Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rooming in szobában vagyok...

Ha rooming in szobában vagyok a babámmal és kiállok a jogaim mellett, hogy nem vihetik el tőlem a picimet, azaz bárhová kísérhetem őt vizsgálatokra, ahová szeretném, akkor nem kényszeríthetnek ennek ellenkezőjére ugye?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy cukros vizet adjanak, vagy beadják neki a bcg-t a kórházban, mivel az orvosommal le van beszélve, hogy majd 6 hetes koráig elviszem hozzá. Sok rosszat hallottam már csecsemős nővérekről és tudni szeretném, hogy ha elég karakán vagyok, akkor elérhetem e, hogy ne vigyék el a kíséretem nélkül (persze ha problémamentes a szülésem). Az volna még a kérdésem, hogy ha minden rendben ment szüléssel, legkorábban mikor mehetek haza? Saját felelősségre el lehet hagyni a kórházat?

köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 5. 19:59
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
köszönöm 19-es hogy érdemben tudtál válaszolni! sogórnőmnél elfogadták az igazolást, és a háziorvosuk adta be végül mindegyik gyereküknél.
2012. szept. 5. 20:58
 22/49 anonim ***** válasza:
74%
Ha,ilyen "kihaénnem" stílussal mész a kórházba,ne félj,nem fognak semmit adni a babádnak,inkább tesznek rá.Nagyon szuper,hogy te ilyen karakánnak akarsz tűnni,de még nagy szükséged lehet a nővérekre.Tudod,ember tervez,Isten végez.
2012. szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
69%

0% !!!

Ez igen,köszi!

Előre sajnálom a nővéreket.Ezt is pontozd le jó,köszi!

2012. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
63%

Amikor en szultem,akkor mellettem levo csaj volt ilyen.Elkezdett sirni,amikor akartak vinni a lanyat oltasra,hogy ne adjak be neki.Utana meg valamit megitatott vele hogy az oltas ne hasson.

Szerintem szulj otthon,akkor legalabb nem kell menned korhazba se,a babadhoz se nyulnak.

2012. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
85%

4. válaszolónak:ha a gyerekorvosuk vállalja,hogy beadja a kicsinek a BCG elleni védőoltást-és erről igazolást is ad-akkor nem köteles beoltatni a kórházban.

Kérdezőnek:én a Szt.Istvánban szültem-és 2-3 héten belül megint ott fogok-ott nem vitték el a babákat a vizsgálathoz,nem adnak cukros vizet,és tápszert sem(nagyon nagyon ellenzik).Az oltásról annyit,hogy kérdezd meg mi a kórház álláspontja,illetve az ottani gyermekorvos mennyire rugalmas.Én is azt tervezem-vagyis a házi gyerekorvosunk-hogy majd ő adja be 4 hetesen a kicsinek,de ehhez kell a kórház is.Ha maximálisan elutasítóak,illetve más az álláspontjuk,nem érdemes vívni(ezt a dokink mondta).A többi dologhoz ragaszkodhatsz!2gyerekes+37hkm

2012. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

köszi utolsó!:) végre valaki a lényegre koncentrál. egyébként a sógornőm az Istvánban szülte a gyerkőceit. én az imrében fogok, elviekben ott is támogatóak nagyon, csak a csecsemős részlegről panaszkodnak sokan, ezért kicsit megijedtem, hogy esetleg nem tartják tiszteletben majd amit én szeretnék.


Többiek pedig ne haragudjatok, de az ilyen hozzászólásokhoz nem tudok mit mondani, teljesen más irányba mentek el, mint amiről szó van, és az hogy pár komment alapján kívántok megítélni, az pedig szintén olyan hogy felesleges rá bármit mondani..

2012. szept. 5. 22:02
 27/49 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ezt gyorsan felejtsd el, hogy majd te ott kivered a hisztit, és minden úgy lesz ahogy te akarod, mert így nem hogy használni, de még rontani fogsz majd a helyzeten mert a nővéreknek a t*kük ki lesz veled (meg is értem...) és még jobban tojni fognak majd a fejetekre. Gondolom első baba lesz, mert nem nagyon látod át, hogy mi miért kell. Nem értem miért rossz az a fránya BCG oltás, így is, úgy is megkapja a gyerek, lényegtelen hogy hol. Cukros víz. Egyszerű a megoldás, vigyél magaddal egy cumis üveget, meg vízforralót, és adsz neki sima forralt vizet, mert ha még sem indul be a tejed, gondban leszel, bár nem értem, hogy mi a gond a cukros vízzel?! Vannak egyébként olyan babák (az enyém is ilyen volt) akik annyira mohón akarnak szopizni, hogy ha nem jön a tej rögtön abban a pillanatban a ciciből, akkor lefordul a mellről, üvölt, és nem hajlandó szopizni. Na ilyenkor nagyon jó adni neki 2-3 korty vizet, mert csökken a mohóság, és türelmesen cicizik majd tovább. A kórház elhagyásához nincs hozzáfűzni valóm, mert előttem már leírták. Még annyi, hogy ahol én szültem reggel egyszerre volt a babáknak orvosi vizsgálat, este pedig fürdés. Ilyenkor 2-2 órára be kellett vinni mindenkinek egyszerre a babát a csecsemősökhöz. KÖTELEZŐEN! Nem hiszem, hogy ha akkor ott kiverem a hisztit, akkor beengednek, mert ez nem így működik, hiába vannak jogaid, nekik vannak biztonsági előírásaik, amiket a babák érdekében be kell tartani! Egyébként nálunk nem azzal voltak sem fürdetés, sem vizsgálat alatt elfoglalva, hogy cukros vízzel/tápszerrel tömjék a gyereket, sőt volt olyan, hogy nyakig kakisan adták vissza. De ha viszel egy cumit, azt betömik a szájába, hogy ne sírjon, és végképp nem adnak neki semmi olyat, amit nem akarsz!

Könnyű szülést, és légy kicsit lazább!

2012. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
70%
Èn csak azt nem értem,hogy neked miért baj,hogy a kórhàzba adjàk be az oltàst?Meg a cukros víz,és a tàpszer???Te külenleges ember vagy!???Szerintem nem!Variálsz meg rinyàlsz nekik,majd jól le se sz.rják a gyerekedet,és téged se!!!! Meg is érteném őket.!:-)))
2012. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Van magán orvosod?

Csak mert mi nem voltunk bent 72 órát, pedig császáros voltam. Vasárnap 17 órakor császároztak és szerdán délelőtt 10-kor hazaengedtek minket, pedig én egy szóval sem kértem, de persze örültem. Ez csak 65 óra. Nem tudom, hogy miért történt így, de biztosan közrejátszott, hogy a dokim kéznél volt és alá tudta írni a záróm. Érdekes módon a lányomat előbb "hazaengedték", az Ő zárójelentése hamarabb kész volt.

A kisfiam születésekor meg volt egy szobatársam aki simán szült és még 2 napot sem volt bent.


A vizsgálatokra szerintem azért nem mehetsz be minden alkalommal, mert a többi babát is akkor vizsgálják, az Ő eredményeik pedig bizalmasak. Nálunk minden nap kétszer begyűjtötték a babákat és megvizsgálta őket a gyerekorvos. Addig nem lehetett bemenni a csecsemős szobába.

2012. szept. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
79%

Tipikus első babáját váró, alternatív anyuka vagy, és azt hiszed körülöttred, meg a gyereked körül forog a világ. Csakhogy a kórházban ahol szülni fogsz, a te gyereked mellett lesz még 10-20 másik baba is, ha nem több. Értelmesen gondolkodva, beláthatod, hogyha minden anyuka mindenhová kísérné a babáját, megállna az élet. Ha ez nem tetszik, szülj magán kórházban.


A cukros víz nem ördögtől való. Segít hogy a babád ne veszítsen vészesen a súlyából, és ne sárguljon be, így hamarabb hazamehettek. Az sem biztos hogy lesz tejed, és ez független attól hogy te mennyire akarod.


amúgy meg ha te a babáddal a kezedben kisétálsz a kórházból akár a szülés napján, nem fognak vérebekkel visszatartani. A gyereked gyámja te vagy, ha az életét veszélyeztető betegség, vagy rendellenesség nincs, akkor viszed el amikor akarod, bár azért én nyugodtabb voltam, hogy úgy adták haza hogy minden ok vele. Egy szobatársamnál pl a 3. napon derült ki egy szív rendellenesség, amit otthon tuti nem vesz észre a gyerekorvos, és már nem lenne gyereke. Rohamkocsival vitték a megyei kórházba azonnali szívműtétre.


Persze te azt csinálsz amit akarsz, de garantálom ha megszületik a babád sokmindent át fogsz értékelni.

2012. szept. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!