Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Április első hete, vagy Május...

Április első hete, vagy Május első-második hete? Mikor szülnétek, miért?

Figyelt kérdés

Most kezdenénk bele a baba projektbe, de nem tudom melyik lenne a jobb hónap, mindenképp tavasszal szeretnénk, amikor kinti hőmérséklet is kb 20 fok, nincs nagy meleg és nincs nagy hideg se:) és nem baj ha az első hetekben nem nagyon tudunk kimozdulni.

Kiszámíthatatlan az időjárás de kb melyik a jobb hónap egy csecsemőnek?

Ja meg beleszámolni a plusz-mínusz heteket, h ha nem pontosan érkezik.

(hálistennek jelenleg ez a legnagyobb problémám ugyh ne hurrogjatok le h hülyeséget kérdeztem!:)...tudom h mindegy csak egészséges legyen és jöjjön már stb:))

Köszi!


2012. júl. 5. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
és mit csinálsz, ha később fogan? nem kell majd a baba?
2012. júl. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én május közepén szültem, akkor még nem volt nagy meleg. A következőt is tavasszal szeretném, de március áprilisban.
2012. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyet szültem augusztus végén, egyet szeptemberben, nekem ez volt a legjobb. Még szép idő, de nem dög meleg.

Nagy pocakkal nem kellett halálra öltözködni. Cipőt/zoknit húzni...

És bizony mi is megterveztük a harmadikat, hogy melyik hónapban szülessen, mert az első kettő is elsőre összejött.

Júniusra gondoltuk, végül május végén megszületett.


Most lesz 6 hetes, hát én nem élvezem annyira ezt a felállást. Sem a pocakozás télen/hidegben nem volt jó, sokkal több ruha kellett, most meg az újszülöttel kínlódunk a dög melegben. (Nem beszélve arról, hogy a szülés utáni vérzés is sokkal rosszabb melegben. Befüllednek a nagy betétek, brr...)

Ha lesz még babánk, nyár vége/őszre tervezzük azt is.


Én szerettem, hogy a pici babával gyorsan elrepült az első tél, és mire nyár lett, már önállóbb volt. Nem beszélve a hozzátáplálásról, amit ha tavasszal kezdünk, jön a sok zöldség/gyümölcs, míg ha ez télre esik, nincs semmi, csak sütőtök...


Szóval sok szempont van, de egyénileg más és más és lehet, kinek mi a jó.

2012. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

Akármilyen hihetetlen, de van olyan, hogy azonnal összejön, vagy a második hónapban. Ne legyetek már ennyire rosszindulatúak, hadd legyen már optimista szegény kérdező! Jól van, előfordul, hogy sikerül, meg az is hogy nem. Ő is tudja, olvassátok el amit írt. Én pl. nyári babát akartam elsőre, mákom volt, mert sikerült is az első hónapban. A másodiknál már tök mindegy volt, és nyilván az elsőnél se számított volna, ha télen jön akár, csak jöjjön. A kérdező ugyanígy van vele.

Ábrándozni azért még lehet talán...:) Kívánom, hogy minél előbb teljesüljön a vágyad, kedves kérdező! Egyik előző voltam, Kos-Bikás.

2012. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!