Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülés? Tapasztalatok?

Otthon szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

akinek volt már otthon és kórházban is, összehasonlítaná?


az lehetséges, hogy végig egyedül legyek?

Mikortól kell feltétlen ott lennie valakinek?


2012. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
27%
Nálam alkalmaztak oxitocint, volt gátmetszésem, kaptam/kértem beöntést, 100 éves szülőágyon feküdtem, a dokim kb. 35-40 éve praktizált akkor, igazi régi motoros. Nem volt fogadott szülésznőm. Mégis: mindenki kedves volt velem, a szülésznő különösen, és életem legszebb élménye maradt, minden "felesleges beavatkozás" ellenére. Legközelebb sem csinálom másképp. És kell valaki mellém. A szülés nem rólunk, anyákról szól, hanem a babáról. Mindegy, ki hogyan beszél velem, csak szakszerű kezekben legyek én és a kicsi is.
2012. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
80%
Sarkítasz, nem szép dolog :) Gátmetszés: ha az én gátamat átmetszik, abból egy többszörösére duzzadt hegdaganat lesz. Ha repedek, akkor pedig nem, mert ilyen betegségem van (ráadásul a repedések döntő többségét meg lehet előzni azzal, hogy nem a rég elavult kőmetsző pózban történik a kitolás). Na most én a kórházunkban a fejem tetejére állhatok, akkor is megcsinálják a gátmetszést, felkötnek a szülőágyra, és belém tolják teljesen feleslegesen az oxit. Mert ez a rutin. A babának is úgy a jobb, ha az anya nyugodt, és a szülés halad a maga útján. Természetesen fiziológiás szülésről beszélek. Sajnálatos, hogy vannak olyan nők, akiknek nehezen jön össze a terhesség, de erre nem az a válasz, hogy akkor nyelje le a többi nő a szülőszobai káros beavatkozásokat, és a bunkó személyzetet. Az otthonszülés egy igény, erre nem az a válasz, hogy tűzzel vassal irtsuk ki, hanem gondolkodjunk el, hogy azok a nők miért nem akarnak normális esetben kórházba menni. Legyen normális a szülészeti ellátás, és akkor az otthonszülők nem fogják biztonságosabban érezni magukat otthon.
2012. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
37%

42-es nincs igazad!

Állami kórházban szültem.33 hetesen az orvosom és a szülésznőm körbevezetett a szülőszobán,nagyon rendesek voltak és semmit nem erőltettek rám.Nem tudom mit hajtod ezt a kővágó vagy milyen pózt,de ezek a dolgok már rég nincsenek.Nálunk vízben szülésre is volt lehetőség. választhattam hogy kérek-e oxit,fájdalomcsillapítót,vagy akármit,az hogy én kértem az már más tészta...

És még egyszer mondom egy vidéki kórházban szültem,aminek egyébként még csak jó híre sincs,lehet ismerni a híradásokból.A gátmetszésemet meg 2 nap után nem is éreztem...

2012. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor piszok nagy szerencséd van :) Nálunk még mindig dívik a kötelező oxi, fektetés, gátmetszés, és nincs lehetőségünk máshova menni, mert minden más messze van. De édesanyám mellett voltam, amikor a testvéreim születtek (SOTE I.-es női klinika), és ott is inkább emlékeztetett egy szocreál háborús övezetre, mint egy modern kórházra. Nagyon szomorú, és minden kórháznak olyannak kéne lennie, ami legalább egy picit megfelel a WHO ajánlásnak, de ez még mindig nincs így.
2012. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
Hát igen meg próbálkoznak a bababarát rendszerrel is,de mondjuk arról nekem is megvan a véleményem és nem feltétlenül pozitív...
2012. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
41. vagyok: én is állami, rossz hírű kórházban (Eger) szültem. Nálam is rendelkezésre álltak az ún. alternatív eszközök, az más tészta, hogy mondjuk a dokim nem szerette az új szülőfotelt, ezért maradt a szülőágy. Oxit azért kaptam, mert nem volt fájás magzatvíz elfolyása után x óra elteltével sem. Tökéletes terhességem volt, de ha otthon akarok szülni, a fájásgyengeség miatt kórház lett volna.
2012. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a vitának semmi értelme ma Magyarországon szinte semmi tapasztalat nincs otthonszülésben.Ha van róla hír akkor az általában negatív.Geréb Ágnes szerintem nem élég tapasztalt az otthonszülések levezetésében.Bár biztos jót akar de már nem egy baba halt meg akiknél a szülést ő vezette.Talán ezért a negatív fény az otthonszülésre.A média meg a kisebb komplikációkat ami otthonszülés közben történt rettenetesen felfújta.


Én nem ellenzem az otthonszülést megfelelő körülmények közt(ezt nem részletezem).De én magam nem szülnék otthon 4 gyereket szültem kórházba ha még szülnék szintén csak kórházba vállalnám.

2012. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Geréb Ágnes nem egyenlő otthonszülés (bár 3000 otthonszülésből 3-ból volt gond, mind a 3-at jól felfújta a média, pedig ez egyáltalán nem rossz arány). Ismerek olyan szülésznőket, akik kijárnak segédkezni (sőt, még dokit is!), csak ugye a pozitív történetek nem érdekesek a média szemszögéből :) Szerintem az otthonszülésnek abszolút lenne létjogosultsága, igény lenne rá, mind a szülő, mind a kísérő oldalról (és itt most nem csak bábákra gondolok) más kérdés, hogy ez valakiknek nagyon nem áll érdekükben, ezért van lehetetlen szabályozása.
2012. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó ez egy hülye statisztika. Én azt mondom (és ez jár közelebb az igazsághoz) hogy mondjuk 100 otthonszülésből 3-nál van gond, és 1000 kórházi szülésből is 3-nál....


És hozzáteszem: a 3 otthonszüléses csecsemőhalál kórházban megelőzhető lett volna, vagy menthető, míg a 3 kórházi csecsemőhalál otthon is megtörtént volna.


Tudjátok: amelyik baba otthon megszületik, az kórházban is. De amelyik kórházban megszületik, az otthon nem biztos......és ez azt hiszem, mindent elmond.

2012. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
67%

"Tudjátok: amelyik baba otthon megszületik, az kórházban is"


Sajnos nem értek egyet, van olyan, aki otthon megszülethetett volna, míg kórházban meghalt:


[link]


Nem tisztem kiállni Geréb mellett, sem statisztikát vezetni a tevékenységéről, csak arra akartam utalni, hogy messze nem minden szülés végződött tragédiával, amihez köze volt.

2012. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!