Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rooming in szobában vagyok...

Ha rooming in szobában vagyok a babámmal és kiállok a jogaim mellett, hogy nem vihetik el tőlem a picimet, azaz bárhová kísérhetem őt vizsgálatokra, ahová szeretném, akkor nem kényszeríthetnek ennek ellenkezőjére ugye?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy cukros vizet adjanak, vagy beadják neki a bcg-t a kórházban, mivel az orvosommal le van beszélve, hogy majd 6 hetes koráig elviszem hozzá. Sok rosszat hallottam már csecsemős nővérekről és tudni szeretném, hogy ha elég karakán vagyok, akkor elérhetem e, hogy ne vigyék el a kíséretem nélkül (persze ha problémamentes a szülésem). Az volna még a kérdésem, hogy ha minden rendben ment szüléssel, legkorábban mikor mehetek haza? Saját felelősségre el lehet hagyni a kórházat?

köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 5. 19:59
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
66%

Én csak azt nem értem ha ennyire rossz a véleményed az állami kórházakról akkor miért nem szülsz magánklinikán?

Semmi rosszat nem csinálnak a babáddal.Arra nem gondoltál még hogy ha nem indul be a tejed akkor jó lenne a babának a tápszer?Én direkt kértem hogy adjanak a kislányomnak,mert nem indult be a tejem és éjjel óránként keltem hozzá.Hiába szívta volna nem jött neki semmi.Így maradt a sírás én meg nem kínoztam a kislányomat.A bcg-t meg akkor kapta meg mikor haza jöttünk a 4.napon,a háziorvos se fogja másképp beadni neki mint a kórházban.minden baba megkapja és egyiknek sincs tőle semmi baja.És hogy saját felelősségedre hazamennél a babával?Szerintem ez nagy felelőtlenség.A babát kell nézni nem magadat.És sima szülésnél 3 nap,császárnál 4.Annyit meg ki lehet bírni.

2012. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
48%
Tápszert és a vizet megértem,de az oltásos "különcködést" már nem.hiába mondják,hogy az első 6 hétben kell,akkor sem...valami oka biztosan van,hogy minden babának a kórházban beadják..én biztos nem variálnék..
2012. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
66%
20:42es vagyok...amúgy nekem sem indult be a tejem és már véreset pisilt a babám,úgyhogy még jó,hogy volt tápszer.
2012. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
nem fogom most itt kifejteni neked miért akarom így. nem érdekel te mit gondolsz róla, vagy felelőtlenségnek tartod e, én tudom miért gondolom így, és a kérdéseimre szeretnék csak választ kapni, nem diskurzust indítani. ennek ellenére köszi a hozzászólást, de nem akarok belemenni egy szóbárpajba, mert nem ez a téma.
2012. szept. 5. 20:47
 15/49 anonim ***** válasza:
74%
A 4. válaszoló kommentjére írtam, hogy nem kell semmi féle beleegyezés vagy akármi.
2012. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
2012. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
Ja, és 8. voltam.
2012. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
és ezt mindenkinek mondom. nem szeretnék magyarázkodni meg véleményezni, nem ez a kérdés. ki mit hogy csinálna mit milyennek tart, majd máskor megkérdezem, ha érdekel. légyszives maradjunk a kérdés-válasznál.
2012. szept. 5. 20:49
 19/49 anonim ***** válasza:
77%

Hogy csak a kérdésekre válaszoljak:

- Nem kísérheted a babádat mindenhova, de azt megkérheted, h ne adjanak cukrosvizet/tápszert a belegyezésed nélkül. Felnőtt emberek vagyunk, megindoklod, h szoptatáspárti vagy, nagyon bízol benne h lesz tejed stb.

-A bcg-t kötelező beadniuk, hiába viszel mindeféle háziorvosi igazolást. Az immunrendszer egyébként 3-4 hónapos korra alakul ki , akkor is kb. 60-70%os "kapacitással", 1-2 hónaposan ugyanúgy nem lesz immunrendszere, de a bcg-nek nem is ez a lényege.

-Saját felelősségre elhagyhatod a kórházat már a szülés után rögtön akár, de a babát a kötelező megfigyelési időre (min 72 óra) bent kell tartaniuk.

2012. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
84%

De akkor milyen válaszokat vársz???

Mi tapasztalt anyák leírtuk a véleményünket de neked nem tetszik.Akkor?Ne is haragudj de ha ilyen stílussal mész a kórházba,minden nővért ki akarsz oktatni meg ragaszkodsz a saját elképzeléseidhez akkor ne csodálkozz hogyha nem fognak veled foglalkozni.És meglehet hogy nagy szükséged lenne rá.

2012. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!