Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülés? Tapasztalatok?

Otthon szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

akinek volt már otthon és kórházban is, összehasonlítaná?


az lehetséges, hogy végig egyedül legyek?

Mikortól kell feltétlen ott lennie valakinek?


2012. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
65%
Épp ezt írtam én is, hogy hiszek benne. Éppen csak a szaksegítség nincsen meg itthon, a szüléssegítők jelenleg bohóc szintjén értenek a kérdéshez (ez is statisztika, és tapasztalat is, bár nem az enyém, a férjemé).
2012. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk nálunk volt egy sebész (szintén orvos feleséggel), akik otthon szültek. Házhoz ment egy megbízható szülésznő, meg ugrásra kész volt egy barát nőgyógyász, és minden rendben ment, na ezt nevezem én szaksegítségnek :) Egyébként lenne pár orvos, még több szülésznő, aki szívesen kísérne otthonszülést, csak a törvény gyakorlatilag ellehetetlenítette, mert nem nagyon van biztosító, aki vállalná a felelősségbiztosítást, így gyakorlatilag annyiba kerülne az otthonszülés, mint egy magánklinikán.... Sajnálatos, hogy Magyarországon így állnak a kérdéshez, és inkább ellehetetlenítik (megjegyzem, a nőgyógyászlobbi nagy szerepet játszik benne).
2012. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 A kérdező kommentje:

az csak egy plusz kérdés volt, h lehetséges-e


én mindenképp szülésznővel/doulával/bábával szülnék!


eszembe nem jutna veszélyezteti magunkat.


és ha gáz van, irány a kórház. pontosan, nem azért akarok itthon, mert itthon, hanem mert nem kórházban... bnőmre ráripakodott a szülésznő, hogy "fogja már be a pofáját és ne panaszkodjon egyfolytában"... nyögött, és mert kérni egy korty vizet, 1,5 óra után... na köszönöm, én ebből nem kérek... lehet akkor nem, de később tutira szájbatalpalnám a delikvenst..


3 napig nem láthatta a babáját, mert átvitték más intézménybe, ő meg nem kelhetett ki az ágyból...

2012. júl. 2. 20:59
 14/81 anonim ***** válasza:
39%
Azt remélem érzed, hogy a szavaidból az sugárzik, hogy NEKED minden a legjobb legyen. Nem az, hogy a babádnak. A saját szülésélményed az első? Ne már... Bármilyen beszólást elviselnék a teljes biztonságért (hozzáteszem, velem mindenki baromi kedves volt).
2012. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, azért ez nem ilyen egyszerű. Vannak olyan nők, akik ilyen jellegű feszültség hatására (pl. leordítja az orvos/szülésznő, ami sajnos nem egyedi) teljesen feszültek lesznek, ami leállíthatja a szülést. Az anya állapota hatással van a folyamatra, és a babára. Bennem megfordult az otthonszülés gondolata, lehet, hogy itthon szülünk. De meg sem fordult a fejemben az, hogy a saját kényelmem, vagy a tapéta miatt, magasról téve a babám igényeire, ellenkezőleg, nagyobb biztonságban érzem a babámat, mint ha kitenném szükségtelenül a kórházi rutinnak. Mondjuk hozzátartozik, hogy csak megfelelő, megbízható segítséggel vállalnám be, és gyalog is 5 percre van tőlünk a kórház.
2012. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
70%

én otthon szültem de nem tervezetten, hanem mert olyan gyorsan jött a babó hogy már nem értem be a kórházba.

közben kihívtam a mentőket, de már csak a végére értek oda.

nem történt semmi gond, viszont a méhlepény egy része bennmaradt, amit ki kellett kaparnia az orvosnak a kórházban.

legközelebb nem bízom a véletlenre, a legelső, legapróbb kis fájásnál bemegyek a kórházba.

2012. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom elképzelni, hogy az említett barátnő egy kort vizet kért és így beszéltek vele (a tipikus "én semmit nem csináltam, csak mindenki utál" hozzáállás ez), azt pedig még kevésbé tudom elképzelni, hogy máshová viszik a gyerekét OK NÉLKÜL! Ez nevetséges. Ennek megvolt az oka, csak nem az egyik felet kellene meghallgatni, hanem mindkettőt és kiderülne, hogy szokás szerint középen van a megoldás, és az igazság.

A dúla és bába... hagyjuk. Egy profi szülésznő sem tud csodát tenni, ha tényleg nagy a baj. Az oxigénhiányról meg annyit, hogy nincs az a mentő, aki időben beér, ha nincs levegő... tartsd vissza 10 percig és megbeszéljük!

2012. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
61%
A szülésznőnek tudnia kell újraéleszteni, hisz részt vett elsősegély oktatásban. De a bábatáskában is van oxigén, ambu ballon, újszülött maszk stb., tehát az újraélesztést meg tudja kezdeni, ameddig ki nem ér a mentő.
2012. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
93%
Nekem abszolút elképzelhető, hogy így beszéltek vele. Budapest egyik hipiszupi, bababarát kórházában is mondtak ilyeneket vajúdó nőnek. Ha a gyerek nem lehet az anyával a szülés után, akkor az nem az anya kényelméről szól. Az otthon szülő nők szerintem azért szülnek otthon, mert szeretnének háborítatlan szülést - de nem maguknak, hanem a gyereküknek, mert hiszik, hogy nekik az a legjobb, ha a saját tempójukban, stb. születnek meg. Persze okoskodok itt, de én nem szültem még otthon és nem is tervezem. Nem szülnék otthon, viszont sok indokot megértek, hogy miért választják sokan ezt.
2012. júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 A kérdező kommentje:

de igen, így beszéltek vele. hiszed vagy sem, nem is érdekel. és ez csak egy példa volt.


de még mindig nem írt olyan, akinek van tapasztalata, csak akiknek kb. fogalmuk nincsen, azok vagdalkoznak

2012. júl. 2. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!