Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rooming in szobában vagyok...

Ha rooming in szobában vagyok a babámmal és kiállok a jogaim mellett, hogy nem vihetik el tőlem a picimet, azaz bárhová kísérhetem őt vizsgálatokra, ahová szeretném, akkor nem kényszeríthetnek ennek ellenkezőjére ugye?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy cukros vizet adjanak, vagy beadják neki a bcg-t a kórházban, mivel az orvosommal le van beszélve, hogy majd 6 hetes koráig elviszem hozzá. Sok rosszat hallottam már csecsemős nővérekről és tudni szeretném, hogy ha elég karakán vagyok, akkor elérhetem e, hogy ne vigyék el a kíséretem nélkül (persze ha problémamentes a szülésem). Az volna még a kérdésem, hogy ha minden rendben ment szüléssel, legkorábban mikor mehetek haza? Saját felelősségre el lehet hagyni a kórházat?

köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 5. 19:59
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
69%
De az újszülöttek jelentős része nem beteg, hanem egészséges...A beteg gyerek más, bár nem tudom a körülményeket. Olyanról hallottam, hogy a gyámügyet ráuszították a szülőkre hasonló esetben, de nem tudom hogy a "nem maradunk bent 72 órát a szülés után"-dolog átlépi-e a gyámügy ingerküszöbét.
2012. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
81%
A 25. válaszoló vagyok.Ma voltam a dokimnál,rákérdeztem a BCG oltásra,azt mondta,az István kórházban nagyon rugalmasak,ha viszek a dokinktól igazolást,hogy beadja a kicsinek,Ők nem ragaszkodnak a szúráshoz.Erről ennyit!Ja,és én a 3.-at várom,ergo nem azért "pattogok",mert azt hiszem én váltom meg a világot(hanem mert a gyerekorvosunk-akit tisztelek,és becsülök-azon az állásponton van,hogy ne adják be neki 1-2 naposan).És ha erre van lehetőség,hát élek vele.
2012. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat!


mint írták is az imrében panaszkodnak a csecsemősökre, a szülésznőm is, tehát nem előre kitalálom hogy én itt anyatigris leszek, a félelmem megalapozott, ezért kattantam be ezen.


köszönöm a hasznos tanácsokat is, mindenkit biztosithatok, hogy abszolút rugalmas vagyok, amennyiben a helyzetet magam is igy mérem fel, tehát ahogy a kedves nővérválaszoló írta alapvetően azt gondolom én is, hogy felesleges ilyen dolgokkal megzavarni a picit, de egyértelmű, hogy ha szükség van rá, akkor bármire nyitott vagyok az érdekében. én nem ilyen helyzetektől félek, olyanoktól, amiket nem tartottak be...pl. volt, akinek volt igazolás, mégis beadták. volt, aki éppen ahogy itt írta az emlitett ápolós hölgy úgy volt -ahogy egyébként a szülésznőm is van ezzel-az előtej elég az első 1-2 napban, de a csecsemősök magyarul leszarták, betápszerezték becumiztatták (amíg anyuka pihent éjszaka) és ez megzavarta a szopását. ezért vagyok úgy vele, hogy ezt nem szeretném kockáztatni és lehet pihenni szeretnék, de inkább nem fogok, ha csak így védhetem ki ezt a helyzetet, mert számomra ez nem ér annyit, majd alszom otthon. és ismétlem: nem akkor ha a gyermekemnek szüksége van pótlásra, ez más tészta! attól tartok, hogy nem tartják tiszteletben. istvánban ez igy van, tanusíthatom hisz 4 gyerkőc van a családban aki nem kapta meg ott. én imrében szülök, ezért ahogy javasoltátok is, fogok egyeztetni a szülésznővel és az újszülött orvossal is.

a dúla aki kísér minket, rengeteg szülésen volt jelen az imrében, és ő is kiemelte, hogy ne adjam be a gyereket nekik, ha ezt az állapotom lehetővé teszi, mivel több kismamája belefutott ilyen esetekbe (cumi, tápszer, cukros víz, ami nem volt indokolt, csak nem keltették fel anyát, letudták ezzel és kész).


szóval köszönöm amiket írtatok, sokat segítettetek és sokmindent meg is fogadok, amiket javasoltatok!

2012. szept. 6. 19:49
 44/49 A kérdező kommentje:
szóval azt mondjátok hogy mégsem kötelező bent maradni? :) akkor most hogy is van ez? :)
2012. szept. 6. 19:53
 45/49 anonim ***** válasza:
Nos,az előbbi kommentedben,kedves kérdező,megfogalmaztad a legjobbat.Légy rugalmas a baba érdekében,és ennyi.:-)Hány hetes vagy?Kisfiú/kislány?Mi lesz a neve?
2012. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Nem nemkötelező bennmaradni. Bármikor leléphetsz a babával együtt. Csak a kórház ha nagyon-nagyon szemét, akkor ráduszítja a gyámügyet. Az oltás dettó. Ha Te azt mondod, hogy nem, akkor nem olthatják be a gyerekedet. Max. szólnak az ÁNTSZ-nek. De mivel Te nem véglegesen nem akarod beoltatni, ezért ez Rád nem vonatkozik.
2012. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
így van, én csak nem bent, hanem házidokink csinálná, ennyi.
2012. szept. 7. 09:41
 48/49 anonim ***** válasza:

Én a Bajcsy-ban szültem, ott is az a szokás, hogy ha éjjelre beadod a babát a csecsemősökhöz, akkor nem fognak felkelteni téged éjjel, ha szopizni akar a babád. Legalábbis 2 éve így volt amikor a kislányomat szültem. Most 1 hete szültem, és egy percre sem adtam be a kötelezőkön kívül a kisfiamat, örültek is a csecsemősök.


Én is azt mondom, hogy ha teheted, tartsd magad mellett a babát, mert a tejbeindulásnak is jót tesz, de én pl. a kislányommal egyedül voltam egy szobában, és egyszerűen féltem vele éjszakára is egyedül maradni szobatárs és más segítség nélkül, féltem, hogy nem ébredek fel rá, stb, így mindhárom éjjel (!) beadtam a csecsemősökhöz. Alá kellett írni a papírt, hogy ha szükséges, akkor tápszert fognak adni neki. A kislányom most 2 éves, és 21 hónapos koráig szopizott, semmi gondot nem okozott neki sem a cukros víz, sem a tápszer. A kisfiamnak is adtak pótlást kétszer (két pöttynyi adagot), holnap lesz 1 hetes és lelkesen szopizik.


Most is egyedül voltam egy szobában, de pont jó is volt, meglett a saját ritmusunk a picivel, nem zavart minket senki. De a lényeg szerintem, hogy ha első baba, akkor ne várj túl sokat magadtól, arra is szükség van, hogy a kórházban is tudj pihenni picit, mert úgy tud beindulni a tejed is a legjobban, ha összefüggően 2-3 órát legalább tudsz aludni.

2012. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hogy az előtej elég az első 1-2-3 napra, igen, általában így van, de a születési súlyból csak 10% súlyvesztés a megengedett! Azt nem írtad, hogy annál, akit betápszereztek, nem vajon az volt-e a háttérben, hogy a súlyából már többet veszített, mint 10%.

Nekem az első pillanattól volt tejem most, reggel 7-kor szültem, koradélután már szopizott a kisfiam, mindvégig mellettem volt, cicire tettem rutinosan, mégis meglett a 10% súlyvesztés. És hiába volt tejem, inkább a pótlás mellett döntöttünk úgy, hogy próbaszopira kellett vinnem estétől reggelig 3 óránként folyamatosan (súlymérés, szopi 10 perc egyik cici, szopi 10 perc másik cici, pótlás ha szükséges). 2x kellett pótlás neki. Én inkább bevállaltam ezt, minthogy még egy nappal tovább kelljen maradnunk a kórházban, s nem álltam le kötekedni, hogy van tejem. Mivel a babának gondot nem okoz, otthon meg mindent úgy csinálok, ahogy jónak látom, inkább rájuk hagytam ha valamiben kötözködtek.


Ilyen volt pl hogy hazamenős reggelen fejni akartam mielőtt felébredt a fiam, mert már kőkemény volt a cicim, amiből szoptatni akartam. A csecsemősnővér pedig elkezdett "okoskodni", hogy előbb szopiztassam meg, és utána fejjem le. Alapvetően igaza van, csak éppen egy kőciciből már nem tud szopizni a baba, fel kell puhítani a bimbó körüli részt. Ebbe a hibába már belefutottam az első kórházas időszakban az első gyerekemmel. Csak sírt és sírt, én meg nem értettem, hogy miért nem szopizik, amikor rengeteg a tej. De ez a nővér csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy szopi után fejjek, addig meg masszírozgassam a mellem és tegyek rá melegvizes borogatást. Kénytelen voltam a másik mellemből megszoptatni a fiamat, s gyorsan behozatni a mellszívómat, mielőtt felrobban a cicim. 70 ml lejött, s utána a kisfiam is szopizott még belőle, majd bealudt, szóval elég volt neki ami benne maradt fejés után. Na én ilyeneken akadok ki a csecsemősnővérekkel kapcsolatban. Egyetlen egy kivételével egyiknél sem éreztem, hogy ne gondolná magát felsőbbrendűnek a kismamánál, pedig 21 hónap szoptatás és 10 hónap anyatejadás után azt hiszem van némi fogalmam a szoptatásról és a fejésről.


(előző)

2012. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!