34 hetes gömbike

2009. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kb. én is úgy a 28-30. hét tájékán érzetem először. Meg is lepődtem, mert ezt senki se mondta, hogy a pici baba bent csuklik... Onnan lehet felismerni, hogy hasonlít a rugdosásához, de ütemes és akár 10 percig "eltarthat". Azt olvastam, hogy azért csuklik, mert lehet hogy jó nagyot kortyolt a magzatvízből /pl. felébredt/, vagy ugyanez , és kis mohó volt, mert számára valami finomat kortyolt...Mindenesetre természetes, és tényleg a tüdejét is fejleszti vele; ami ugye egy nagyon fontos szerv , ha megszületik :)


Jó babavásást!:)


37 hetes kismami

2009. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A párod tegye oda a fülét a pocakodra, ha ilyesmit veszel észre, ő hallani fogja :)
2009. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!