Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülés? Tapasztalatok?

Otthon szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

akinek volt már otthon és kórházban is, összehasonlítaná?


az lehetséges, hogy végig egyedül legyek?

Mikortól kell feltétlen ott lennie valakinek?


2012. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:

Hát elolvastam a történetet,sajnálom a szülőket.

Egyébként pedig csodálkozom,hogy az első császár után elvállalták az otthonszülésre a kismamát szerintem ez nagy hiba volt.

Császár után valóban sokkal nagyobb az esély a heg szétválására,én úgy tudom külföldön ilyen esetben nem vállalják az otthonszülést.

2012. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
Külföldön is van olyan ország, ahol vállalják az otthonszülést császár után (VBAC), mert önmagában ez a tény nem indokolja a kórházba szállítást (persze van olyan ország, ahol nem lehet, csak szülőotthonban). Persze jobban kell figyelni a terhesség és a szülés alatt. Viszont, ami nagyban megnöveli a hegszétválás esélyét, az a plusz oxitocin, ezért császár előzményes anyának nem szabadna adni (más kérdés, hogy ez itt megtörtént, de nem ez volt a fő gond). Ebben a történetben a szakmai hibákon kívül az az igazán szomorú, hogy simán eltusolták az ügyet, és a felelősök nyugodtan praktizálnak tovább. Ha Geréb Ágnest meghurcolták, akkor úgy lenne igazságos, ha a kórházi orvosokkal is megtennék.
2012. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól tudom Gerébnek már engedélye sem volt,csodálkozol,hogy meghurcolták?:D természetesen vannak műhibák a legjobb kórházakban is.Mindnehol vannak szakmájához nem értő,érdektelen,hiányos tudású orvosok. Nagyon sjanálatos,hogy eltusolják ezeket,ebben egyetértünk.De itt az orvos mint személy hibázik,és nem a körülmények áldozata lett a gyerek.Hiszen minden megvolt,ami baj esetén kellett volna,az orvos járt el rosszul.

Otthon még esély sincs rá,hogy egy húzós helyztetet megoldjon a bába,mivel ha jól tudom nincsen szike a körmei helyén,se steril mütő a fürdőszobáűban.

Továbbra sem válaszolt arra még nekem senki,hogyha tényleg AZONNAL kell a beavatkozás (én írtam,hogy a nővéremnél AZONNAL kellett,nem fél óra múlva,nem húsz perc múlva,hanem futva tolták a műtőbe) ,akkor mi van? Igen,a szülés egy természetes dolog de nem vagyunk már állatok,sok a komplikáció. A természetes szelektálódást meg csak nem támogatja senki a humán orvoslásban..

Az állkapcsunk túl kicsi,a fogaink száma közel azonos maradt mint az ősemberé,ez a fogtechnikusok nagy szerencséje,ezért kell annyi fogszabályzó. A gyerekek 12 évesen menstruálnak,de ez nem azt jelenti,hogy gyeremeket is vállalhatnak. A szűzhártyának semmilyen jelentősége nincs.

Lehet,hogy hülye példák,tudnék még sorolni.De ezeken is jól látszik,hogy a természet már réges rég kivetetett minket magából.Nem lehet ebben bízni.

2012. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos ez valóban így van!
2012. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
Engem is azonnal műtöttek köldökzsinór előesés miatt.
2012. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
Értem mit szeretnél mondani (sőt, 9 évesen menstruáltam, egyáltalán nem volt szűzhártyám, és 20 évesen is fogszabályzásra szorultam :D), már nem a barlangban élünk, és ez így van rendjén. Azonban tartom magam ahhoz, hogy az otthonszülésnek van létjogosultsága (hisz a nálunk sokkal fejlettebb nyugaton is van, felismerték a jelentőségét). Nem érdemes teljesen elszakadni a természettől, mert a babának is úgy a legjobb, ha minél nyugodtabb tempóban, nyugodt környezetben jön a világra, viszont fel kell ismerni azokat az eseteket, amikor szükség van a kórházi háttérre, és kórházba kell küldeni az anyát még azelőtt, hogy komoly komplikáció fellépne. Külföldön gyönyörűen ki van építve a rendszer, csak át kéne vennünk. A nők többsége meg van róla győződve, hogy nem tud orvosi segítség nélkül megszülni, ez pedig tévhit. Visszatérve Gerébhez: egyik esetben sem sikerült bebizonyítani, hogy kórházban megelőzhetőek lettek volna a gondok (hogy mást ne mondjak, évente több eset is van a kórházakban, ahol el akad a váll, és belehal a csecsemő), de még mindig nem tisztem kiállni mellette, mert nem értek egyet maradéktalanul a tevékenységével. Azonban az felháborít, hogy akkor miért nem kap a többi műhibát elkövető orvos is ekkora médiabotrányt, és büntetést.
2012. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:

# 36/56 ma 14:45

# 39/56 ma 15:24

# 42/56 ma 15:54


teljesen jól leírták a véleményem, többet nem kívánok hozzátenni

2012. júl. 3. 23:14
 58/81 anonim ***** válasza:

[link]


egy másik orvos szemszögéből az otthonszülésről.

2012. júl. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:

A legtöbb orvos így vélekedik.

De igazuk van, a maguk bőrét is féltik, ugyanis nekik sem egy leányálom, amikor az otthon szülést tervező anyukával beérkezik a mentő, oxigénhiányos csecsemővel, félig a szülőcsatornában, és az orvos lelkén múlik, hogy sikerül-e megmentenie az anyát, aki a bábájával karöltve jól elcseszett döntést hozott, amikor otthon akart megszülni a kórház helyett.....


Az orvosoknak elég sok ostoba anyuka hibáját kell helyrehozni, és sajnos nem mindig sikerül.

2012. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
50%

"Az otthon szülés joga nem egyéb, mint a veszéllyel nem ismerős laikus joga gyermekének, vagy önmagának joga a halálhoz."

ez az egy mondat számomra mindent elmond...

2012. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!