Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori még, hogy...

Mennyire gyakori még, hogy kórházban nem ehet és ihat szülés közben a kismama? Melyik kórházak ilyenek?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeserítő, hogy úgy tűnik, van még pár ilyen. (Ha patetikus akarnék lenn, akkor hozzátenném, hogy a XXI. században, Európában.)
2012. aug. 25. 15:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Azért mondják, hogy ne egyen, mert ha komplikáció lép fel, és műteni, altatni kéne, nem lehetne, és esetleg meghalna az anya.
2012. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Uzsokiban nem lehet sem inni, sem enni. De szerintem ez doki függő, nem kórház. Nekem ez jött le. A doki elmagyarázta, miért nem lehet és megértettem, sőt azok után nem is akartam. Csak szőlőcukrot lehetett és nedves gézzel törölgetni a szájat. De nekem nem kellett egyik sem. Baromira mással voltam elfoglalva.
2012. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Szia! 2xszültem Szombathelyen, mindkétszer nagyon rendesek voltak, lehet enni csokit, szőlőcukrot, inni vizet.
2012. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Dél-pesti Kórház

1. baba: nem lehetett enni, inni minimálisat, mert nem tágultam két nap alatt sem, kétséges volt, hogy természetesen születik -e a baba.

2. baba: villámszülés volt, 1,5 óra alatt megvolt a baba, itt ehettem szőlőcukrot, csokit és ihattam, mert látták, hogy nagyon gyorsan halad a szülés. Még branült sem kötöttek be ekkor.

2012. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kiskunfélegyházán szültem, 14 órát vajúdtam nem ehettem és nem ihattam.

Már szédültem a kiszáradástól, de a kitolási szakasznál rám jött a hányhatnék, és hála istennek semmi nem volt a gyomromban így nem is jött ki semmi, máskülönben ott hányom össze magam..

Már a végén könyörögtem a vízért akkor sem kaptam.

Szülés utána szülésznő adott vizet, mert éjszaka mentem a fájásokkal és nem vittem magammal ásványvizet.

Na de, a szülésznő elment traccsolni, én meg fel sem bírtam kelni vízért a szédüléstől és begörcsölt a lábam is, öszevéreztem az ágyat is, négykézláb másztam le az ágyról és mentem el a csapig, és senkinek nem tűnt fel hogy én négykézláb mászok, ennyi erővel akár fejen is állhattam volna.

erről ennyit...

2012. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Telkiben is lehet inni,és enni:)

Persze ez alatt egy kis vizet és csokit kell érteni(nem literes,és táblás mennyiséget):)

2012. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
En ettem szolocukrot es ihattam vizet is, de ki is hanytam. Ugyanabban a korhazban mas szuleszno nem engedte ezt sem. Mutetre hivatkoztak, de velemenyem szerint az ehgyomor altatasnal fontos, nem tudom, hogy egy epiduralis erzestelenitesnel mennyire az.
2012. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hát Zalaegerszegen ELVILEG lehet bevinni a szülőszobára kis kekszet, szőlőcukrot, ásványvizet.

Gyakorlatilag nekem azt mondta a szülésznőm, hogy csak egy-egy korty vizet igyak, ha muszáj. Mondjuk, mindkétszer összesen 2 órát töltöttem a szülőszobán, lehet hogy amiatt volt szigorúbb. Akik végig ott vajúdnak pl egy fél napot, annak gondolom engedik a szénhidrát-, és energia-pótlást. Más kérdés, hogy ki az, aki fájások között enni kíván.


Viszont szülés után azonnal hozta oda a flakonomat, és megitatta velem az egészet, meg az őrzés egy órája alatt is még kétszer megtöltötte. :)

2012. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Császár közben az az 1-2 perc míg a gyomor kiüritésével bajlodnak a baba életébe kerülhet.

Amúgy a szülési fájdalmak közben szerintem kevesén éheznek meg.

2012. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Külföldön szültem. Vasárnap délelőtt 10-kor ettem és ittam otthon. Délután 4-kor bementünk a kórházba, mert magas vérnyomást mértem otthon. 6-kor megindították a szülés, 10-kor megcsászároztak. Hétfő délelőtt ihattam először. Azt hittem szomjan halok. Rettenetes élrzés. Könyörögtem a szülésznőnek a műtét után, hogy legalább csak egy kortyot hadd igyak. Az orvos 20ml-t engedélyezett. Hát kössz, az épp arra elég volt, hogy bevizezzem a szám. Lehet, hogy ezért nem emlékszem semmire az éjszakából és a másnapból.
2012. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!