Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak sokan természete...

Miért akarnak sokan természetes szülést császármetszés után? Van valaki akinek van tapasztalata ezzel kapcs?

Figyelt kérdés

én félnék hogy szétnyílik valamelyik heg vagy hogy bepánikolnék közben mert másra számítottam mondjuk

meg attól is félnék hogy még ott a hegeknél is fájni fog plusszban, nem merném vállalni

aki volt így annak hogy alakult?


2012. aug. 14. 19:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

1 gyerek: hüvelyi szülés 5 óra alatt kiszedek belőlem a babát


2 gyerek: 24 óra vajúdás után császár rossz fejtartás és túlságosan be volt csontosodva a feje


3 gyerek: kb 12 óra vajúdás után császár bár sima szülésre készültem


sima szülés után 2 órával már rohangásztam semmi bajom nem volt

császárt után másnap ugyancsak összevissza mentem sétálhattam

megmondom őszintén isteni érzés ahogy a baba kicsúszik belőled ahogy dolgozol vele

a császár egy műtét személytelen


örülök h megtapasztaltam kár h a többi nem úgy jött össze

2012. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%
hát nem tudom. Én mindkétszer a természetesnek álltam neki, de végül mindegyik császár lett. Utólag nem bánom, hogy "csak" egy helyen vagyok felvágva...
2012. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a sima szülés nekem negatív élmény lesz végül, de szeretném megtapasztalni. Semmi bajom nem volt a császárral, illetve a felépüléssel utána, de igenis hiányérzetem van, tudni akarom hogyan működik ez úgy ahogy évezrek óta csinálják,mire képes a szervezetem, milyen az a hatalmas fájdalom (bár hagytak vajúdni) és a gyereknek is szüksége van rá, nekem épp tegnap mondta a doki hogy ők két év korkülönbség alatt nem is engedik simán, ha szerencsém van és végig kibírja odabent, nem lesz faros megint és a heg is rendben lesz,pont túljutunk a két éven és én szeretném megpróbálni.
2012. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nekem vajúdás közben derült ki a téraránytalanság.Tolófájásaim voltak,méhszáj eltűnt ha nem nagy a baba akkor simán megszülöm.Igazából nem is fájt annyira.A császár utáni első pár nap viszont rettenet volt.A gátmetszéses szobatársaim igaz nem nagyon tudtak ülni,de legalább tudtak.Nekem annyira fájt a hegem,hogy felülni,felállni is borzalmas volt.Emiatt ha lesz 2. babám őt is megpróbálom megszülni,ha gond van vagy nem érzem,hogy sikerül úgyis megcsászároznak.

A bátyám is császárral született én meg természetes úton,ha a anyunak sikerült akkor nekem miért ne?

2012. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én az elsőt félig császárral-félig természetesen szültem.9 órát vajúdtam,nagyon erős fájásokkal,majd amikor végre elkezdtem tágulni,és már toltam ki megcsászároztak,mert esett a szívhangja a babámnak,nem volt idő várni.Szerintem bizonyos mértékig minden ember vágyik arra,hogy megszülje természetes úton a gyerekét.Persze,kivételek mindig akadnak.Én a következőt hüvelyi úton szeretném világra hozni,DE nem minden áron.Ha bármi kis kockázat fennállna,nem vállalnám.Egyik szülés sem egy sétagalopp.Császárnál/ha hirtelen kell,nem vagy rá felkészülve az borzalmas/,több idő a regenerálódás,a heg miatt picit kötött vagy,sokáig fáj,nehezebben indul be a tej,az első időkben nehezebben mozog az ember,nem ehet akármit,sok ember úgy éli meg a császármetszést,mintha szégyen lenne,nem olyan meghitt,mintha természetesen bújna ki a baba,ha altatnak az még rosszabb stb. De a természetes szülés sem leányálom.
2012. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kiváncsi arra hogy milyen a természetes nnek ellenére lehet a következő olyan lesz hisz Isten útjai kifürkészhetetlenek:)én nem vagyok az a nő aki depis lesz mert császárral szült,most ezt itt senki ne értse magára ezt általában gondolom így,én annak örülök hogy mindent jól éltem meg a világ legszebb élménye volt számomra a császár is,de nekem ennyi elég is volt ennél többre nem vágyom:)meg egy fóbiám van:hogy a szülés miatt agyvérzést kapjon a bébim....ez ilyen hülye hepp nálam:(
2012. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Első szülés simának indult aztán több mint 24h után sürgősségi császár lett,rá 3 évvel sima szülés ,rá 12 évvel szintén sima szülés.Abszolút nem féltem a hegek miatt.Nem is volt kérdés hogy császár legyen-e vagy ne.Mármint az utóbbi két szülés.
2012. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

1. babánál két napig vajúdtam. Oxitocin, majd szinte kinyomta a doki belőlem. 3 napig kabinoxigént igényelt a 40. hetes baba. Hogy ezért -e, de elég hiperaktív tüneteket produkál a mai napig a 3,5 éves gyerekem.

2. baba szinte kirobbant 2,5 óra alatt belőlem, csak közben leszakadt a karjában az izom, dévényeztetni kellett hónapokig. Ő is bő 4kg-al született.

Ennek fényében a 3. babát rábízom az orvos döntésére, mert most fogadtam dokit, az első kettőnél nem. És nem ragaszkodom a természeteshez. Szobatársam a császárjával hamarabb jobban lett, mint én a 10 cm-es aranyeremmel. Fél évig pedig úton-útfélen bepisiltem.

Szóval nem is tudom.

2012. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azért annak meg vannak a nagyon komoly feltételei, hogy császárral szülhess.

Pl Már császár után csak akkor szülhetsz természetesen ha magától beindul. Már nem indítanak.

A baba nem lehet nagyobb mint az első gyermek de azt hiszem3.5kg-nál sem. A szülés alatt végig nézik a heget és ha csak a legkisebb gyanú jele is felmerül a heg szétvásnak már tolnak is a műtőbe.

Itt ugyan megoszlanak a vélemények de ha a kellő idő nem telik el automatikusan császár. Nekem az orvosom azt mondta 2 év, mások szerint elég az egy. Szóval itt talán doki függő

De az az igazság, hogy ha te nem érzed magad biztosnak akkor a dokival meg fogod tudni beszélni a császárt. Másodszorra már nem szokták erőltetni a természetes szülést.

2012. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
"a baba nem lehet nagyobb mint az első gyerek"-na ez nekem akkor nem feltétel hisz először összesen közel 7 kilósak voltak:)bocsi ezt nem bírtam kihagyni,de amúgy meg értem mit akartál ezzel írni:))
2012. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!