Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori még, hogy...

Mennyire gyakori még, hogy kórházban nem ehet és ihat szülés közben a kismama? Melyik kórházak ilyenek?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeserítő, hogy úgy tűnik, van még pár ilyen. (Ha patetikus akarnék lenn, akkor hozzátenném, hogy a XXI. században, Európában.)
2012. aug. 25. 15:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

szolnok hetényi géza kórházban sem lehet enni és inni

csak feküdni a vágóhídon és szenvedni

2012. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem olyan szörnyű ám, mint amilyennek látod. Én kétszer szültem csillivilli szülőszobákban,ha akartam volna, megihattam volna egy kád vizet, de nem kívántam egyáltalán. A férjem meg a szülésznő szóltak rám, hogy igyak néha. Az első szülésre még vittem szőlőcukrot, de csak azért kaptam be 1-2 szemet, mert ott volt. A másodikra nem vittünk.


És szerintem nem elkeserítő, én inkább nem iszom-eszem pár óráig, mint hogy véletlenül hasnyálmirigy-gyulladást kapjak műtét közben.


Sok múlhat a szülészorvoson, hogy mennyire szigorú e tekintetben, és a szülésznőn. Az biztos, hogy nem a szülés közben jut eszedbe, hogy de megennél egy pizzát, a pár korty folyadékot én sem értem, miért tiltják egyes helyeken, ennyi bele kellene, h férjen.

2012. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Miaju, tudom Te nagy otthonszülés párti vagy...de nem ezért mondom, csak olvastad az indokot is hogy miért? Merthogy császárnál üresenek kell(ene) lenni a gyomornak. Igaz, azt én se értem, h miért baj ha vki kortyolgat vizet vagy eszik pár falatot (Honvéd ÁEKben szültem országos és Bp-en talán az egyik legnívósabb kórház) és nem szólt rám senki, hogy "nadekismamaaaaa".) Szóval ilyen szinten szerintem is érthetetlen, mégha a császáros dumával is jönnek. Annak ellenére, hogy iszogattam az ásványvizecskét, szülés végére gyakorlatilag vattacsomó lett a számban. És akkor még ha nem is ittam volna, lehet Kalahári sivatag....:S
2012. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Egyre inkább úgy érzem, hogy itt Budapesten valami elszeparált világban élek szülés szempontjából. Sok tekintetben a fővárosi kórházak szülészetei se piskóták, de olyt még nem hallottam, hogy enni, vagy akár inni ne lehetne. Itt, a GYK-n meg egyre-másra írják a vidéki kórházakról, hogy tilos. Welcome to the real wordl.
2012. aug. 25. 16:04
 5/23 A kérdező kommentje:
2-nak: én sem ittam egyik szülésem közben sem, mert szerencsére nagyon gyorsan történtek a dolgok, nem is hiányzott. De aki 12 órát, vagy akár többet vajúdik, akkor azért legalább inni kellene.
2012. aug. 25. 16:06
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én Kecskeméten szültem háromszor. Enni nem lehet,de vajúdás közben míg kint sétáltam a folyosón, egy-két korty vizet ihattam. Mehettem zuhanyozni, wc-zni is és közben kortyolgattam vizet. De mikor már fent feküdtem az ágyon,mert nem bírtam járkálni,akkor már csak vizes gézt,most legutóbb vizes ruhát kaptam, abból szipákoltam ki a vizet. Ott már nem lehetett inni, de igazából nem is bírtam volna a fájások miatt. Valószínűleg azért nem lehet enni-inni,mert ha baj lenne és császározni kellene a kismamát,akkor ugye viszik a műtőbe. Oda pedig nem célszerű teli gyomorral menni. (gondolom én..)
2012. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Vica, tudom az indokokat. Olvastam, de ugyanott azt is írták, hogy műtét esetén nem tudom milyen technikával (nem vagyok orvos) két perc alatt ki lehet szippantani a gyomor tartalmát.
2012. aug. 25. 16:08
 8/23 anonim ***** válasza:
43%
Különben meg én nem vagyok egy eszetlen lázadó, csak ésszel lázadok:) Ha 30 éves koromra azt mondja nekem egy másik felnőtt ember (ld. szülésznő) hogy csak törülgessem a számat vizes ronggyal, az a max. ;tuti h amikor kiteszi a lábát meghúzom az ásványvizes palackomat. Hát nehogymár. Nem pizzát fogok rendelni, de azért pár kekszet vagy szőlőcukrot azért eszegethet a kismama hasnyálmirigy gyulladás nélkül is...(Ha netán császáros a befejezés)
2012. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én szívesen elolvasom bárki véleményét, de azért elsősorban a kérdésre várom a választ.
2012. aug. 25. 16:11
 10/23 anonim ***** válasza:
67%
Hát köszi. Azért jó, hogy válaszolhatok. Majd visszanézek 3 nap múlva, hogy milyen kórházakat írtak, nem zavarok bele a "köreidbe".
2012. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!