Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj a szülés?

Nagyon fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok,és nagyon félek a szüléstől..mindenki azt mondja hogy nagyon fáj..Télleg olyan rossz? Bár a végeredmény mindent megér :D
2009. júl. 9. 15:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg fáj. Ahogy anyukám mondaná, ez az egyetlen fájdalom az életben, aminek értelme van!!!!!
2009. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nekem nem voltak erősek a fájásaim. Oxitocin bekötése után már igen erősek lettek, de így is fájás gyengeséggel kezdődött a szülésem. volt amikor 8 percet is kellett várni két tolófájás között. A dokinak segítenie kellett kinyomni a babát. Az utolsó nyomásra már nem maradt erőm és ezért kellett a doki. Amúgy én is már egy hét után azt mondtam, hogy jöhet a következő.
2009. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

en a lanyomat 12 ora komoly fajasokkal hoztam vilagra elotte 6 orahosziag eppen hogy csak fajdogalt, de mikor meglattam az en gyonyoru nagy gondorhaju hercegnomet minden fajdalmam elmult abban a pillantasba es a ferjemnek kimerulve mondtam siman bele vagnenk megegyszer:)

most 13 hetes vagyok a masodik kincsemmel:)

2009. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

a 8 óra az nem sok :)

van, aki 20-30 órát vajúdik, de TE NEM FOGSZ :))))

nekem 6 óra volt.

2009. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Hozzáállás és felfogás kérdése is a fájdalomérzet mértéke.

Nekem csak akkor erősödtek a fájások, amikor már 3 ujjnyira ki voltam tágulva, addig semmi extra. Onnantól meg már elég gyorsan ment minden.

A tolófájás meg nem fáj, csak feszít. Jóóóó naaaagy székrekedésre hasonlít az érzés.

Én ahogy rámtették a kislányomat, indultam volna újra a másodikkal.

Nem kell félni, nem vészes.

7,5 óra alatt megvoltam, és első babás vagyok.

2009. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

figyelj, tényleg nagyon fáj sőt ez nem is jó szó rá!!!borzalmas, de mikor megszületik életed 2. szerelme.........húúúúúú annál jobb nincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nekem mikor kivitték fürdeni már akkor hiányzott!gyönyörü volt akkor is:) Belegondoltam ,hogy ő a miénk nemkell mások babáját elkérnem hogy megfoghassam ,már itt van nekünk is a szépségünk és csak ez számit!nagyon de nagyon megéri hidd el!

2009. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Még saját tapasztalattal nem rendelkezem, de eddig akárkit kérdeztem, mindenki mást mondott volt aki hosszasan vajúdott(és nem is akárhogy) és mégis azt mondta, hogy nem vészes. Az unokahúgom azt mesélte este 22:00 körül kezdődtek a fájások, elfolyt a magzatvíz irány a kórház és már 00:05-kor a kezében tartotta a nagylegényt, de mégis azt szeretne babát de ezt a fájdalmat ő soha többé nem akarja átélni, pedig nem egy nyavajgós kiscsajról van szó. De igaza van a többieknek kérhetsz EDA-t, hát te a szerencsések közé tartozol. Nekem mindenféle fájdalomcsillapító nélkül kell majd átélnem az anyai örömöket.
2009. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem,hogy a hajam is kihullik,meg az eszem is elmegy!! :D Hiába mondják,hogy nagyon fáj ilyen fájdalomra nem lehet felkészülni,ezt át kell élni. Azt olvastam,hogy ha autóbaleset ér bele is halsz ekkora fájdalomba. (na most már főleg elvettem a kedved a szüléstől) :D Ha túl leszel rajta,büszke leszel Magadra,hogy ezt végig tudtad csinálni!!!!
2009. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fáj, de ne parázz. Én is meglepődtem anno, hogy mennyire jól bírom. Amúgy 13 óra után született meg a kislányom. Furán hangzik, de Én élveztem az egészet, persze, hozzáteszem, kicsit sem féltem, hanem kíváncsi és izgatott voltam.
2009. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 egyforma szülés nincs. Nekem 2 kislányom van de teljesen más volt a szülés. Mig az elsővel 36 órát vajudtam ,a másodikkal épp beértünk a korházba. Fáj az igaz,de hidd el megéri és el is felejted amint a kezedbe tartod. Én is nagyon féltem hisz akkor még ismeretlen érzés volt számomra és nem tudtam mire számitsak. Mindenki csak azt hajtogatta mennyire fájdalmas.Az attol függ kinek milyen a fájdalom küszöbe és mennyire nyulik el a vajudás.Utánna már kellemesen gondolsz rá.
2009. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!