Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imrében amíg beindul a...

Szent Imrében amíg beindul a tej, lehet adni vmit a babának?

Figyelt kérdés
Ha a nagy kánikulában csak a 4. nap indul be a tej, addig ugye nem hagyják éhezni a babákat?
2012. jún. 22. 17:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Látom, ebből is vita kerekedett, de igazi választ a kérdésre nem kaptam...

Nem tápszerrel akarom én se tömni, csak mivel az első babámmal is 4. napon lövellt be a tejem, félek, hogy a nagy kánikulában nehogy kiszáradjon. OK, hogy van vmennyi előtej, de nem szeretném, ha ezért sírna napokig.

Ezért kérdeztem, hogy aki ott szült, mi a tapasztalata - lehet-e kiskanállal, v bárhogy kis vizet adni neki.

(Második baba lesz, csak az elsőt nem ott szültem.)

2012. jún. 23. 16:53
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia,

hogy a kérdésedre válaszoljak:

Adnak neki enni- igen, és ha te szoptatgatsz, és annak ellenére nagyon sír a babád - kérjél is neki enni. Én így csináltam- és adtak enni- alig 24órával a szülés után. Addig aludt a drágám, utána felébred, szopizott, semmi nem jött, megetettem kis tápival és aludt tovább.

Februárban szültem a 3. babámat, és sajna egyiket sem tudtam szoptani, nekem nem volt tejem egyikkel sem. (Számítottam rá, ennek ellenére naponta szoptattam őt, mikor ébredt 4héten keresztül- utána abbahagytam. :()

A második babám születésénél a szobatársam megszült hajnalban, másnap délutánig aludt a babája. Utána felébredt, és onnantól éjfélig szinte cicin volt a baba, és egyfolytában üvöltött. Kapott kis tápszert, kért neki az anyukája, aludt a babája reggelig, és onnantól újra cicin volt- de be is indult anyukája teje és 6 hónapig szoptatta. Ezt csak azért írom, hogyha a kezdetek kezdetén egy-két alkalommal kap egy kis pótlást a baba, attól még lehet őt kizárólagosan anyatejjel táplálni fél éves koráig is.

Meg a másik példa: Mikor most szültem szintén szobatársamnak a babája 4.3kg-mal született, neki kapásból mondták, hogy oké hogy mást sem csinál a baba, csak szopizik, de amig nem indul be a tej rendesen, neki addig is pótolni kell, mert olyan nagy baba. Szóval hordák az anyukájának a tápit, hogy etesse a babát. (a fogadott csecsemőse hordta.)

Szülés után a kórházban ha sír a baba, ideges, kapkod, akkor éhes, és ha neked nincs elég tejed, akkor kérjél neki egy adat tápit- ne félj tőle. Attól hidd el, hogy még fogsz tudni szoptatni. Nem utolsósorban a baba is nyugodtabb, és jobban alszik, ha tele a pocakja és nem éhes.

2012. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kedvep
2012. jún. 24. 20:25
 14/14 A kérdező kommentje:

Véletlenül elküldődött az előző...Szóval:

Kedves Utolsó! Köszönöm a válaszodat!

2012. jún. 25. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!